Tojama: bývalé hradní město a historické centrum medicíny

Barbora Žižková Barbora Žižková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 3. 2019 • Přečteno 2778x

Ve městě Tojama je k vidění muzeum sklářského umění Tojama „Toyo Glass Bijutsukan“. V Tojama City.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do JaponskaZobrazit zájezdy

Město Tojama je největším městem a hlavním městem prefektury Tojama v oblasti Hokuriku severního Čubu. Město je bývalým hradním městem a historickým centrem medicíny. Díky své poloze na Hokuriku Šinkansen je Tojama oblíbenou zastávkou turistů na cestě k dalším zajímavostem v oblasti, jako je alpská cesta Tatejama Kurobe.

Muzeum skla z celého světa

Muzeum sklaMuzeum skla

Ve městě Tojama je k vidění muzeum sklářského umění Tojama „Toyo Glass Bijutsukan“. V Tojama City předvádí velkou sbírku sklářského umění z celého světa. Krásná moderní budova Kirari, v níž muzeum sídlí, byla navržena světoznámým architektem Kumou Kenge. Obsahuje také městskou veřejnou knihovnu.

Muzeum nabízí jak stálé, tak dočasné výstavy. Stálé expozice jsou ve čtvrtém a šestém patře, zatímco dočasné výstavy jsou rozptýleny v několika galeriích v dalších podlažích.

Stálá expozice ve čtvrtém patře představuje současnou sklářskou tvorbu mezinárodních umělců, které muzeum v posledních desetiletích obstaralo, zatímco šesté patro hostí výstavu „Glass Art Garden“, která se může pochlubit sbírkou instalací od Dale Chihuly.

Zámek v centru města

Toyama CastleToyama Castle

Toyama Castle Park pokrývá bývalý areál zámku Tojama v centru města. V parku najdete umělecké muzeum, krásnou japonskou zahradu, prostorné trávníky a sochu bývalého pána celého komplexu. Je to oblíbené místo pro obdivování třešňových květů sakura, obvykle kolem poloviny dubna.

Hrad samotný byl původně postaven v roce 1543. Během období Edo sloužil jako základ toamyské větve maedaského klanu, jehož bratranci řídili sousední provincii Kaga z Kanazawy.

Hradní zámek byl demontován v období Meiji, ale v roce 1954 byl přestavěn ze železobetonu. Některé části zdejších hradeb a příkopů zůstávají. Vnitřní část domu má „Městské lidové muzeum Tojama“, které vypráví historii města a zámku.

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Japonské Alpy

Japonské AlpyJaponské Alpy

Lidé, kteří cestují do oblasti Tojama, si nenechají ujít cestu na zasněženou Tatejama Kurobe Alpine.

Je to jedinečná a velkolepá trasa severních Japonských Alp, která je průjezdná pro různé dopravní prostředky, včetně lanovky a trolejbusů. Byla dokončena v roce 1971 a spojuje Tojama City v prefektuře Tojama s městem Omači v prefektuře Nagano. Od prosince do poloviny dubna je zcela nepřístupná.

Hlavní atrakcí alpské cesty Tatejama Kurobe je nádherná scenérie pohoří Tatejama, součást národního parku Chubu Sangaku. Návštěvníci se mohou během různých ročních období těšit různým výhledům.

Na jaře vytváří nahromaděný sníh, zejména kolem horních úseků Midagahary a Muroda, majestátní sněhovou chodbu, jejíž sněhové stěny dosahují výšky až 20 metrů. Část sněhové chodby kolem Muroda je otevřena chodcům zpravidla od poloviny dubna do konce června.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko

Japonsko… Víc než zážitek!

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Japonska

Zájezdy do Japonska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/tojama/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024