TOP 10 londýnských aktivit pro rodiče a děti: Paláce, zvířata i piráti aneb Co si nenechat ujít?

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 24. 2. 2018 • Přečteno 35490x

Staňte se pro své děti hrdiny a vezměte je do Londýna! Nepotřebujete Batmanův oblek, a přesto vás budou milovat. Stačí jim dát... zábavu!

17 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti – LondýnZobrazit zájezdy

Nevíte, kam vzít děti za poznáním? No přeci do Londýna! Hlavní metropole Velké Británie nabízí množství aktivit pro rodiče a děti, ze kterých si vybere opravdu každý. Londýn je proto oblíben nejen turisty z celého světa, ale na své si ve městě, které se pyšní tisíciletou historií, přijdou i děti každého věku. No vážně! Tak vezměte své ratolesti tam, kde o zábavu a parádní společné zážitky není nouze!

1. Výměna stráží u Buckinghamského paláce

Výměna strážíVýměna stráží

Gardisté v tradičních uniformách za doprovodu hudby kráčí majestátně k Buckinghamskému paláci, oficiální rezidenci britské královny Alžběty II. Podívaná, kterou si nenechají ujít turisté z celého světa. Bubeníky, koně, gardisty v červených kabátech a vysokých černých čepicích si vaše děti zamilují.

Před návštěvou Londýna je proto potřeba jediné – zjistit si na oficiálních stránkách, v který den se koná střídání stráží. Ušetříte si tak čas na poznávání dalších zajímavostí města.

2. Zážitky v muzeu voskových figurín

Muzeum Madame TussaudMuzeum Madame Tussaud

Kde se potkáte s celebritami, britskou královskou rodinou, historickými postavami, zpěváky, prezidenty a legendární postavou Shreka na jednom místě? Přece v muzeu voskových figurín Madame Tussaud!

Marie Tussaud vyráběla posmrtné masky a v 19. století uspořádala první expozici voskových figurín v Londýně. Muzeum se od té doby těšilo stále většímu zájmu návštěvníků, a proto bylo rozhodnuto o jeho přemístění a rozšíření expozice o další figuríny.

Čtení na podobné témaMuzeum Madame Tussaud: vosková chlouba LondýnaPřečíst

Dnes patří londýnské muzeum voskových figurín k nejnavštěvovanějším atrakcím Londýna. Kromě figurín herců, zpěváků, historických postav, královské rodiny či Star Wars se můžete těšit třeba na nové expozice King Konga, Sherlocka Holmese a únikovou Alien Escape.

Celý dojem umocní nádherná jízda na kolotoči, kde budete ze sedadel tradičního černého taxíku pozorovat historii Londýna a 4D kino na závěr celkový dojem jen umocní. Těšíte se na zážitky?

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

3. Animovaný svět Shreka a jeho kamarádů 

Užijte se s dětmi a jejich hrdiny LondýnUžijte se s dětmi a jejich hrdiny Londýn

Seznamte vaše nejmenší s kreslenou postavičkou dobrého zlobra Shreka a jeho kamarádů. V zážitkovém muzeu, které se nachází hned u London Eye, se vypravíte na cestu létajícím autobusem, kde bude vaším průvodcem právě roztomilý zmatkář oslík. Nakonec dojedete až do bažin navštívit zlobra Shreka.

Během návštěvy muzea se potkáte také s postavičkami z Madagaskaru, Kung Fu Panda či milým drakem z pohádky Jak vycvičit draka.

4. Jízda červeným busem doubledeckerem

Doubledecker, symbol LondýnaDoubledecker, symbol Londýna

Bolí vaše děti už nohy, a přesto chcete vidět z Londýna co nejvíce? Dobrým pomocníkem jsou tradiční červené dvoupatrové autobusy doubledeckery, díky kterým poznáte Londýn rychle a nic nenachodíte. Nejlepší místa jsou nahoře úplně vepředu, kde budete mít památky pěkně na očích.

Tento symbol Londýna si rychle zamilujete, míjet jich totiž budete desítky. Pokud si zakoupíte celodenní jízdenku, platit vám bude také na doubledeckery. Nastupuje se předními dveřmi, ukážete řidiči platnou jízdenku a pak už si budete jen užívat výhledu. Pamatujte ale na to, že nahoře se smí kvůli bezpečnosti pouze sedět.

5. Podmořský svět ukrytý v centru Londýna

Mořský svět v LondýněMořský svět v Londýně

Největší londýnské akvárium (Sea Life) nadchne každého! Úchvatný svět života v mořích a oceánech představuje na stovky mořských živočichů včetně žraloků, rejnoků, mořských koníků, medúz, krabů, tučňáků či želv. Vše je systematicky rozděleno do okruhů, a vy tak společně s dětmi odhalujete kousek po kousku modrý svět moří a oceánů.

