Benátská věž: připomínka bývalých byzantských hradeb

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 2. 5. 2018 • Přečteno 388x

Benátská věž je součástí byzantského zámku v přístavním městě Durrës.

V období od roku 1392 až po rok 1501 patřilo město Durrës pod vládu Benátčanů, kteří jej začlenili do takzvané Benátské Albánie, jež byla součástí benátských zámořských držav.

Dobu jejich nadvlády dodnes připomíná zachovalá kruhová památka s masivními kamennými zdmi, známá jako Benátská věž.

Věž připomínající dobu nadvlády Benátčanů

Benátská věž je součástí byzantského zámkuBenátská věž je součástí byzantského zámku

Benátská věž je součástí byzantského zámku v přístavním městě Durrës, který byl ve středověku považován za jednu z nejsilnějších pevností západního pobřeží Jaderského moře. Vznik věže se datuje do první poloviny 15. století, kdy rozšířila původní byzantské městské hradby v době, kdy město patřilo pod nadvládu Benátčanů.

Právě v této době byla věž přestavěna a získala svou dnešní podobu. To dokazují všudypřítomné bloky z předchozího plotu, architektonické fragmenty i starožitné reliéfy.

Věž má kruhový tvar o průměru 16 metrů a výšce 9 metrů a je postavena na suterénu ve tvaru kuželového kufru, který je v horní části ohraničen kamennými římsami.

Jsme zkušení profesionálové. Nic nás při zájezdu nevyvede z míry a to ani v případě mimořádných událostí.

Místo věže příjemný bar

Dnes se zde nachází příjemný barDnes se zde nachází příjemný bar

Dnes zde naleznete příjemný bar Torra Veneciane, kde si můžete vychutnat místní lahodné nápoje a občerstvení na jedné z nejvýraznějších historických památek města.

Je to místo, kde vám nabídnou tradiční nápoj raki či srdečnou brandy, populární v mnoha balkánských zemích. Bar si zde otevřeli místní umělci jako jeden z vůbec prvních soukromých barů na území Albánie.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/benatska-vez/

Doporučujeme z Albánie

Nejnovější z AlbániePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!