Nejlepší dárek letošních Vánoc? Gastronomický výlet do některé z TOP 10 kulinářských destinací světa

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 7. 12. 2017 • Přečteno 2289x

Užijte si adventní čas pěkně v klidu a shánění dárků vyřešte jednoduše v CK Radynacestu.cz. Dopřejte sobě nebo svým blízkým gurmánský zážitek!

4 zájezdy na téma: Gurmánské zážitky Zobraz zájezdy

Chcete potěšit vášnivého cestovatele nebo cestovatelku s mlsným jazýčkem a zároveň ukázat, že jste nad letošním vánočním dárkem opravdu přemýšleli? Pak vsaďte na gastronomický výlet do některého z TOP 10 měst rozesetých po Evropě i Asii, které letos získalo prestižní ocenění Nejlepší kulinářská destinace světa. Tímhle jedinečným dárkem všem nenapravitelným kulinářským požitkářům uděláte radost stoprocentně.

Máte v rodině někoho, kdo využije každou příležitost ochutnat něco nového a rád cestuje po světě za jedinečnými a nezapomenutelnými kulinářskými zážitky všeho druhu?

Nemusíte nutně pročítat stovky průvodců a cestovatelských recenzí, víme, kam se vydat za stále oblíbenější gastroturistikou a s ní spojenou ochutnávkou dokonale připravených specialit. Sázkou na jistotu jsou země oceněné na základě studie provedené organizací Caterwings, jíž se zúčastnilo 20 tisíc odborníků z oblasti gastronomie, novinářů a „food“ kritiků nevyjímaje.

Hlavními kritérii hodnocení byla např. kvalita a rozmanitost produktů, názory kritiků a strávníků, dostupnost veganských a vegetariánských pokrmů ve městě, poměr řetězců rychlého občerstvení a restaurací, počet michelinských restaurací či kvalita a různorodost gastronomické nabídky.

Zástupci Caterwings uvedli, že mnoho milovníků jídla dá mnohem raději přednost grilované čerstvé mořské nebo říční rybě u stánku než návštěvě tříhvězdičkové michelinské restaurace. Počet vysoce kvalifikovaných kuchařů a restaurací tak byl v hodnocení stejně rozhodující jako pestrost nabídky jídel z pouličních stánků.

A kde se o blaho vašich chuťových pohárků postarají nejlépe? Tady je žebříček TOP 10 měst. 

  1. San Sebastian
  2. Tokio
  3. New York
  4. Barcelona
  5. Singapur
  6. Paříž
  7. Madrid
  8. Lima
  9. Londýn
  10. Mnichov

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Gurmánské zážitky

Objevte ráj gurmánů

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů na téma: Gurmánské zážitky

Zobrazit aktuální zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. ledna

Zájezdy za vínem

Jako sommeliéři

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů na téma: Za vínem

Zobrazit aktuální zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nejlepsi-darek-letosnich-vanoc-gastronomicky-vylet-do-nektere-z-top-10-kulinarskych-destinaci-sveta/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaNOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!