Kdo s koho? Na Oxford Street v Londýně auta definitivně ustoupí chodcům. Vznikne zde pěší zóna

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 16. 11. 2017 • Přečteno 4410x

Vždy, když se vydáte na nejrušnější ulici Londýna, je to tak trochu dobrodružná výprava. Neustále totiž musíte dávat velký pozor na provoz kolem sebe. Už příští rok ale může být všechno úplně jinak.

Vyberte si z našich 33 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Tip pro vás...

Když vám na Oxford Street vyhládne, dejte si něco na zub v některé z vyhlášených restaurací. Zajdete-li třeba do restaurace Wright Brothers, váš rozpočet to zaručeně nezruinuje. Doporučujeme ochutnat anglické mušle v panang kari omáčce jen za 11 liber (cca 316 korun).

Hejna svištících taxíků, šňůry aut poskakujících v dopravní zácpě a hlučící ulice, kde pro zběsilé troubení klaksonů není slyšet vlastního slova… Pokud jste někdy procházeli nejrušnější dopravní tepnou centrálního Londýna, víte, že tohle je na Oxford Street běžná každodenní realita. To se ale příští rok nejspíš změní. Auta, autobusy i taxíky nadobro zmizí a nejfrekventovanější třída se promění v pěší zónu.

V případě, že tento odvážný návrh projde, už na konci příštího roku se dosud velmi živá a jen obtížně průchodná Oxford Street změní na bezpečné a atraktivní prostředí pro pěší.osm set metrů dlouhého úseku na západ od Oxford Circusu rázem zmizí věčně spěchající řidiči i šílení cyklističtí kaskadéři.

Tolik slib londýnského primátora Sadiqa Khana, který dlouhodobě bojuje za lepší ovzduší v metropoli i za přeměnu ulic v místa, kde společnost žije a kde vládne čilý společenský ruch. Vyloučení veškeré motorové dopravy by mělo přispět ke snížení úrovně znečištění nejen v samotné Oxford Street, ale i v širším West Endu.

Úřad starosty rovněž plánuje vyrovnat výškový rozdíl mezi chodníky a silnicí, a tím pěším umožnit pohodlnou a hlavně bezpečnou chůzi po ulici. „Nová“ Oxford Street bude zároveň sloužit i jako netradiční pouliční galerie. Uzavření důležité dopravní tepny si vyžádá zřízení nových stanovišť taxíků v krátké docházkové vzdálenosti a výstavbu kvalitních paralelních cyklotras ve východozápadním směru.

Nečekejte, až se slavná Oxford Street změní v pěší zónu, a navštivte s námi adventní Londýn ještě letos. A protože tu na vás čeká na tři sta obřích obchodů s neskutečnou plochou pěti milionů čtverečních metrů, vezměte si raději delší dovolenou. V prosinci na viděnou!   

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 8. května

Adventní Londýn

Prožijte advent v Londýně

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Londýna na téma: Advent

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. prosinceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kdo-s-koho-na-oxford-street-v-londyne-auta-definitivne-ustoupi-chodcum-vznikne-tu-pesi-zona/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024