Warner Bros. World Abú Dhabí: svět bezedné zábavy, rychlosti a oblíbených hrdinů

Markéta Mikšíková Markéta Mikšíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 8. 7. 2020 • Přečteno 4303x

Co si od dovolené slibují rodiny s dětmi? Nekonečnou zábavu, ale i odpočinek. Kvůli tomu prvnímu v Abú Dhabí postavili obří zábavní park.

Vyberte si z našich 11 zájezdů do Abú DhabíZobrazit zájezdy

Dá se říct, že ve Spojených arabských emirátech najdete opravdu vše. Už víme, že tu mají krytou lyžařskou sjezdovku, kopie galerie Louvru a i umělé ostrovy a ty nejluxusnější hotely. Věděli jste ale, že tu najdete i zábavní park ikonického amerického filmového studia Warner Brothers?

Warner Bros. World Abú Dhabí je vnitřní (a naštěstí klimatizovaný!) zábavní park s atrakcemi zaměřenými na postavy z produkce Warner Brothers, jako je Looney Tunes nebo DC Comics. V parku najdou návštěvníci necelou třicítku různých tipů horských drah a dalších atrakcí, restaurace, množství obchodů, a dokonce i hotel. 

Původně bylo otevření parku naplánované už na rok 2007, stavba se ale mimo jiné kvůli krizi zdržela, ještě v roce 2017 bylo připravených jen šedesát procent atrakcí… V létě následujícího roku bylo konečně hotovo. Park slavnostně otevřela jeho výsost, šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, společně s korunním princem Mohammedem bin Zayedem Al Nahyanem. 

Kousek Kalifornie v Abú Dhabí

60 metrů vysoká věž jako v Kalifornii60 metrů vysoká věž jako v Kalifornii

Už samotný vchod do zábavního parku je monumentální. Hned při příchodu si můžete všimnout přes šedesát metrů vysoké věže, kopie ikonické Warner Bros Water Tower ve filmových studiích v Kalifornii. 

Potkáte tu Batmana i Jokera

Zábavní park je rozdělený do několika sekcí. Můžete navštívit Batmana v Gotham City nebo Supermana v Metropolis. Najdete tu také Cartoon Junction, kolotoče tematicky zaměřené na Looney Tunes.

A to zdaleka není všechno. V Bedrocku při návštěvě slavné pračlověčí rodinky Flinstoneových zavítáte do doby kamenné. Narazíte tu na dalších pětatřicet postav, včetně Jokera, Toma a Jerryho nebo hrdiny slavné filmové série Rychle a zběsile. „Náměstí“ Warner Bros. Plaza pak připomene zlatou éru Hollywoodu. 

Cesta do pravěku s Fredem

Navštivte FlinstounyNavštivte Flinstouny

Jaba daba dů! Jistě poznáváte veselý pokřik Freda Flinstonea. Vraťte se do pravěku a zažijte to správné dobrodružství v době kamenné s vašimi oblíbenými postavami Fredem, Vilmou, Barneym a Betty. Kromě vzrušujících atrakcí můžete vyzkoušet i některý z pravěkých receptů v místních restauracích. A pozor! V dinosauřích porcích. 

Bláznivá jízda v Dynamite Gulch

Máte sklony k bláznivým kouskům? Pak je Dynamite Gulch nebo-li česky Dynamitová rokle to pravé místo pro vás. V pouštní krajině na vás čeká nějaká ta lumpárna od kojota, ptáka uličníka, pistolníka nebo Marťana Marvina doslova na každém kroku.

Tam, kde legenda začíná… Gotham City

Na vlastní oči uvidíte BatmobileNa vlastní oči uvidíte Batmobile

Gotham City, domov tajemného Batmana a město hříchu, nabízí množství dramatických momentů i vypjatých situací, které může vyřešit jen ten pravý hrdina. Na temné straně potkáte Jokera nebo Harley Quinn, naštěstí, jakmile slunce zapadne, vynoří se ze stínu Batman a dobro opět zvítězí nad zlem. Alespoň prozatím.  

Batmanův spravedlivý Metropolis

Ikonické město Metropolis, zcela odlišné od temného Gothamu, moderní, kosmopolitní a bezpečné. A to hlavně díky Supermanovi, v civilním životě trochu stydlivému reportérovi Clarku Kentovi z deníku Daily Planet, zamilovanému do kolegyně Lois Laneové. Narazíte tu i na jeho kolegy, hrdiny ze slavné Ligy spravedlnosti, třeba na Wonder Woman nebo Green Lanterna.  

A to je konec, přátelé…

Vydejte se do světa králíka Bugs BunnyhoVydejte se do světa králíka Bugs Bunnyho

Křižovatka kreslených pohádek Cartoons je doménou králíka Bugs Bunnyho, známé dvojice Toma a Jerryho anebo party Scooby-Doo. Zažijete s nimi pořádnou dávku zábavy a třeba vyřešíte i nějakou tu záhadu. 

Ostrov zábavy má jméno Yas

Park Warner Bros je příhodně umístěný na umělém ostrově. Na něm najdou zábavu i ti, kteří komiksům zrovna neholdují. V obrovském aquaparku s množstvím atrakcí se příjemně osvěžíte. Za jeden den je ale určitě ani nestihnete projít všechny.

Akční vodopády, vodní války nebo surfování, to vše vás čeká v tomhle vodním ráji. Celý park je pak tematicky propojen příběhem odvahy statečné dívky Dany, která se pro záchranu své vesnice vydává hledat ztracenou perlu... Ten je pak zpracován i do nezapomenutelného 5D zážitku v podobě prvního vodního kina v Abú Dhabí. 

Čtení na podobné témaFerrari World: zažijte pocity jezdce Formule 1Přečíst 

Pokud máte rádi ve svém životě rychlost, jste tu na správném místě. Ve Ferrari světě na ostrově Yas pocítíte vášeň, pulzující energii i vzrušení na každém rohu. Nejrychlejší horská dráha na světě vám zaručeně zvedne hladinu adrenalinu. 

Kromě tatínků tu najdou pořádnou zábavu i děti. Můžou si třeba vyzkoušet jízdu ve speciálních „dětských“ Ferrari, a to se vším všudy, včetně výměny pneumatik v pit stopu.

Markéta Mikšíková

Markéta MikšíkováExpert Radynacestu.cz

Cestování mě nabíjí.

Spojené arabské emiráty (Abú Dhabí)

Za hranice Dubaje

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Abú Dhabí

Zájezdy do Abú Dhabí

Nejbližší volný zájezd odlétá již 25. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/warner-bros.-world-abu-dhabi/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024