Dubají bude jezdit tramvaj. Novou linku zprovozní už v listopadu

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 5170x

Nová tramvaj propojí marínu, nákupní centrum i slavný hotel Burdž Al Arab. První cestující se budou moci projet už 12. listopadu.

Vyberte si z našich 15 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Nová dubajská tramvajová linka o délce 14,6 kilometrů a se sedmnácti zastávkami, bude mít vagony rozdělené do jednotlivých tříd. Luxusní Gold Suite, druhá vozová třída Silver a zvláštní vagóny budou pro ženy s dětmi.

Zkušební provoz nové tramvaje bude zahájen v úterý 11. listopadu, kdy proběhne inaugurační ceremonie. První cestující se budou moci svézt už o den později. Tramvaj bude v provozu denně od páté hodiny ráno do jedné hodiny po půlnoci.

Tramvajová linka v Dubaji bude první mimoevropskou tramvají, která bude zcela bezdrátová. Systém, který používá, totiž nabíjí elektřinou jen tu část kolejí, kterou vůz právě projíždí.

Tramvaj je vedena podél Sufouh Road a Jumeirah Beach Road. Spojovat bude dubajskou marínu, sedmihvězdičkový hotel Burdž Al Arab a nákupní centrum Mall of the Emirates.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dubaji-bude-jezdit-tramvaj-v-listopadu/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024