Hobitín: jedinečné místo, kde začíná příběh kouzelného prstenu

Hana Teichmannová Hana Teichmannová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 3. 7. 2018 • Přečteno 7064x

Skvělá filmová atmosféra by se neobešla bez pohotových průvodců a týmu rekvizitářů odvádějících výbornou práci.

Vyberte si z našich zájezdů na Nového ZélanduZobrazit zájezdy

Tip pro Vás:

Oficiální internetové stránky vybízejí k zakoupení vstupenky předem, avšak nejste-li početná skupina a přijedete k hlavnímu vstupu ráno, s velkou pravděpodobností a trochou štěstí vás přiřadí do jedné ze skupin v dopoledních hodinách. V případě vícečlenné skupiny nebo při pevném itineráři vaší cesty samozřejmě doporučujeme vstupenky zakoupit v předstihu.

Známou filmovou trilogii Pána prstenů zřejmě nemusíme nikomu představovat. Režisér Peter Jackson svými filmy doslova proslavil Nový Zéland. Odhalil krásy této země a zasadil děj do nepochybně nejlepší lokality.

Film spustil novou éru cestovního ruchu, neboť ročně přijíždí tisíce turistů dychtivých navštívit desítky filmových lokací po celé zemi, především tedy nejvyhledávanější Hobitín.

Kudy vede cesta do Středozemě?

Nedaleko městečka Matamata, vzdáleného 60 km jihovýchodně od města Hamilton, vás značení s nápisy Hobbiton Movie Set Tour nasměrují skrz úzké cesty a zelená údolíčka k hlavnímu vstupu.

Shire´s Rest je hlavní informační centrum s obchodem se suvenýry, odkud pravidelně vyjíždějí prohlídkové autobusy, které jsou jediným způsobem, jak se k filmovým lokacím dostat. Strategické místo je zasazeno v údolí a bez průvodce a poplatku je nemožné ho navštívit.

Máte-li problém s dopravou k hlavnímu vstupu, existují možnosti zakoupení lístku se zajištěným transferem z městečka Matamata nebo za příplatek ze vzdálenějšího města Rotorua.

Nikdo v roce 1999 při výběru natáčecích lokací ani zdaleka netušil, jak široký dopad bude mít film a kolik tisíc turistů z celého světa v budoucnu zamíří na do té doby obyčejnou, skromnou, rodinnou farmu.

Obchod se suvenýry vás může zdržet, nechte nákupy na závěr

Malebná hobití vesničkaMalebná hobití vesnička

Jednotlivé prohlídky začínají každých 10-15 minut a je důležité pohlídat si přesný čas odjezdu vašeho autobusu. Místo je přeplněno turisty a je velice snadné se zapomenout nebo zdržet při placení v kavárně nebo obchůdku. Například budete-li si zrovna zkoušet slušivý Gandalfův klobouk či obdivovat stovky upomínkových předmětu v suvenýrech.

Známá znělka odstartuje dvě hodiny nezapomenutelné podívané

Cesta pohodlným autobusem z Shire´s Rest, trvající několik minut, vás nebude rozhodně nudit. Úvodní video s ukázkami a známou filmovou melodií rozpoutá úsměvy všech cestujících a uvítací slova farmáře Alexandra, majitele pozemku, vám navodí tu pravou atmosféru.

Domek Bilba Pytlíka a pivo v hospůdce U Zeleného draka

Ochutnejte hobití pivoOchutnejte hobití pivo

Procházka filmovou vesničkou působí velice opravdově. Dým z komínů, sušící se hobití prádlo a kvetoucí zahrádky vzbuzují dojem žijící vesničky. Lehce zde nabudete dojmu, že hobiti a jejich dobrodružství opravdu existují. Nevěřícně budete nakukovat do domků, zdali tam opravdu někdo nežije, protože vše co jste považovali za počítačové triky, tady skutečně existuje.

Prohlídka končí v hospůdce U Zeleného draka s identickým interiérem, jak jej znáte z filmu, a dokonce zde můžete vyzkoušet chutné pivo nebo místní cider.

Věděli jste, že při prvním natáčení v roce 1999 byly rekvizity a domečky vyrobeny pouze z dočasného materiálu, jako například polystyren? Podnikatelský duch majitele pozemku, který zde začal horlivě provádět turisty, a dvouletá rekonstrukce mají za výsledek, že polystyren byl nahrazen pevnějšími materiály dodávajícími vesničce reálnější vzhled.

Jaký mají hobiti apetit? Vyzkoušejte večerní hostinu

Umocněte svůj zážitek speciální prohlídkou Evening Banquet Tour. Večerní atmosféra, v rukou svítící lucerničky a noční obloha vás nenechají chladnými. Připravená hostina v hospůdce zaujme nejen na pohled, ale především omámí vaše chuťové buňky. Cena vstupenky je dvojnásobná, avšak ti největší fanoušci si nenechávají příležitost ujít.

Zapojte fantazii a vychutnejte si jedinečnou filmovou atmosféru

Zapojte fantazii a užijte si toZapojte fantazii a užijte si to

Skvělá filmová atmosféra by se neobešla bez pohotových průvodců a týmu rekvizitářů odvádějících výbornou práci. Jejich schopnost zaujmout, pobavit a obohatit o příběhy ze zákulisí natáčení, zanechá pozitivní dojem v každém návštěvníkovi.

Věříme, že po prohlídce i nejmenší fanoušky ovládne alespoň na chvíli myšlenka, dát filmu druhou šanci, a těm největším fanouškům garantujeme nezapomenutelný zážitek.

Hana Teichmannová

Hana TeichmannováExpert Radynacestu.cz

Nezapomenutelný cestovatelský okamžik tvoří především lidé, které na své cestě potkáme.

Nový Zéland

Do kraje Pána prstenů

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Nového Zélandu

Zájezdy na Nového Zélandu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/hobitin/Doporučujeme z Nového Zélandu

Nejnovější z Nového ZélanduZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024