Eisriesenwelt: největší ledová jeskyně na světě

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 15335x

Ledová jeskyně Eisriesenwelt Werfen

Vyberte si z našich 28 zájezdů do RakouskaZobraz zájezdy

Doporučujeme

Průvodci jsou velmi ochotní, zkušenní a ví si v každé situaci rady, takže se lehce adrenalinového výletu nemusíte vůbec bát.  

Eisriesenwelt je největší ledová jeskyně na světě. Nachází se na pohoří Tennebirge nad městem Werfen, kam se dostanete jen lanovkou. Pozor, bude to adrenalinová výprava. 

Cesta k jeskyni

Autobusem nebo autem zastavíte na velkém parkovišti. Vyjdete několik stovek metrů, v této části na vás čeká chata Wimmermann, obchod se suvenýry a lanovka.

Koupíte si vstupenku a zhruba po 15 lidech nastupujete do lanovky. Dráha lanovky je strašně strmá, dokonce v jednom místě je takové zhoupnutí, které někomu nemusí dělat dobře. Z lanovky máte krásný výhled na krajinu.

Po vyjetí nahoru vás čeká dlouhá tůra až k ledové jeskyni, cesty jsou klikaté, strmé a dá se říci i fyzicky náročné. Při tomto výstupu už cítíte vzrůstající ochlazení. Nazapomeňte se pořádně obléct! I když je léto, v blízkosti ledové jeskyně rozhodně žádné teplo není. Na konci této procházky na vás čeká největší ledová jeskyně na světě.

Prohlídka s lampičkou

U vchodu dostane každý třetí návštěvník karbidovou lampu, jelikož v jeskyni není zavedená elektřina. Průvodci vám dají na výběr, jestli chcete výklad v němčině nebo angličtině. Začíná dvouhodinová prohlídka, v jeskyni teplota nestoupne nad 0 °C. Procházíte se po dřevených cestičkách, je to fyzicky náročné, musíte dávat pozor, abyste neuklouzli. Pokud zrovna nedržíte lampu, nevidíte si pod nohy, je to nepříjemné, zvlášť pro starší návštěvníky. 

Návštěva jeskyně je skvělý a opravdu jedinečný zážitek. Obrovská jeskyně plná hladkého ledu a krápníků má nezapomenutelnou atmosféru.

Rakousko

Nákupy? Wellness? Vídeň...

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů do Rakouska

Zobrazit aktuální zájezdy do Rakouska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 21. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ledove-jeskyne-eisriesenwelt-werfen/Doporučujeme z Rakouska

Nejnovější z RakouskaNOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!