Neziderské jezero: rakouské moře a jeden velký přírodní a cyklistický ráj

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 48878x

Neziderské jezero je oblíbeným místem pro milovníky přírody, cyklistiky a dobrého vína.

Vyberte si z našich 11 zájezdů do RakouskaZobrazit zájezdy

Tip pro vás: 

Chcete si z přírody „odskočit“ i za kulturou? Pak věřte, že ideální zastávkou je zámek rodiny Széchenyi v nedaleké obci Nagycenk.

Neziderské jezero je oblíbeným místem cyklistů i vyznavačů vodních sportů a také „vyhlášeným“ hnízdištěm ptactva. Okolní příroda lahodí oku a chuťové buňky zase pohladí víno, pěstované v okolí jezera. Služby na vysoké úrovni jsou už jen třešničkou na dortu.

Neziderské jezero (Neusiedler See německy, Fertő-tó maďarsky) je známé jako „rakouské moře“, a to nejen díky své nekonečné vodní hladině. Voda je tu i maličko slaná a jezero zamrzá jen zcela výjimečně.

Nachází se na hranici rakouské spolkové země Burgenland a Maďarska, nedaleko slovenských hranic. Velmi mělké jezero je obklopeno chráněnou přírodou, a to zejména Národním parkem Fertő-Hanság. V roce 2001 bylo zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Ráj pro cyklisty a pro ptactvo

Pro cyklisty je jezero a jeho okolí skutečným rájem. Kvalitně upravená a vybavená cyklostezka příjemně po rovince kopíruje obvod celého jezera, dlouhého skoro 40 km a širokého přibližně 14 km. Autům je na stezku vjezd zakázán a v některých úsecích kolem jezera má příroda skutečně absolutní přednost. Tak je tomu například v jižním cípu jezera, kde ani cyklisté či cyklisti nesmějí opustit značenou stezku, trhat rostliny či rušit zvířata.

Jezero je vyhlášené i obrovskou pestrostí ptactva, které tu hnízdí. A že se tu dobře daří i rybám je poznat zejména v okolních restauracích, které z rybích pochoutek nejčastěji servírují kapry či candáty.

Vítr tu příjemně profukuje, rákosí šumí, všude panuje klid a dobrá nálada. Pro relaxaci je Neziderské jezero jako stvořené.

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Chci na cestách potkávat lidi, nasávat jejich pocity, nálady, zkušenosti… Prožít a předat vám.

Rakousko

Nákupy? Wellness? Vídeň...

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Rakouska

Zájezdy do Rakouska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 14. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/neziderske-jezero/Doporučujeme z Rakouska

Nejnovější z RakouskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024