Skvělým zážitkem je také mořský tunel, kde jste obklopeni vodou a nad vámi proplouvají žraloci.

Celý zážitek umocní krmení živočichů. Bojí se vaše děti pohladit si kraba? Tady si to mohou vyzkoušet!

Čtení na podobné témaMořské akvárium v Londýně: neskutečný vodní svět pro skutečné návštěvníkyPřečíst

6. Výhled na Londýn z ptačí perspektivy

London EyeLondon Eye

London Eye patří bezesporu mezi největší vyhlídková kola na světě. Je vysoké 135 metrů a až do roku 2006 bylo největším kolem na světě. Jedna otočka trvá 30 minut a vy si můžete prohlédnout Big Ben, parlament a další památky z ptačí perspektivy. V kabině se můžete volně pohybovat a užívat si výhledů do různých světových stran.

Čtení na podobné téma12 zajímavostí, které jste o London Eye (ne)věděli: všechna nej a zatoulaná třináctkaPřečíst

Okouzlující je vyhlídka jak na denní Londýn, tak na nasvícené noční město. V ceně vstupenky máte také návštěvu 4D kina, které se nachází v hlavní budově.

7. Za zvířaty do Londýnské zoo

Londýnská ZOOLondýnská ZOO

Zvířata máme rádi všichni a zoologické zahrady slibují den plný zábavy, poučení a zážitků. Ta v Londýně byla založena v 19. století a kromě stovky zvířat se může pyšnit dětským koutkem (prvním na světě), kde se mohou děti zvířat přímo dotýkat.

Mezi nejznámější prvenství Londýnské zoo patří i to, že jako první na světě otevřela pavilon plazů. Ten zná celý svět, a to díky Harrymu Potterovi. Natáčely se zde scény pro první díl Harry Potter a Kámen mudrců. Vaše děti si tak určitě vybaví scénu, kdy Harry Potter poprvé rozmlouvá s hadem, brazilským hroznýšem.

8. Návštěva pirátské lodi aneb Za tím nej!

Pirátská loďPirátská loď

Piráti a obrovské lodě plné zlata, příběhy, které znají a lákají nejen děti. V Londýně se nachází slavná galeona piráta sira Francise Drakea zvaná Zlatá laň (Golden Hind). Tato loď, postavená v 16. století, brázdila vody oceánů a dovážela truhly plné zlata.

Děti se zábavnou formou dozvídají více o pirátském životě, řeší na palubě hádanky, hledají poklad a užívají si pirátský den. Pro přehled akcí je vždy dobré navštívit oficiální stránky, kde mají rozpis pořádaných aktivit.

9. Adrenalin na nejdelší skluzavce světa

Obří skluzavkaObří skluzavka

ArcelorMittal Orbit, to je název zvláštního uměleckého díla, červené věže, která je symbolem londýnského Olympijského parku královny Alžběty na východě Londýna. Obří ocelová konstrukce je vysoká 114,5 metru, nahoru na vyhlídku vás doveze výtah a dolů máte 2 možnosti: buď 455 schodů, anebo 178 metrů dlouhou skluzavku.

Máte odvahu na 40 vteřin adrenalinu? Podmínkou pro sklouznutí je minimální věk 8 let a výška nad 130 cm. Během jízdy dvnáctkrát obkroužíte věž. Jdete do toho?

10. Muzeum londýnské dopravy zaujme hlavně děti

Muzeum hromadné dopravyMuzeum hromadné dopravy

Příběh londýnské dopravy je více než fascinující. Nejstarší metro na světě, které jezdí v britské metropoli od roku 1863, původní koňské omnibusy, patrové tramvaje a staré doubledeckery... Muzeum je zkrátka místo, které mapuje historii londýnské dopravy pomocí interaktivních exponátů, a ty jsou určeny hlavně malým návštěvníkům. 

V budově se tak nějak zastavil čas, a vy díky tomu nasednete na historickou linku metra, podíváte se na exteriéry červených dvoupatrových autobusů i černých taxíků.

Zvládne vaše dítě řídit metro? Nic není nemožné... a v Londýně obzvlášť!

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Londýn pro rodiče a děti

Tajemství Londýna živě

Vyberte si jeden z našich 17 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/top-10-londynskych-aktivit-pro-rodice-a-deti-co-nevynechat-a-rozhodne-navstivit/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024