Ferrari World: Zažijte pocity jezdce formule 1

Markéta Lauterkrancová Markéta Lauterkrancová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4774x

Mimo jiné zahrnuje nejlepší hotely, dráhu Formule 1, golfové hřiště, přístav i residenční čtvrti.

19 zájezdů na téma: Zábavní parky Zobraz zájezdy

Víte, že...

Většina atrakcí je v ceně vstupného. K dispozici jsou i kombinované vstupenky do Ferrari World a blízkého akvaparku Yas Waterworld, vyhraďte si ale na Ferrari World celý den. V případě, že nesnášíte čekání ve frontách, je možné si připlatit VIP vstupné, díky kterému předběhnete každou frontu.

Ferrari World Abu Dhabí se nachází na ostrově Yas Island, který zabírá plochu 2500 hektarů a je pod patronátem Aldar Properties. Mimo jiné zahrnuje nejlepší hotely, dráhu Formule 1, golfové hřiště, přístav i residenční čtvrti.

Značka Ferrari

Ferrari World je vůbec první tématický park věnovaný značce Ferrari. Otevřen byl 4. 11. 2010. Čtyři roky před tím byl pouhým projektem, dnes je ukázkou spojení tradice značky Ferrari s moderní technikou. Celý projekt zábavního parku stál 40 mld. USD. Při stavbě hlavní budovy s nepřehlédnutelným logem automobilky na střeše bylo spotřebováno 35 000 tun oceli.

Plocha veřejně přístupných částí uvnitř dosahuje 100 000 m2, a tak se Ferrari world může pyšnit titulem největšího vnitřního zábavního parku na světě.

Víme, co děláme. A přes 40.000 spokojených klientů na 3000 zájezdech od roku 2010 je toho důkazem.

Atrakce parku

K hlavním lákadlům patří bezesporu nejrychlejší horská dráha na světě. Jmenuje se Formula Rossa. Vozíky této dráhy jsou ve tvaru formule a dosahují rychlosti až 240 km/h. Té dosáhnou za neuvěřitelných 5 vteřin, při kterých máte pocit, že takhle musí vypadat smrt, poté se ale tempo jemně zvolní a vy si užíváte adrenalinový dojezd.

Ferrari world vám umožní zažít pocity, které zažívají jezdci Formule 1 za volantem svých monopostů. Pokud si na Formula Rossa netroufnete, je k dispozici i pomalejší horská dráha.

Na nejkrásnější atrakci Speed of Magic budete závodit ve 4D kině plném úžasných efektů.

Další z atrakcí, kterou nesmíte vynechat je Viaggio in Italia, což je úžasný let nad Itálií. Ferrari world Vám ukáže, jak to vypadá v opravdové továrně na Ferrari. Na další atrakci si užijete mokrý průjezd motorem, na jiné volný pád, pokud si budete chtít odpočinout, vydejte se na divadelní představení Red.

Dohromady je ve Ferrari world 20 různých atrakcí a také krásná sbírka vozů Ferrari. Dokonce větší nez v domovském Maranellu. Park nabízí i řadu obchodů a italských kaváren i restaurací.

Markéta Lauterkrancová

Markéta LauterkrancováExpert Radynacestu.cz

Cestování je mou vášní. Ráda vám doporučím, co v cizině vyzkoušet, navštívit, ochutnat a jak si odvézt nádherné zážitky.

Zájezdy zábavní parky

S adrenalinem v krvi

Vyberte si jeden z našich 19 zájezdů na téma: Zábavní parky

Zobrazit aktuální zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. listopadu

Spojené arabské emiráty (Abú Dhabí)

Za hranice Dubaje

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Abú Dhabí

Zobrazit aktuální zájezdy do Abú Dhabí

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ferrari-world/

Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZážitkovník pro rodiče a děti

Výběr zážitků, tipy, omalovánky, rébusy a spousta zábavy.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!