Niigata: město vyhlášené nejkvalitnější rýží a saké

Barbora Žižková Barbora Žižková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 12. 12. 2018 • Přečteno 818x

Prefektura Niigata je známá pro své nádherné pobřeží a hornaté scenérie.

Vyberte si z našich zájezdů do JaponskaZobraz zájezdy

Třetí největší město Japonska na severu země rozhodně stojí za návštěvu. Město je vyhlášeno nejkvalitnější rýží a saké, proto není překvapením, že zde můžete navštívit největší ochutnávku saké v automatech v Japonsku, která nabízí přes 96 značek.

Vyhnanský ostrov Sado

Produkují zde velice kvalitní rýžiProdukují zde velice kvalitní rýži

Ostrov Sado leží u pobřeží prefektury Niigata a je jedním z největších z malých ostrovů v Japonsku.

Díky své odlehlé poloze ostrov sloužil jako cíl pro politické vyhnance. Tři nejvýznamnější postavy poslané do exilu na ostrov Sado byly bývalý císař Juntoku, buddhistický mnich Nichiren a zakladatel Noha Zeami Motokijo. Přestože ostrov již dnes není vyhnanstvím, stopy kultury a náboženství, které tito nucení obyvatelé s sebou přinesli, zde zůstávají dodnes.

Největší atrakcí ostrova je Earth Celebration – Oslava Země – a každoroční hudební festival proslulý hlavně skupinou Kodo Taiko. Ostrov je také domovem ohroženého japonského ibiska, vyhynulého ve volné přírodě.

Cestování je naše vášeň. Místa a program vybíráme podle vlastního konceptu zaměřeného na zážitky.

Automaty na saké na hlavním nádraží

Automaty na sakéAutomaty na saké

Rýže je v Japonsku všudepřítomná a je neodmyslitelně spojená i s jeho kulturou a jídlem. Nejkvalitnější rýže se prý pěstuje právě v Niigatě, kde můžete ochutnat i to nejlepší saké.

Na hlavním nádraží ve stanici Echigo-Yuzawa se od roku 2010 nachází dárkový obchod Ponšhukan, který jednu místnost zasvětil právě místnímu výbornému saké. Tento obchod je velice vyhledávaný, protože tu můžete ochutnat všech 96 značek z okolí Niigaty formou automatů.

Celý systém funguje tak, že u pokladny zaplatíte 500 jenů (cca 100 CZK)  a za ně dostanete 5 žetonů a k nim malý šálek. Vyberete si značku saké, kterou chcete ochutnat, a pak už jen umístíte šálek, vhodíte žeton a stisknete tlačítko. Přesně odměřené množství saké vám automat vydá do šálku. Doporučujeme si k saké koupit okurku s mnoha druhy jedinečných solí, kterou obchod k saké nabízí jako pochutinu. Zjemňuje se tak chuť saké.

Pokud najdete své nejoblíbenější saké, můžete si koupit celou láhev vedle v obchodě spolu s dalšími delikatesami jako sojovou omáčku, rýžové křupky a mnoho dalších.

Zajímavostí je i červeně zbarvená rýže, díky její barevné slupce se průzračné saké barví do červena, a tak vzhledově připomíná naše víno.

Další zajímavosti

Niigata je spjata s nádhernými výhledyNiigata je spjata s nádhernými výhledy

Prefektura Niigata je známá pro své nádherné pobřeží a hornaté scenérie, velkolepé ohňostroje v létě, lyžování v zimě a koupání v horských pramenech po celý rok.

Pokud se vám nepodaří stihnout rozkvět sakur v Tokiu či Kjótu, v Niigatě je kvůli chladnému podnebí stihnete a k tomu se nemusíte bát davů obdivujících lidí.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko

Japonsko… Víc než zážitek!

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Japonska

Zobrazit aktuální zájezdy do Japonska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/niigata/

Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZážitkovník pro rodiče a děti

Výběr zážitků, tipy, omalovánky, rébusy a spousta zábavy.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!