10 nejpopulárnějších turistických atrakcí roku 2018. Plus skvělé tipy, jak si je nejlépe užít!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 27. 2. 2019 • Přečteno 6261x

Přinášíme seznam atrakcí, které si loni nejvíce oblíbili uživatelé cestovatelského portálu TripAdvisor. Inspirujte se a zajeďte se pobavit!

Vyberte si z našich 8 zájezdů do New YorkuZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Přijde vám, že až příliš často cestujete autem? Pak zkuste sochu Svobody zdolat po strmých schodech. Teprve až se při přepočítávání schodů zastavíte na čísle 363, budete v zaslouženém cíli. Místo si ale musíte rezervovat dopředu.

Byť se říká, že všechny cesty vedou do Říma, loni se ukázalo, že vedou také do Paříže, Barcelony nebo třeba do New Yorku. Když jde totiž o cestování, každý máme jinou představu o tom, která místa stojí za návštěvu. Podle TripAdvisoru, největší cestovatelské komunity na světě, se loni na žebříček TOP turistických cílů vyšplhali jak zástupci z Evropy, tak i zpoza velké louže. Vydáte se je s námi letos navštívit?         

č. 1: Koloseum v Římě  

KoloseumKoloseum

Existuje hned několik možností, jak se potěšit pohledem na nejznámější památku antického Říma, aniž byste přitom museli vystát často extrémně dlouhou frontu.

Stačí si sehnat prioritní vstupenku v přepočtu za zhruba 1 106 korun (v ceně je zahrnuta také komentovaná prohlídka Palatinu a Fora Romana), anebo si zakoupit vstupenku na prohlídku zákulisí slavné gladiátorské arény za zhruba 1 407 korun.

č. 2: Vatikánská muzea v Římě  

7 kilometrů místností a galerií, i to jsou Vatikánská muzea7 kilometrů místností a galerií, i to jsou Vatikánská muzea

Tenhle výlet do historie, jenž mapuje úspěchy lidstva během posledních dvou tisíciletí, vás bude bavit. Abyste ale nemuseli pomalu postupovat v davu návštěvníků, naplánujte si prohlídku Vatikánských muzeí ideálně na páteční noc (19.00–23.00 h), a to v období od dubna do října.

Dáváte-li přednost denním prohlídkám, pak se do muzea vypravte až mezi 13.30 h a 15.30 h. O tom, že ráno se před vstupem do muzea tvoří nejkratší fronty, jsou totiž kromě vás přesvědčeny i další desítky návštěvníků.

Pokud si chcete prohlédnout také Sixtinskou kapli s Michelangelovými freskami, nezapomeňte, že vstup je umožněn pouze do 17.30 h. Proto raději dopředu zvažte, co všechno si chcete prohlédnout, a tomu přizpůsobte i trasu prohlídky.   

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Barcelony – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Anglie – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Paříže – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Říma – srovnání a doporučení

č. 3: Socha Svobody v New Yorku

Po bronzu tentokrát sáhla ocelovoměděná dáma z New Yorku Po bronzu tentokrát sáhla ocelovoměděná dáma z New Yorku

Možná jste na jejím vrcholu zatím nebyli, přesto tuhle dámu dohlížející na New York z výšky dobře znáte. Aby ne, když je nejen symbolem největšího města státu New York, ale i celých Spojených států.

Připravte se na to, že pokud se zúčastníte komentované prohlídky, ve společnosti této nazelenalé sochy strávíte přinejmenším 2 až 3 hodiny.  

K trajektu na ostrov Liberty Island se dostavte zhruba 2 hodiny před plánovanou prohlídkou. V opačném případě by totiž mohli začít bez vás. V ideálním případě zkuste stihnout první trajekt, který ten den vyplouvá. Když si koupíte lístek dopředu, vyhnete se čekání ve frontě na lístky a okamžitě můžete zamířit k bezpečnostní kontrole. 

č. 4: Muzeum Louvre v Paříži

Kilometry dlouhých chodeb nechybí ani v Louvru Kilometry dlouhých chodeb nechybí ani v Louvru

Je docela možné, že už jste v Paříži byli několikrát, ale ještě ani jednou jste si neudělali čas, abyste zhlédli také obrazy ve slavném Louvru. Muzeum každoročně navštíví miliony milovníků umění z celého světa, tak co kdybyste se k nim letos přidali i vy?

Namísto vchodu přes pyramidu, kde bývá největší koncentrace lidí, ale raději rovnou zamiřte ke vstupu v blízkosti přestupní stanice metra Palais Royal-Musée du Louvre.

A i v tomto případě si kupte vstupenku s předstihem. Bezpečnostní kontrole se sice nevyhnete, ale aspoň si ušetříte čekání ve frontě na vstupenky. Jelikož je Louvre jedním z největších muzeí na světě, dobře si prostudujte jeho mapu. V opačném případě by vám totiž na vaše oblíbené umělce a díla nemuselo zůstat dostatek času. Do světa umění pak vstupte časně z rána, kdy většina Pařížanů ještě spí.        

