Muzeum skotské whisky: poznejte největší sbírku skotské whisky na světě

Markéta Tučná Markéta Tučná, Expert Radynacestu.cz Vydáno 24. 2. 2017 • Přečteno 7525x

Odborný průvodce vám během prohlídky zodpoví veškeré dotazy a také poradí, jak whisky správně degustovat.

Když se řekne Skotsko, každý si představí divokou přírodu, lochneskou příšeru, muže v kiltech – a zajisté také skotskou whisky. Tento zlatavý mok má ve Skotsku dlouholetou tradici. Vyrábí se již od konce 15. století a Skotové mu přezdívají „živá voda“.

Největší sbírka skotské whisky na světě

Zajímá vás, proč jsou Skotové na svůj národní nápoj tak hrdí? Pak rozhodně navštivte muzeum skotské whisky v Edinburghu. Právě zde, v historickém centru na hlavní třídě Royal Mile vedle Edinburského hradu, se nachází muzeum „The Scotch Whisky Experience“ s největší sbírkou skotské whisky na světě.

O whisky se zde dozvíte spoustu zajímavých informací, například čím je tento skotský poklad tak výjimečný. K prohlídce si navíc můžete zapůjčit audio průvodce v českém jazyce.

Zažijte destilační proces při projížďce v sudu

Víte, jak whisky správně degustovat?Víte, jak whisky správně degustovat?

Výrobní proces whisky zažijete na vlastní kůži. V sedačce ve tvaru sudu se projedete interaktivní replikou lihovaru, která vám dá vhled do celého destilačního procesu, od přípravy sladu až po zrání. Prohlídka dále pokračuje do expozice s největší sbírkou skotské whisky na světě, která obsahuje téměř čtyři tisíce lahví.

Odborný průvodce vám během prohlídky zodpoví veškeré dotazy a také poradí, jak whisky správně degustovat. Věděli jste například, že se skotská whisky srká? Vrcholem celé návštěvy je ochutnávka vámi vybrané whisky, podávané v křišťálové skleničce, kterou si s sebou můžete odnést domů.

Každý si přijde na své

V muzeu si přijdete na své, ať jste odborník či laik. Vybrat si můžete z několika typů prohlídek, které se od sebe liší především množstvím degustací. Pro gurmány se nabízí také netradiční zážitková večeře o třech chodech doplněná skleničkou lahodného moku.

Pokud jste se dostatečně nenasytili vůní a chutí zlatavé kapaliny, navštivte Whisky Bar a vyberte si z bohaté nabídky whisky dle vašeho gusta – nebo si rovnou zakupte celou láhev v dvoupatrovém obchodě se suvenýry. Jak by řekli skotští Gaelové: „Sláinte mhath!“ Na zdraví!

Markéta Tučná

Markéta TučnáExpert Radynacestu.cz

Cestování znamená nekonečnou svobodu, dobrodružství a nezapomenutelné zážitky, které zůstanou ve vzpomínkách celý život.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/muzeum-skotske-whisky/Doporučujeme z Skotska

Nejnovější z SkotskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024