10 nejkrásnějších ohňostrojů na světě aneb Kde můžete strávit ten NEJ silvestr?

Jana Laníková Jana Laníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 12. 2019 • Přečteno 7595x

Přivítat nový rok jinak než s chlebíčky a televizním ovladačem? Ale jistě, můžete! Vydejte se za světovými zážitky. Tady jsou naše tipy.

Vyberte si z našich 29 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Celý svět se předhání v uspořádání nejkrásnějších ohňostrojů a novoročních oslav. Jsou však místa, která mají na tomto seznamu první příčky a jsou tak jistotou, že pokud se vydáte právě na jedno z nich, na silvestr určitě nezapomenete. 

Buďte však předem připraveni, někde jsou potřeba koupit vstupenky, jinde zarezervovat místa v restauracích nebo se ubytovat v jednom z hotelů s krásným výhledem přímo na samotné ohňostroje.

1. Sydney (Austrálie)

SydneySydney

Sydney je prvním z velkých a mezinárodních měst, která vítá nový rok nádherným ohňostrojem. Vše vypukne v přístavu, blízko Opery a Harbour Bridge, což nabízí společně s krásným výhledem také velkolepé „zátiší“.

Skvělý pohled vám zajistí například rodinné parky na všech stranách kolem Opery a mostu. Bonusem je, že v Sydney je v tuto dobu léto, dny si tak můžete zpříjemnit na jedné z městských pláží. 

2. Tchaj-pej (Tchaj-wan)

Tchaj-pejTchaj-pej

Silvestr v Tchaj-pej, které je hlavním městem ostrova Tchaj-wan, je zaručenou vizuální podívanou. Nejvyšší budova ve městě, Taipei 101, má skvělou odpalovací plošinu, která vytváří každoročně nezapomenutelnou show.

Hlavními místy, kde bude ohňostroj k vidění, jsou Národní pamětní síň Dr. Sun Yat-sen a obchodní čtvrť Xinyi, která je bohužel v tuhle dobu dosti přeplněná. Pokud jste milovníkem hudby, ve městě se konají různá hudební vystoupení spojená právě s novoroční oslavou.

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

3. Bangkok (Thajsko)

BangkokBangkok

Bangkok je na seznamu nejlepších měst v Asii s nočním životem. Proto je také samozřejmé, že ten, kdo miluje davy, hluk a pořádný novoroční rozjezd, se musí vydat právě sem. 

Hlavním místem pro oslavy bývá v Bangkoku Central World Plaza na Times Square. Dalším oblíbeným místem je také nákupní a zábavní část města, jež se nachází podél řeky Chao Phraya.

Pokud se vám bude chtít pokračovat v oslavách i po novoročním ohňostroji, můžete se vydat do jednoho z barů, jako je například Red Sky nebo do restaurace Sirocco.

4. Dubaj (Spojené arabské emiráty)

DubajDubaj

Nejvyšší mrakodrap na světě Burj Khalifa upoutá nejen na Silvestra vaši pozornost. Když se blíží konec roku, kolem Burj Khalify, která drží rekord nejvyšší budovy na světě (828 metrů), se shromažďují davy, aby přivítaly nový rok pohledem na úžasnou show.

V Dubaji se nachází jedny z nejluxusnějších restaurací, můžete tak oslavám dodat šmrnc a dopřát si večeři například ve špičkové restauraci, jako je Cavalli Club Dubai.

Pokud toužíte stihnout ještě nějaké nákupy, není problém zamluvit místa v některé z restaurací přímo v největším nákupním centru světa, tzv. Dubai Mall.

Čtení na podobné témaSilvestr v Dubaji: nejsledovanější ohňostroj, šest slavnostních menu a další (ne)čekané vítězstvíPřečíst

5. Moskva (Rusko)

MoskvaMoskva

Historické Rudé náměstí v Moskvě poskytuje jedno z nejchladnějších, ale také jedno z nejvíce vizuálně atraktivních míst na novoroční ohňostroj.

Když už tam budete, podívejte se na jednu z nejnavštěvovanějších hrobek na světě, kterou je hrobka komunistického vůdce Vladimíra Lenina, nebo se vydejte na prohlídku pozůstatků studené války ze sovětské éry.

Pokud chcete oslavit nový rok ve velkém stylu s ruským vkusem, může být pro vás dobrou volbou hotel Ritz-Carlton, který se nachází v centru a má střešní bar. Levná oslava to ale nebude, noc vás tu vyjde přibližně na 100 000 Kč.

