Dráha formule 1: Okruh Yas Marina

Markéta Lauterkrancová Markéta Lauterkrancová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 3866x

Dráha Formule 1 se nachází v Abu Dhabí na ostrově Yas Island.

Vyberte si z našich 12 zájezdů do Abú DhabíZobraz zájezdy

Víte, že…

Na trati dlouhé přes 5 kilometrů se jezdí průměrně rychlostí 200 km/h?

Dráha Formule 1 se nachází v Abu Dhabí na ostrově Yas Island, který zabírá plochu 2500 hektarů a je pod patronátem Aldar Properties. Mimo jiné zahrnuje nejlepší hotely, Ferrari park, golfové hřiště, přístav i residenční čtvrti.

Projekt dráhy Formule 1 spolkl neuvěřitelných 1,5 mld. USD. Nabízí 50 000 míst na tribunách.

Zázemí dráhy

Zázemí poskytuje neuvěřitelný luxus s hotelem v bezprostřední blízkosti dráhy. Dříve se tímto mohlo pochlubit pouze Monte Carlo. V hotelu ubytovaní návštěvníci mohou sledovat závod přímo z okna pokoje. Futuritstický hotelový komplex nabízí 500 pokojů a skládá se ze dvou oválných budov, umístěných na umělé zátoce hned u přístavu pro jachty. Dosud se okruhy stavěly pouze pro závodníky.

Cestování je naše vášeň. Místa a program vybíráme podle vlastního konceptu zaměřeného na zážitky.

Dráha pro diváky

Yas Marina je první, který byl vytvořen v první řadě pro diváky. Proto jsou tribuny přizpůsobeny požadavkům diváků. Ze všech míst je vidět zhruba 30 % tratě. Kompletní pokrytí veškerého dění na dráze obstarává několik desítek obrazovek. Architektonické řešení tribun odkazuje na znaky arabské kultury. Převratnou novinkou jsou domovy pro jednotlivé týmy.

Mají k dispozici domky uzpůsobené k ubytování i marketingovým akcím. Členové týmu tak nemusí absolvovat cesty do vzdálených hotelů, volná postel je rovnou na okruhu. Na staveništi okruhu si postavili i továrnu na výrobu cementu, tu ale před dokončením zbourali. Správný asfalt je totiž základním stavebním prvkem všech autodromů na světě.

Který z okruhů Formule 1 vám přijde nejzajímavější?

Celkem hlasovalo 19 čtenářů.

Markéta Lauterkrancová

Markéta LauterkrancováExpert Radynacestu.cz

Cestování je mou vášní. Ráda vám doporučím, co v cizině vyzkoušet, navštívit, ochutnat a jak si odvézt nádherné zážitky.

Spojené arabské emiráty (Abú Dhabí)

Za hranice Dubaje

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do Abú Dhabí

Zobrazit aktuální zájezdy do Abú Dhabí

Nejbližší volný zájezd odlétá již 17. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/draha-formule-jedna-okruh-yas-marina/

Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!