Canary Wharf: největší trh s nemovitostmi v Británii

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 10547x

V bývalých londýnských docích se nachází velké finanční centrum plné mrakodrapů, Canary Wharf.

Vyberte si z našich 28 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že...

Budovy této oblasti dlouho vévodily žebříčku nejvyšších budov Velké Británie? Před stavbou mrakodrapu Střep (The Shard) bylo Canary Wharf domovem třech nejvyšších staveb v celém Spojeném království, a to 235 m vysoké budovy 1 Canary Square nebo 200 m vysokých HSBC Tower a Citigroup Centre.

Kromě nejproslavenějších památek, muzeí a atrakcí nabízí Londýn spoustu míst, která nejsou sice notoricky známá, ale svou pozoruhodností se řadí mezi to nejzajímavější, co můžete v hlavním městě vidět. Mezi taková místa patří i Canary Wharf.

O Canary Wharf se mluví jako o novodobém nástupci londýnského obvodu City a absolutním centru finančnictví a obchodu v Londýně.

Historie Canary Wharf

Canary Wharf se nachází na poloostrově na TemžiCanary Wharf se nachází na poloostrově na Temži

Jeho výstavba započala v druhé polovině 80. let 20. století na Ostrově psů, anglicky Isle of Dogs. Canary Wharf přejímá úlohu finančního centra a do jeho výškových budov, kterých za posledních třicet let vyrostla celá řada, se stěhují kanceláře různorodých firem a obchodních společností. Před zrodem Canary Wharf zde bývaly doky (Docklands), jejichž prostory skladovaly zboží importované do Londýna a z něj.

Na počátku 80. let, kdy Británii vládla železnou rukou Margaret Thatcherová, bylo rozhodnuto, že oblast doků bude revitalizována tak, aby přilákala nové firmy a lehký průmysl.

Výstavba, která se od začátku potýkala s celou řadou problémů, včetně neschopnosti dokončit stavby kvůli zhroucení trhu s nemovitostmi, byla nakonec úspěšně dotažena do konce i spolu s linkou metra Jubilee Line, která byla otevřena v roce 2000.

Canary Wharf dnes

Panorama Canary Wharf v nociPanorama Canary Wharf v noci

Dnes se neustále rozrůstající Canary Wharf považuje za největší trh s nemovitostmi ve Velké Británii. A nejen to! V současnosti zde mají sídla světoznámé banky a mediální společnosti jako jsou Reuters nebo Daily Mirror.

Pokud si budete chtít rozšířit londýnské obzory, určitě Canary Wharf navštivte, kromě již zmiňované linky Jubilee (stanice Canary Wharf) můžete použít i linku DLR (Docklands Light Railway). A když už do těchto končin zavítáte, prohlédněte si i blízkou O2 Arenu nebo jednu z nejkrásnějších oblastí v Londýně, Greenwich.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/canary-wharf/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024