Independence Hall: místo zrodu USA a přijetí Deklarace nezávislosti

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 27. 3. 2017 • Přečteno 6370x

Západní budova vedle Síně nezávislosti se zapsala do dějin mezi lety 1790–1800, když bylo město hlavní metropolí USA.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do PhiladelphieZobrazit zájezdy

Město Philadelphie, ležící v americkém státě Pensylvánie, je metropolí, která umožňuje turistům proniknout do historie Spojených států amerických. Kromě Zvonu svobody je největší atrakcí budova, která nese název Independence Hall (Síň nezávislosti). Jedná se historický skvost, který připomíná všem Američanům i návštěvníkům odjinud, kde se nachází místo zrodu USA.

Původní budova State House

Tři velcí muži města Philadelphie – Thomas Lawrence, Dr. John Kearsley a Andrew Hamilton – měli za úkol vybrat místo pro stavbu budovy, která by sloužila pro potřeby vlády státu Pensylvánie. V roce 1730 byla odkoupena půda a o dva roky později mohla začít výstavba.

Architekti Woolley a Hamilton se rozhodli postavit budovu z červených cihel ve stylu georgiánské architektury. Jednalo se o architekturu králů, kteří nesli jméno Jiří (anglicky George) a vládli Velké Británii na přelomu 18. a 19. století. Nejoblíbenějšími materiály této architektury jsou pálená cihla a kámen. Celá stavba trvala dlouhých 19 let.

Obří hodiny na věži Síně nezávislosti

Obří hodiny na věži Síně nezávislostiObří hodiny na věži Síně nezávislosti

Obyvatelé města měli pocit, že budově pořád něco schází. Každá správná věž má mít přece hodiny. Ty první vyrobil Thomas Stretch v roce 1753. Bohužel o pár let později byla původní věž zcela zničena i s originálními hodinami. V roce 1973 město rozhodlo o výrobě repliky. Tu je možno dodnes obdivovat na taktéž obnovené věži Síně nezávislosti.

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

Důležité dokumenty Spojených států amerických

V květnu roku 1775 se sešli zástupci a delegáti 13 kolonií v Independence Hall, aby probrali nadvládu Anglie nad koloniemi a dospěli k řešení problému. O rok později se v místnosti Assembly Room setkal druhý Kontinentální kongres, který přijal Deklaraci nezávislosti, dokument, kterým 13 kolonií na americkém kontinentě deklarovalo svou nezávislost na Velké Británii.

V roce 1787 byl přijat další důležitý dokument v historii USA, a to slavná Ústava Spojených států. Jedná se o základní zákon Spojených států amerických. Poté, co se hlavním městem stal v roce 1800 Washington DC, byla budova prodána městu, které z ní následovně udělalo muzeum. Avšak nikde jinde nedýchne na turisty historický závan dvou nejdůležitějších dokumentů, které tvoří základní pilíř práv a nezávislosti Američanů.

Slavný Zvon svobody

Je to právě věž Independence Hall, ve které onen zvon visel. V roce 1751 objednala vláda státu Pensylvánie v Londýně zhotovení zvonu, který by visel v nově postavené věži. Zvon byl symbolicky objednán k padesátiletému výročí vytvoření první pensylvánské ústavy „Charter of Privileges“ od zakladatele města Philadelphie Williama Penna.

Čtení na podobné témaZvon svobody: nezávislost, záhadná puklina a nepříjemný zvukPřečíst

Nejdůležitějším bodem této ústavy bylo především zachování náboženské svobody. Když zvon o rok později konečně dorazil do Philadelphie, začalo testování zvuku zvonu. Ovšem co se nestalo, při zkoušce zvon pukl. Původní zvon rozbili na malé kousky a nový zvon vyrobili legendární Pass a Stow.

Zvon svobody se rozezníval u významných událostí, například když byla poprvé veřejně čtena Deklarace nezávislosti. Kvůli ale nové zvětšující se puklině byl zvon sejmut z věže a vystaven v místnosti budovy Independence Hall až do chvíle, než bylo postavené nové muzeum určené pouze pro Zvon nezávislosti.

Kongresová hala

Západní budova vedle Síně nezávislosti se zapsala do dějin mezi léty 1790-1800Západní budova vedle Síně nezávislosti se zapsala do dějin mezi léty 1790-1800

Západní budova vedle Síně nezávislosti se zapsala do dějin v letech 1790–1800, když byla Philadelphia metropolí USA. Scházela se zde Sněmovna reprezentantů Spojených států a Senát Spojených států. Sněmovna se scházela vždy v přízemí a Senát v prvním patře.

Několik jejich členů se později stalo prezidenty USA. Kongresová hala je místem, kde bylo rozhodnuto o přijetí tří nových států do Unie a také místem, kde byl v roce 1797 inaugurován druhý prezident Spojených států, John Adams.

Stará radnice

Východní křídlo Independence Hall bývalo kdysi městskou radnicí. První radnice, která byla postavena ještě za časů samotného zakladatele Williama Penna kousek od řeky Delaware, se nedochovala. Stará radnice byla postavena ve federálním stylu mezi lety 1790 a 1791 a až do roku 1800 sloužila primárně jako budova Nejvyššího soudu Spojených států. Mnoho soudců zde působících bylo signatáři Deklarace nezávislosti nebo Ústavy.

Zajímavosti

Budovu Independence Hall znají všichni fanoušci filmu Lovci pokladů s Nicolasem Cagem a Diane Kruger. Právě v této budově najde hlavní hrdina tajemné brýle, díky kterým je možné číst neviditelnou mapu ukrytou na Deklaraci nezávislosti.

Budova je vyobrazena na stodolarové bankovce, díky níž hlavní hrdinové přijdou na čas, který ukazuje místo, kde je ukrytý další díl skládanky. Otočte bankovku a podívejte se, kolik ukazují hodiny. Philadelphie je zkrátka městem, které se musí zažít.

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 15 zájezdů

USA (Philadelphie)

Její výsost Philadelphie

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Philadelphie

Zájezdy do Philadelphie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/independence-hall/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024