Killarney: nejen pohádkové vřesy a kapradí

Vladimíra Svitáková Vladimíra Svitáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7147x

Město Killarney v blízkosti Národního parku Killarney.

Vyberte si z našich 10 zájezdů do IrskaZobrazit zájezdy

Město Killarney je centrem hrabství Kerry, které leží na jihozápadě ostrova. Krajina hrabství Kerry je neobydlenou krajinou, ve které naleznete kilometry a kilometry horských močálů, vřesu a kapradí. Z jihu je pak omývána zpěněnými vlnami Atlantiku.

Město tří jezer

Killarney je východiskem do stejnojmenného národního parku. Město samotné je poměrně zkomercializováno, nenajdete zde mnoho archtektonických zajímavostí, ale přitažlivá je právě zdejší krajina. Město leží u tří jezer Lower Lake, Muckross Lake a Upper Lake. Za nimi se tyčí majestátní pohoří Macgillycuddy´s Reeks, v němž se skrývá i nejvyšší hora ostrova Carrauntoohill (1 039 m n. m.).

Samotné město je tvořeno jedinou hlavní ulicí High St., která protíná Main St. Místo bylo obydleno až v polovině 17. století, ale již za sto let zaznamenává prudký nárůst turistického ruchu. Lidé odtud vyráželi do hor a k jezerům. Dnes je město plné obchodů s vybavením do přírody a na golf. Město je totiž doslova obsypáno golfovými hřišti.

Za jedinou architektonickou zajímavost lze považovat novogotickou katedrálu z poloviny 19. století. V době hladomoru katedrála sloužila jako nemocnice.

Vladimíra Svitáková

Vladimíra SvitákováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 9 zájezdů

Irsko

Dejte Irsku zelenou

Vyberte si jeden z našich 10 zájezdů do Irska

Zájezdy do Irska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/killarney/Doporučujeme z Irska

Nejnovější z IrskaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023