6. Kapské město (Jihoafrická republika)

Kapské město neboli Cape Town je jedno z nejkrásnějších měst v Africe – i na světě. O to velkolepější je i silvestrovský ohňostroj.

Pokud se chcete při oslavách i dobře najíst a hledáte tak místo s dobrým jídlem a dobrým výhledem na samotné oslavy, podívejte se na MAReSOL, který nabízí portugalskou kuchyni. Pokud dáváte přednost pořádné párty, za zvážení stojí například Cape Point Vineyards.

Svůj volný čas před novým rokem nebo i po něm určitě využijte k návštěvě některé z vyhlášených jihoafrických vinic v okolí Kapského města! Připravíte se tak na oslavu nebo si zdravě udržíte promile v krvi i v následujících dnech. A stejně jako v Sydney i tady začíná v tuto dobu léto.

7. Londýn (Velká Británie)

LondýnLondýn

Velkolepý Londýn a jeho proslulá řeka Temže je klasikou mezi silvestrovskými ohňostroji. Na oficiální místa se prodávají vstupenky, ale show lze pozorovat také zdarma z okolních kopců, jako je Primrose Hill, Parliament Hill na Hampstead Heath, Greenwich Park a Alexandra Palace.

V případě, že hledáte trochu romantiky, pak zvolte vyhlídkovou plavbu na lodi Clipper. Pokud jste spíše klasik, perfektním způsobem, jak uvítat příchod nového roku, je usadit se v jedné z nejstarších londýnských hospod Old Bell Tavern, která podává alkohol už od roku 1670.

Ve volném čase, při čekání na přelom dalšího roku, můžete navštívit třeba Kensingtonský palác, kde se narodila královna Viktorie.

8. Rio de Janeiro (Brazílie)

Rio de JaneiroRio de Janeiro

Pokud chcete přivítat nový rok s asi 2 miliony dalších duší v teplém letovisku, vydejte se do Ria de Janeira. Hlavní oslavy probíhají na neméně slavné pláži Copacabana, která nabízí celou řadu hudebních vystoupení a následně i ohňostroje.

Pokud se však chcete bavit v klasickém stylu Ria, určitě navštivte bar Jobi. Je to místo, které bylo otevřeno už v 50. letech!

9. New York (Spojené státy americké)

New YorkNew York

Times Square na Manhattanu je synonymem pro silvestr v celých Spojených státech. Jestli jste ještě nový rok na Times Square neoslavili, určitě jste minimálně v televizi viděli spuštění slavného míče, který se traduje od roku 1907 a od té doby začíná nový rok právě touto tradicí (s výjimkou dvou let během druhé světové války).

Čtení na podobné téma7 způsobů, jak si co nejlépe užít silvestrovské veselí v New Yorku: s hlavou v oblacích a nočním větrem v zádechPřečíst

Pokud vám davy lidí nedělají dobře, vydejte se na klidnější místa, jako jsou například: Grand Army Plaza, které je hned vedle Prospect Parku v Brooklynu. Nezapomeňte však přijít včas, ať máte ten nejlepší výhled.

Pokud vám bylo už 21 let, můžete zkusit své štěstí a zbohatnout v jediném kasinu ve městě – Resorts World Casino. Tradiční novoroční párty se koná také v blízkosti letiště JFK nebo si můžete za 200 USD koupit humra, šampaňské a sledovat panorama Manhattanu z Marina del Rey.

10. Las Vegas (Spojené státy americké)

Las VegasLas Vegas

Vegas je celoročním centrem světel, ale na Silvestra se ulice uzavřou a začne nezapomenutelný novoroční festival.
Většina kasin tak může o půlnoci zahájit ze střech svých budov impozantní ohňostroje. Vše můžete sledovat z vrchu Stratosphere Tower.

Pokud se chystáte oslavit rok 2019 právě v Las Vegas, zarezervujte si hotelový pokoj co nejdříve, protože ceny se rapidně den ode dne zvyšují, do kufru si přibalte teplé oblečení, v noci se hodně ochladí!

Jana Laníková

Jana LaníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 27 zájezdů

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 29 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. července

Thajsko (Bangkok)

Thajský poklad Bangkok

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Bangkoku

Zájezdy do Bangkoku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. listopadu

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/10-nejkrasnejsich-ohnostroju/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024