č. 5: Eiffelova věž v Paříži

Malý přívěsek připomíná Eiffelova věž skutečně jen z dálkyMalý přívěsek připomíná Eiffelova věž skutečně jen z dálky

Krásná, nepřehlédnutelná a jedinečná. Eiffelova věž zkrátka patří do Paříže stejně jako Big Ben patří do Londýna. Vstupenka zakoupená online je i v tomto případě zárukou, že čekáním na lístek nestrávíte celé odpoledne, a rovnou můžete přejít k bezpečnostní kontrole. E-vstupenku lze zakoupit až s 60denním předstihem.

Plánujete-li příjezd metrem, určitě vystupte ve stanici Trocadéro, odkud je pohled na Eiffelovu věž vskutku impozantní. Zásadní roli při návštěvě hraje i denní doba. My máme nejraději podvečer, kdy během krátké chvíle spatříte, jak Paříž zalitou večerním sluncem pomalu halí tajemná tma.

č. 6: Sagrada Família v Barceloně  

Bazilika Sagrada Família se staví už od roku 1882 Bazilika Sagrada Família se staví už od roku 1882

Slavná katedrála dokáže rozbouřit vlnu emocí na samotný vrchol klidně i posté. Nikdy vás nepřestane udivovat, překvapovat, či dokonce šokovat. Před návštěvou doporučujeme zvážit koupi tzv. pasu (Barcelona City Pass), s nímž se kromě Gaudího katedrály přednostně dostanete také do parku Güell, užijete si vyhlídkovou jízdu v autobusech Hop On – Hop Off nebo se necháte dovézt z/na letiště.

Na prohlídku samotné katedrály a malého muzea mapujícího celou výstavbu si rezervujte zhruba 2 hodiny. Nejvíc si vás však katedrála v centru Barcelony podmaní během pozdního odpoledne, kdy se skrze barevná vitrážová okna celý prostor naplní jasným měkkým světlem, jež přichází před soumrakem.   

č. 7: Most Golden Gate v San Franciscu

Nestáli byste o výlet na sanfranciský most Golden Gate? Nestáli byste o výlet na sanfranciský most Golden Gate?

Červenooranžový ocelový kolos, klenoucí se nad mořským průlivem, se skvěle vyjímá na pohlednicích i na stránkách cestovatelských bedekrů a průvodců. A slušet jistě bude i vašemu soukromému fotoalbu.

Mezi top 10 turistických atrakcí se most Golden Gate (Zlatá brána) vyšvihl i díky jedinečným a nezaměnitelným výhledům. A co teprve, až je doplníte o výletní plavbu na Alcatraz (v ceně plavby je zahrnuta audio prohlídka věznice), to pak dovolenou v Americe už nikdy nedostanete z hlavy.

č. 8: Stonehenge v Anglii  

Archeologická znamenitost Anglie jménem StonehengeArcheologická znamenitost Anglie jménem Stonehenge

Slunovrat, jenž ohlašuje první den astronomického léta, letos (2019) připadá na 21. 6. I když je tento magický červnový pátek ještě docela daleko, už teď se spousta lidí po celém světě nemůže dočkat, až se známá megalitická stavba v jižní Anglii ponoří do prvních ranních slunečních paprsků.

Pouze během letního a zimního slunovratu se totiž naskýtá unikátní příležitost podívat se také do vnitřního kruhu Stonehenge.    

č. 9: Versailles ve Francii

Okny blyštivého Versailles pohlédněte do královské zeleněOkny blyštivého Versailles pohlédněte do královské zeleně

Hýčkáte v sobě lásku k cestování i fotografování? Pak pro vás máme pár tipů, jak ve Versailles vykouzlit téměř profesionální fotky. Proměňte se v umělce a přistupte k fotografování kreativně. Královské zahrady vyfoťte z oken paláce.

Při focení v tmavých místnostech, v nichž je zakázáno používat blesk, nastavte na svém fotoaparátu co nejvyšší ISO (citlivost). Díky tomu budou vaše fotky mnohem světlejší. A jelikož do Versailles neustále proudí davy turistů, klidně je do své kompozice vtipně zapojte.   

č. 10: Canal Grande v Benátkách    

Canal Grande je tepnou města i dechberoucím divadlemCanal Grande je tepnou města i dechberoucím divadlem

Málokde na světě najdete tak překrásné romantické místo, jakým jsou právě Benátky. Že jste ještě nikdy nepodnikli vyhlídkovou jízdu na gondole? Tak to s námi zkuste napravit.

Cestujete-li s rodinou nebo přáteli, jistě oceníte, že se vždy platí za celou gondolu, tj. až za 6 lidí. Mějte ale na paměti, že s přibývajícím večerem cena projížďky značně stoupá. O konečné ceně pak rozhoduje také to, zdali vám bude benátský gondoliér vyzpěvovat či nikoli.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do New Yorku

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. srpna

Španělsko (Barcelona)

Katalánská metropole živě

Vyberte si jeden z našich 13 zájezdů do Barcelony

Zájezdy do Barcelony

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. července

USA

Šuby duby Amerika

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do USA

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd již 5. srpna

Anglie / Velká Británie (Stonehenge)

Objevte bájný Stonehenge

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Stonehenge

Zájezdy do Stonehenge

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 5. září

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. července

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/10-nejpopularnejsich-turistickych-atrakci-roku-2018.-plus-skvele-tipy-jak-si-je-nejlepe-uzit/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024