Cathedral Cove: unikátní vápencová skála na poloostrově Coromandel

Hana Teichmannová Hana Teichmannová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 8. 6. 2018 • Přečteno 4225x

Cathedral Cove je atraktivním místem nejen pro turisty, ale i filmaře.

Vyberte si z našich zájezdů na Nového ZélanduZobrazit zájezdy

Východní pobřeží poloostrova Coromandel se může pyšnit mnoha kouzelnými plážemi, převážně slunečným počasím a dokonalými podmínkami k letní dovolené. Charakteristickým znakem a nejkrásnější pláží severního ostrova je jednoznačně Cathedral Cove.

Vápencová skála s majestátním tunelem dělí pláž na dvě části a ve spojení s blankytně modrým mořem dělá z tohoto místa přinejmenším ráj na Novém Zélandu.

Stezka podél pobřeží s výhledy na záliv a moře vás nepřestane udivovat

Užijte si tady západ slunceUžijte si tady západ slunce

Cathedral Cove je dostupná pouze lodí či chůzí. Z parkoviště Hahei Beach vede 2,5 km dlouhá trasa podél pobřeží, která vás rozhodně nebude nudit. Stezka je během letních měsíců velice přetížená a ostatní turisté mohou váš dojem z tohoto místa nepříjemně ovlivnit. Doporučujeme, je-li to ve vašich možnostech, místo navštívit v brzkých ranních hodinách nebo naopak při západu slunce, rozhodně nebudete litovat.

Samotný výchozí bod, pláž Hahei, je příjemným místem s několika kavárnami, které se během léta plní turisty. Místní bistra nabízejí výbornou kávu, sendviče nebo zmrzlinu. Vyzkoušejte příchuť Hokey Pokey! Místními milována vanilková zmrzlina s kousky medových pláství možná zachutná i vám.

Vodní taxi, vyhlídková plavba nebo protáhnout tělo na kajaku?

Chůze není jediným způsobem, jak se na pláž dostat. Existuje několik společností, které zprostředkovávají vyhlídkové plavby, ale nejrychlejší variantu nabízí vodní taxi. Z místa Hahei každých 30 minut odjíždí taxi loď, stojí pár dolarů a za 10 minut již pořizujete první snímky skalního útvaru.

Oblíbenou volnočasovou aktivitou a nezapomenutelným zážitkem na Novém Zélandu je také kajak. Zkušení průvodci vás v menších skupinách bezpečně dostanou na pláž k jeskyni Cathedral Cove, a pokud budete mít štěstí, uvidíte třeba tuleně nebo delfíny. Informace o jednotlivých možnostech naleznete na pláži v Hahei nebo vzdálenějším městečku Whitianga.

Máte pocit, že je vám pláž povědomá?

Pláž se stala oblíbeným místem filmařůPláž se stala oblíbeným místem filmařů

Cathedral Cove je atraktivním místem nejen pro turisty, ale i filmaře. Mezi ten nejznámější film patří Letopisy Narnie od Andrewa Adamsona. Nádherná filmová scéna nabízí pohled z ptačí perspektivy, široký záběr z moře na skalní útvar a pláž, který jen tak nepořídíte.

Hana Teichmannová

Hana TeichmannováExpert Radynacestu.cz

Nezapomenutelný cestovatelský okamžik tvoří především lidé, které na své cestě potkáme.

Nový Zéland

Do kraje Pána prstenů

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Nového Zélandu

Zájezdy na Nového Zélandu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/cathedral-cove/Doporučujeme z Nového Zélandu

Nejnovější z Nového ZélanduZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024