Niigata: město vyhlášené nejkvalitnější rýží a saké

Barbora Žižková Barbora Žižková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 12. 12. 2018 • Přečteno 2847x

Prefektura Niigata je známá pro své nádherné pobřeží a hornaté scenérie.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do JaponskaZobrazit zájezdy

Třetí největší město Japonska na severu země rozhodně stojí za návštěvu. Město je vyhlášeno nejkvalitnější rýží a saké, proto není překvapením, že zde můžete navštívit největší ochutnávku saké v automatech v Japonsku, která nabízí přes 96 značek.

Vyhnanský ostrov Sado

Produkují zde velice kvalitní rýžiProdukují zde velice kvalitní rýži

Ostrov Sado leží u pobřeží prefektury Niigata a je jedním z největších z malých ostrovů v Japonsku.

Díky své odlehlé poloze ostrov sloužil jako cíl pro politické vyhnance. Tři nejvýznamnější postavy poslané do exilu na ostrov Sado byly bývalý císař Juntoku, buddhistický mnich Nichiren a zakladatel Noha Zeami Motokijo. Přestože ostrov již dnes není vyhnanstvím, stopy kultury a náboženství, které tito nucení obyvatelé s sebou přinesli, zde zůstávají dodnes.

Největší atrakcí ostrova je Earth Celebration – Oslava Země – a každoroční hudební festival proslulý hlavně skupinou Kodo Taiko. Ostrov je také domovem ohroženého japonského ibiska, vyhynulého ve volné přírodě.

Automaty na saké na hlavním nádraží

Automaty na sakéAutomaty na saké

Rýže je v Japonsku všudepřítomná a je neodmyslitelně spojená i s jeho kulturou a jídlem. Nejkvalitnější rýže se prý pěstuje právě v Niigatě, kde můžete ochutnat i to nejlepší saké.

Na hlavním nádraží ve stanici Echigo-Yuzawa se od roku 2010 nachází dárkový obchod Ponšhukan, který jednu místnost zasvětil právě místnímu výbornému saké. Tento obchod je velice vyhledávaný, protože tu můžete ochutnat všech 96 značek z okolí Niigaty formou automatů.

Celý systém funguje tak, že u pokladny zaplatíte 500 jenů (cca 100 CZK)  a za ně dostanete 5 žetonů a k nim malý šálek. Vyberete si značku saké, kterou chcete ochutnat, a pak už jen umístíte šálek, vhodíte žeton a stisknete tlačítko. Přesně odměřené množství saké vám automat vydá do šálku. Doporučujeme si k saké koupit okurku s mnoha druhy jedinečných solí, kterou obchod k saké nabízí jako pochutinu. Zjemňuje se tak chuť saké.

Pokud najdete své nejoblíbenější saké, můžete si koupit celou láhev vedle v obchodě spolu s dalšími delikatesami jako sojovou omáčku, rýžové křupky a mnoho dalších.

Zajímavostí je i červeně zbarvená rýže, díky její barevné slupce se průzračné saké barví do červena, a tak vzhledově připomíná naše víno.

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Další zajímavosti

Niigata je spjata s nádhernými výhledyNiigata je spjata s nádhernými výhledy

Prefektura Niigata je známá pro své nádherné pobřeží a hornaté scenérie, velkolepé ohňostroje v létě, lyžování v zimě a koupání v horských pramenech po celý rok.

Pokud se vám nepodaří stihnout rozkvět sakur v Tokiu či Kjótu, v Niigatě je kvůli chladnému podnebí stihnete a k tomu se nemusíte bát davů obdivujících lidí.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko

Japonsko… Víc než zážitek!

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Japonska

Zájezdy do Japonska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/niigata/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024