Edinburský hrad: užijte si jedinečný výhled na celý Edinburgh

Markéta Tučná Markéta Tučná, Expert Radynacestu.cz Vydáno 31. 1. 2017 • Přečteno 14638x

Edinburský hrad se tyčí nad městem na skále sopečného původu a patří mezi nejnavštěvovanější národní památku Skotska.

Navštívíte-li kulturně bohaté Skotsko s jeho rozmanitou přírodou, nesmíte vynechat jeho hlavní město, Edinburgh, jehož dominantou je Edinburský hrad.

Jedinečný výhled na celý Edinburgh

Výhled z hradu je na celé městoVýhled z hradu je na celé město

Edinburský hrad se tyčí nad městem na skále sopečného původu a patří mezi nejnavštěvovanější národní památku Skotska. Hrad zažil v minulosti mnoho důležitých historických událostí a bitev, ale díky své strategické poloze a důmyslnému střežení nebyla pevnost nikdy dobyta silou. Vyvýšená poloha hradu zaručuje návštěvníkům jedinečný pohled na město Edinburgh. Za pěkného počasí dohlédnete až k zálivu Firth of Forth.

Nejvýraznější skotský symbol – korunovační klenoty

Nejstarší stavbou na hradě i v celém Edinburghu je malá kaple Sv. Margaret z 12. století, která v minulosti sloužila jako sklad střelného prachu. V roce 1934 ale byla kaplička znovu vysvěcena a v současné době se zde konají svatby a křty.

Významnou budovou je rovněž Royal Palace ležící na jihovýchodní straně Crown Square, v němž můžete obdivovat krásu skotských korunovačních klenotů – koruny, žezla a meče. Naleznete zde také korunovační kámen, Stone of Destiny, tradičně používaný ke korunovacím skotských králů.

Přehlídka vojenských kapel

Konají se zde různé festivaly a oslavyKonají se zde různé festivaly a oslavy

Zajímáte-li se o vojenskou historii, pak jistě oceníte několik vojenských muzeí a výstav nacházejících se přímo na hradě. Rovněž si nesmíte nechat ujít přehlídku vojenských bubeníků a armádních kapel s názvem Edinburgh Military Tattoo, která se každoročně koná v létě na přednádvoří hradu jako součást známého letního edinburského festivalu.

Mimo přehlídky pluků se v tomto období můžete těšit i na velké množství pouličních umělců a zpěváků, koncertů, divadelních představení, výstav a přednášek.

Je libo prohlídku s průvodcem?

Hrad si můžete prohlédnout sami nebo s průvodcemHrad si můžete prohlédnout sami nebo s průvodcem

Komplex hradních budov si můžete prohlédnout sami, ale lze i využít služeb průvodce, který vám bude vyprávět o historii hradu a jeho zajímavostech. Za 3 libry si k prohlídce můžete zapůjčit audioprůvodce v několika jazycích.

Vstupenky zakoupíte přímo u hradní brány, avšak pokud nechcete stát frontu, doporučujeme koupit je online. Lístek pro dospělého vyjde na 16,50 a pro dítě na 9,90 liber.

Návštěvu můžete zakončit příjemnou procházkou po hlavní třídě Royal Mile, kde se můžete občerstvit v místních hospůdkách a ochutnat tradiční skotskou whiskey nebo nakoupit dárky ve stáncích se suvenýry.

Markéta Tučná

Markéta TučnáExpert Radynacestu.cz

Cestování znamená nekonečnou svobodu, dobrodružství a nezapomenutelné zážitky, které zůstanou ve vzpomínkách celý život.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/edinbursky-hrad/Doporučujeme z Skotska

Nejnovější z SkotskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024