Parlamentárium v Bruselu: unikátní koncept muzea přibližuje politiku Evropy miliónům návštěvníků

Kateřina Moravcová Kateřina Moravcová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 29. 1. 2020 • Přečteno 2441x

Parlamentárium zřídil Evropský parlament, aby přiblížil fungování jednotlivých orgánů Evropské unie.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do BruseluZobrazit zájezdy

Zapomeňte na nudné muzeum, nečekají vás ani temné místnosti nebo hrobový klid, a nedej bože, abyste se něčeho dotkli. Nic takového. Vlastně pravý opak. Spousta videí, interaktivních her a další zábavné věci vás čekají v tak trochu jiném muzeu. Tady se totiž snaží, abyste si výstavu nejen užili, ale také abyste toho hodně zjistili. 

Brusel, hlavní město Evropy

Sídlí zde množství světových institucíSídlí zde množství světových institucí

Město si získalo svou přezdívku právě kvůli tomu, že zde sídlí NATO a řada institucí Evropské unie. Především jsou to Evropská komise a Rada Evropské unie.

Kromě již zmíněných zde sídlí také Evropský hospodářský a sociální výbor a Výbor regionů. Není se tedy co divit, že moderní centrum města vypadá jako sněm úředníků. Lidé v kancelářské módě zde zkrátka mají silné zázemí. Je tedy na místě, že takto unikátní projekt vznikl právě zde. A o čem je řeč?

Parlamentárium

Na své si zde přijde celá rodinaNa své si zde přijde celá rodina

Od října roku 2011 funguje v Bruselu návštěvnické centrum pojmenované Parlamentárium. Zřídil jej Evropský parlament, aby přiblížil fungování jednotlivých orgánů Evropské unie. Nejen každodenní práci rutinního koloběhu, ale i to, jakým způsobem jsou schvalována politická rozhodnutí. 

Jedná se o multimediální centrum, které se zábavnou formou snaží předat poznatky o tom, jak vznikala dohoda o evropské spolupráci, dále jak funguje Evropský parlament a také jak vypadá práce politiků dnes. Program je oblíbený i jako způsob vzdělávání, často tady narazíte na školní exkurze nebo celé rodiny.

Aby Evropský parlament dostál svému slovu, totiž že je centrum otevřeno všem, nevybírá za návštěvu Parlamentária žádný poplatek. Centrum je otevřeno 7 dní v týdnu, navíc se celá výstava překládá do 24 jazyků, a dokonce čtyři z nich jsou dále překládány do znakové řeči. Místo je pro děti i dospělé, nudit se tu nebude rozhodně nikdo. Navíc jsou zde pro děti od 8–14 let přichystané speciální, hodinu trvající exkurze. 

Čtení: Zájezdy do Belgie – srovnání a doporučení

Kromě stálé expozice pořádají každoročně 2 dočasné výstavy

Vše je interaktivní a zábavnéVše je interaktivní a zábavné

Tento unikátní koncept si rychle našel velkou základnu fanoušků, dodnes jej navštívilo více než 2 milióny lidí. Nenechte si tuto příležitost ujít a přidejte se k zástupu spokojených návštěvníků. Věřte, že vás místo nudných přednášek, sáhodlouhých textů a nudných exponátů čekají filmy, interaktivní hry a zábavný program.

Kateřina Moravcová

Kateřina MoravcováExpert Radynacestu.cz

Nuda nemá šanci, vždyť je co objevovat a zažít. Jo a taky ochutnat!

Belgie (Brusel)

Belgická sestra Paříže

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Bruselu

Zájezdy do Bruselu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 26. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/parlamentarium/Doporučujeme z Belgie

Nejnovější z BelgieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024