Hledáte nejbližší pizzerii? Sháníte informace o Římě? V Itálii využijete bezplatnou wifi

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 4. 8. 2017 • Přečteno 3979x

Okurková sezona tenhle rok rozhodně nehrozí. Seznamte se s žhavou novinkou, se kterou se vytasila Itálie. Návštěvníkům i místním teď na nejfrekventovanějších veřejných prostranstvích a ve vybraných zařízeních nabízí bezplatné připojení k internetu.

Vyberte si z našich 40 zájezdů do ItálieZobrazit zájezdy

Prázdniny vstoupily do druhé poloviny s tropickými teplotami a my jsme přemýšleli, jakou novinku vám představíme tentokrát. Nakonec jsme se jednomyslně shodli na bezplatném připojení k wifi, které teď jako příjemný bonus pro místní i turisty poskytuje italská vláda. Současní cestovatelé se bez přístupu na internet už téměř neobejdou a aplikaci WiFi Italia jistě ocení třeba při hledání nejbližší zmrzlinárny.  

Stačí mít chytrý telefon s možností připojení k wifi – a v celé Itálii se teď můžete připojit k internetu zcela zdarma. Pak už jen zvolíte aplikaci pro sdílení fotek a videí a na sociální sítě můžete umísťovat fotografie Říma nebo videa, jak kuchař v Neapoli vyhazuje do vzduchu těsto na pizzu.

Přístupovými body, tzv. hotspoty, Itálie rozhodně nešetří – to abyste mohli šetřit vy. Na italský účet můžete neomezeně brouzdat po internetu na nádražích nebo v blízkosti veřejných institucí. Po počáteční autorizaci už nemusíte vyplňovat žádné další informace, a snáz tak ochráníte své soukromí na internetu. 

Aplikace je v současnosti dostupná v italštině a angličtině. Vůbec poprvé ji mohli otestovat návštěvníci Říma, Milána či Toskánska. Italské ministerstvo kultury ji hodlá využívat jako další účinný nástroj podpory cestovního ruchu, pomocí něhož lze propagovat italské památky, tradice, přírodní krásy i gastronomii. 

Prozatím je k dispozici na Google Play a na App Store jako wifi.italia.it. Jelikož ale tenhle projekt ještě potřebuje vychytat pár much, bude aplikace v nadcházejících měsících aktualizována.    

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 40 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 9. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/hledate-nejblizsi-pizzerii-nebo-shanite-informace-o-rime-v-italii-vyuzijte-bezplatnou-wifi/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024