Co nabídne Evropa o adventu 2017? Víme, kam vyrazit! Dva dny pohádkové atmosféry a gastroorgií

Jitka Bajtková Jitka Bajtková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 8777x

Co zajímavého vám letos nabídnou evropské metropole v čase adventu? Tady je šestice nejatraktivnějších měst i s tipy, kam si udělat výlet na druhý den.

1 zájezd na téma: Advent – SalzburgZobrazit zájezdy

Kabátek zlatem vyšívaný, ladovskou zimou malovaný, obléknou města evropská, tak pojeďte, bude to za to stát! Vídeň, Krakow, Wroclaw, Salzburg, Štrasburk, Retz, Drážďany, Budapešť, Berlín, Český Krumlov, Jindřichův Hradec. Všechna tato města se v období adventu promění v desetipatrový obchodní dům, kde vás na každém patře čeká jiný druh zážitků. Pojďte teď spolu s námi prozkoumat ta nejzajímavější pro rok 2017!

A dáme si na čas. Spěch je totiž něco, co by k adventu rozhodně patřit nemělo. Udělejte letos změnu a vyhraďte si na návštěvu adventních metropolí ne jeden, ale rovnou dva dny plné sváteční pohody. Program, který města připravila, je totiž víc než bohatý! Představujeme vám velkou adventní šestku.

1. Štrasburk v bílém

Štrasburk vás překvapí skvělým vínemŠtrasburk vás překvapí skvělým vínem

Slyšeli jste už někdy o pokrmu s názvem choucroute? Tuhle specialitu z kysaného zelí vařeného v ryzlinku ozdobenou několika druhy mas a klobás ochutnáte v adventním Alsasku. Ve Štrasburku pak doporučujeme ochutnávku atmosféry malebné čtvrti La petite France s vánočně nazdobenými obchůdky.

Co by kamenem dohodil od hlavního města Alsaska, se nachází krásná vinařská oblast Obernai. Holdujete-li bílému, které je zde vyhlášené, pak zřejmě část adventu prožijete trochu netradičně – v některém ze zdejších vinných sklepů.

Čtení na podobné témaAdventní Štrasburk: nejkrásnější vánoční trhy ve FranciiPřečíst

2. Starobylá Vídeň

Ve Vídni můžete ochutnat vynikající pražené kaštanyVe Vídni můžete ochutnat vynikající pražené kaštany

Nejvýznamnější gotická budova v Rakousku je…? Zopakujte si vídeňské reálie v čase vánočním a podívejte se nejen na Dóm sv. Štěpána, ale i na Státní operu, Albertinu nebo zámek Hofburg. Po výživné procházce se odměňte pravým marcipánem či praženými kaštany na vyhlášených adventních trzích před budovou radnice.

Návštěvu Vídně pak spojte spolu s námi třeba s legendárním průvodem čertů v Retzu nebo s prohlídkou další evropské metropole, která má o adventu turistům co nabídnout Budapešti.

Čtení na podobné témaAdventní Vídeň: projížďka v kočáře, desítky trhů a nezapomenutelné zážitkyPřečíst

Čtení: Zájezdy do Rakouska – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Rakouska – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Francie – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Polska – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Německa – srovnání a doporučení

3. Sváteční Berlín

Tradiční řemesla můžete vyzkoušet v BerlíněTradiční řemesla můžete vyzkoušet v Berlíně

Jak vypadá advent v německém stylu? Zatímco během roku jsou Němci spíše strojení a bez emocí, v adventním čase mají úsměv v popisu práce. Němci zkrátka berou vážně i Vánoce, proto se můžete těšit na dokonale připravený adventní trh se stánky řemeslníků a kulinářských umělců na slavném Gendarmenmarkt v Berlíně.

A když už budete v Německu, vezmeme vás také do nejtradičnější adventní metropole Evropy – Drážďan.

Čtení na podobné témaAdventní Berlín: užijte si vánoční čas na desítkách různých trhůPřečíst

4. Zimní pohádka v Drážďanech

Drážďany nabízejí hned několik trhůDrážďany nabízejí hned několik trhů

Když se řekne advent a Drážďany, měl by se vám vybavit jeden místní recept. Ještě napovíme, že právě po něm je pojmenován drážďanský trh, který má svou tradici již od roku 1434! Ano, je to drážďanská štola. Krom mnoha stánků uvidíte na Striezelmarktu i největší vánoční pyramidu na světě vysokou 14 metrů.

Opravdovou zimní pohádku však prožijete jen v pevnosti Königstein. Právě tak se totiž jmenuje speciální program adventních dnů pořádaný v pevnosti. To jeden z nejkrásnějších hradů u nás, Karlštejn, je na turisty připraven nejen o adventu. Zkuste to!

Čtení na podobné témaAdventní Drážďany: ochutnejte vánoční štolu, jakou jste ještě nikdy nejedliPřečíst

5. Tradiční Krakow

V Krakově ochutnejte ovoce obalené v čokoláděV Krakově ochutnejte ovoce obalené v čokoládě

My máme kohouta, Krakow „hejhalici“. Z věže Mariánského kostela každou celou hodinu udává čas, a to i v čase adventním. Na Rynku Glownem se soustředí řemeslní i gastronomičtí mistři, kteří nabízí třeba dřevěné vánoční ozdoby nebo pitný med či ovoce napíchnuté na špejli a obalené v čokoládě.

Možná ale atmosféru Krakowa plně oceníte až ve chvíli, kdy budete moci srovnávat. Náš tip pro druhý adventní den v Polsku je „město sta mostů“ Wroclaw.

Čtení na podobné témaAdventní Wroclaw: ochutnejte sýr připravený na všechny způsoby, zapiekanki či svařené vínoPřečíst

6. Pekelně romantický Salzburg

Malebný Salzburg s originálními vánočními trhyMalebný Salzburg s originálními vánočními trhy

Strašíte své děti čerty? Z těch rakouských budete mít nahnáno i vy! Vedle českých pekelníků jsou totiž jen slabým odvarem. Salzburgem se projdou 5. prosince a těšit se můžete na roztodivné masky s pravými zvířecími rohy, hrozivý řinkot řetězů i nečekané pyrotechnické efekty.

Abychom vás ale jen nestrašili, vězte, že salzburské adventní trhy Christkindlmarkt jsou jedním z nejromantičtějších míst v Evropě. Oslaďte si je třeba jablky v cukrové polevě.

Čtení na podobné témaAdventní Salzburg: Neopakovatelná atmosféra Mozartova města. Zažijte ji na vlastní kůži!Přečíst

Salzburg pak spojíme s návštěvou jižních Čech. Věděli jste, že v Jindřichově Hradci stojí největší mechanický lidový betlém na světě?

Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.

Adventní Salzburg

Zažijte advent v Salzburgu

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Salzburgu na téma: Advent

Zájezdy do Salzburgu

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 14. prosince

Adventní Vídeň

Prožijte advent ve Vídni

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Vídně na téma: Advent

Zájezdy do Vídně

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 13. prosince

Francie (Štrasburk)

Malebný Štrasburk

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Štrasburku

Zájezdy do Štrasburku

Nejbližší volný zájezd již 28. srpna

Polsko (Krakov)

Srdce polské kultury

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Krakova

Zájezdy do Krakova

Nejbližší volný zájezd již 19. října

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 7 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd již 14. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/co-nabidne-evropa-o-adventu-2017-vime-kam-vyrazit-dva-dny-pohadkove-atmosfery-a-gastronomickych-orgi/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024