Auckland: brána Nového Zélandu

Hana Teichmannová Hana Teichmannová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 7. 6. 2018 • Přečteno 3786x

Auckland se rozprostírá na rozloze dvakrát větší, než je samotný Londýn, ale obývá jej pouze 1,5 milionu obyvatel.

Vyberte si z našich zájezdů AucklanduZobrazit zájezdy

Tip pro Vás:

Cestou zpátky na Queen Street se nachází Great Escape, jedná se o týmovou únikovou hru, která má za úkol do jedné hodiny vyřešit sled logických, kreativních a zručných úkolů.

Největší, ale nikoliv hlavní město Nového Zélandu, jak se mnozí domnívají, je město Auckland, založené britskými kolonizátory v roce 1840. Pro většinu turistů je Auckland bránou Nového Zélandu. Již samotný přílet s výhledem na město vzbuzuje záplavu emocí a průchod maorskou dřevořezbou na místním mezinárodním letišti patří k prvním důkazům, že se nacházíte na území nejpodivuhodnějšího národa světa. Není divu, že se metropoli přezdívá město plachet, neboť v místních přístavištích se nachází nejvíce lodí na počet obyvatel.

Nejvyšší budova, muzea, nákupy a pozdní oběd v parku

Sky TowerSky Tower

Netrpíte-li strachem z výšek, nenechte si ujít pohled z ptačí perspektivy. Nepřehlédnutelná a nejvyšší budova ve městě, ale i na jižní polokouli, věž Sky Tower, tvoří dominantu města. Naleznete ji v samotném srdci centra. Místo, které se stává ústředním bodem mnoha setkání, ale i výchozím bodem naší trasy.

Vydejte se směrem na východ po ulici Victoria Street směrem k Albert Park, kde se nachází Auckland Art Gallery, dozvíte se zde mnoho o původním obyvatelstvu, osídlení Nového Zélandu a vstupné je zdarma. Zajímáte-li se o maorskou kulturu podrobněji, doporučujeme Auckland Museum v Domain Park, kde nahlédnete do historie polynéského obyvatelstva s bohatými zvyky a zajímavými tradicemi.

Upřednostníte-li procházku parkem, nebudete litovat, pozorovat zde můžete zajímavou floru anebo si zpříjemnit den piknikem s místními „kravaťáky“, kteří zde tráví obědové pauzy.

Oprávněně „městem plachet“ – milionové jachty vs turistické trajekty

Queen Street tvoří páteř města a najdete zde spoustu obchodů, kaváren a restaurací, ale především vydáte-li se na sever, zavede vás k přístavu Queens Wharf. Jeden z mnoha přístavů a stanovišť, odkud lze využít trajekty do přilehlých oblastí. Procházkou po nábřeží se dostanete k Maritime Museum a Viaduct Lookout, kde se rozhodně zdržíte při pohledu na milionové jachty.

V přístavu North Wharf pak navštivte rybí trh anebo se vydejte na krátkou projížďku v jachtě American Cup, určené pro slavný závod. Jestliže pak máte více času, doporučujeme půldenní vyjížďku na poloostrov Devonport. Loď vyjíždí z místa Ferry Building a doveze vás na místo s panoramatickým výhledem na město, kde si budete moci na chvíli odpočinout od víru města.

Východ slunce na sopečném vrcholu, odpolední koupání s atmosférou přímořského letoviska

Takapuna BeachTakapuna Beach

Město leží na 55 vyhaslých sopkách a ta nejvyšší se nazývá Mt. Eden (196 m). Krátká vycházka, která vás zavede k zelenému kráteru s hloubkou 50 m patří k nejnavštěvovanějším vycházkám ve městě.

Více než 1,5 milionu obyvatel se rozprostírá na úžině rozdělující Tasmánské moře a Pacifický oceán, úžina široká 9 km tak dává možnost trávit slunečné dny na východním či západním pobřeží, a to pouhých pár minut městskou dopravou.

Mission Bay v severní části Aucklandu je to pravé místo, kde trávit letní dny na pláži, a pokud vás koupání omrzí, můžete navštívit podmořský svět Kelly Tarlton’s Sea Life Aquarium.

Milujete-li plážovou atmosféru, promenády plné restaurací a barů, nenechte si také ujít pláže v části North Shore, především tu nejznámější Takapuna Beach.

Největší vesnice světa rozhodně NE

Auckland se rozprostírá na rozloze dvakrát větší, než je samotný Londýn, ale obývá jej pouze 1,5 milionu obyvatel. Nečekejte proto pulzující metropoli, rozhodně však nenazývejte Auckland největší vesnicí světa, i přestože se ve srovnání s ostatními velkoměsty může zdát poněkud klidnější.

Poloha města, netradiční sopečné prostředí, přívětivé multikulturní obyvatelstvo, proměnlivé nestabilní počasí a oproti Evropě nedávná historie vytváří v tomto městě jedinečnou atmosféru, která v každém zanechá dojem.

Jestliže je Auckland vaší bránou do světa hobitů, máte se na co těšit, protože nejen hobity, panenskou přírodu, Haku či tradiční pokrm hangi vám naservírujeme v dalších článcích.

Hana Teichmannová

Hana TeichmannováExpert Radynacestu.cz

Nezapomenutelný cestovatelský okamžik tvoří především lidé, které na své cestě potkáme.

Nový Zéland (Auckland)

Ráj plachet Auckland

Vyberte si jeden z našich zájezdů Aucklandu

Zájezdy Aucklandu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/auckland/Doporučujeme z Nového Zélandu

Nejnovější z Nového ZélanduZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024