Rotorua: nenechte se odradit zápachem, navštivte malebné lázně nebo unikátní geotermální park

Hana Teichmannová Hana Teichmannová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 17. 7. 2019 • Přečteno 5103x

Ve městě a přilehlém okolí naleznete hned několik lázeňských center. Bazény s teplou vodou nabízí odpočinek v kulisách nádherné přírody.

Vyberte si z našich zájezdů do RotoruaZobrazit zájezdy

Tip pro Vás:

Stáhněte si před cestou aplikaci Camper Mate zaměřující se nejen na kempování, ale i atrakce a oblíbená místa. Potok Kerosene není v okolí jediným místem, kde se zadarmo vykoupat. Tipy, kde a kudy se k pramenům dostat, fotografie a hodnocení naleznete právě v této aplikaci.

Město Rotorua se nachází v nitru Severního ostrova a spolu s okolím patří k nejnavštěvovanějším místům Nového Zélandu. Není se čemu divit! Mezi hlavní důvody k jeho návštěvě totiž patří významná geotermální oblast a tradiční maorská kultura, která je tady znát na každém rohu.

Jak poznáte, že jste téměř v cíli? Už několik kilometrů od města Rotorua vás přivítá zápach sirovodíkových plynů připomínající zkažená vejce… Nelekejte se, a hlavně se jím nenechte odradit. 

Lázeňský ráj pro všechny věkové kategorie

Termální lázněTermální lázně

Živá geotermální aktivita na tomto území nabízí k vidění vulkanické poklady, lákající geology z celého světa. Nemusíte být ale znalcem hornin, aby se vám Rotorua dostala pod kůži.

Ve městě a přilehlém okolí naleznete hned několik lázeňských center. Bazény s teplou vodou v rozmezí 34 do 43 stupňů Celsia nabízí příjemný odpočinek, ale mají i léčebné účinky.

Složení pramenů je velice pestré, například vápník proti zánětům či hořčík proti bolesti. Místní lázně jsou jedny z nejlepších na léčbu revmatických obtíží a problémů s pohybovým ústrojím.

POLYNESIAN POOLS s 30 bazénky nabízející balíček LAKE SPA se řadí k nejlepším ve městě i díky nádhernému výhledu na stejnojmenné jezero Rotorua.

Přírodní whirlpool KEROSENE

KeroseneKerosene

Patříte-li k dobrodružným povahám a nevadí vám lesní podmínky, doporučujeme krátký výlet po silnici číslo 5 směrem k městu Taupo. Po zhruba 30 kilometrech na levé straně vede mizivě značená lesní cesta, která vás dovede k malému parkovišti. Odtud vás dělí několik desítek kroků k potoku KEROSENE, kde se teplota vody stává v určitých místech nesnesitelně horkou.

Poměrně hojně navštěvovaná atrakce, která je turisty nelogicky vytíženější ve slunečných dnech. Potká-li vás tedy v této oblasti chladný deštivý den, s velkou pravděpodobností v tomto přírodním whirlpoolu jménem KEROSENE CREEK naleznete i soukromí.

Vulkanické poklady v sopečném parku

Champagne PoolChampagne Pool

Neustálá vulkanická činnost má na svědomí netradiční podívanou, kterou jen tak nikde neuvidíte. Zeleně tyrkysová jezírka, vroucí bahno a sopečné gejzíry lze spatřit několik kilometrů od města v geotermálním parku nazývaném Wai-O-Tapu.

Unikátním jezírkem je Champagne Pool, které svým oranžovým zbarvením a bublající hladinou patří k nejfotogeničtějším na světě. Jistě jej díky davům nepřehlédnete.

Rada pro vás:

Nepodceňujte bezpečnostní opatření při návštěvách sopečných parků. Zůstávejte na vyznačených trasách a hlídejte své potomky. Teploty v jezírkách dosahují 100–210 stupňů Celsia a vaše bezpečnost je na prvním místě. U vstupu proto budete seznámeni s pravidly a příkazy, které je třeba respektovat.

Vůně červených sekvojí: les Redwoods

RedwoodsRedwoods

Rozlehlý les nedaleko centra města se pyšní stromy, které se podobají známým kalifornským sekvojím. Červené sekvoje vás zaujmou nejen velikostí a rezavým zbarvením, ale i vůní dodávající místu nepopsatelnou atmosféru.

Součástí lesa Whakarewarewa je stezka korunami stromů ve výšce 10 metrů.

S výjimkou této atrakce je vstup do lesa zdarma. Rozloha lesa jistě potěší rodiny s dětmi nebo například běžce, kteří ocení nejen zajímavý terén a prostředí, ale i příjemně panující teplotu v letních dnech.

Tradiční maorský večer

Maorský večerMaorský večer

Unikátním zážitkem v této oblasti je setkání s domorodými Maory. Původní obyvatelé s tajemnou minulostí, bohatou tradicí a zajímavou kulturou se řadí k nejpodivuhodnějším národům na světě. Zajímá vás jejich tetování, legendy nebo bojový tanec Haka?

Mitai Maori Village nabízí program s autentickým představením v původním prostředí a tradiční večeří hangi. Jak hangi (a jiné typické pokrmy) chutná, se dočtete v článku 10. chutí Nového Zélandu.

Pekelná brána Hell’s Gate

Hell’s GateHell’s Gate

Areál Hell’s Gate je spojení vulkanického parku a termálních lázní. Zhruba hodinová procházka mezi teplými jezery, gejzíry, bahenními tůněmi a sírovými krystaly vás učaruje.

Cena vstupného zahrnuje i návštěvu teplých pramenů Hell‘s Spa. Mazlavé bahno s blahodárnými účinky na vaši pokožku nebo teplý sirný bazének prospěšný vašim kloubům je určen pro všechny věkové kategorie. Poznámka pro dámy: součástí komplexu je obchod se suvenýry nabízející kosmetické produkty (krémy, masky, olejíčky aj.) z místního léčivého bahna či manukového medu.

Te Puia: Maoři, gejzír Pohutu a pták kiwi

Pták kiwiPták kiwi

Te Puia je centrum novozélandské kultury s tradiční architekturou a výstavou maorského umění. Bohatě vyřezávané a zvykově malované domy prodělaly v minulosti mnohé změny v použitých materiálech, avšak Te Marae neboli místo setkávání svůj důležitý význam nezměnilo po staletí.

K vidění je tu například bojová maorská loď vyrobená z jednoho kusu dřeva, zdobená ornamenty a lidskou podobou obličeje na přídi kanoe. Návštěvou Te Puia rozšíříte své znalosti o kultuře a zvycích polynéských obyvatel.

Za zmínku stojí také bohatý geotermální park s mohutným gejzírem Pohutu, dosahující výšky až 30 metrů přibližně každé dvě hodiny.

Během prohlídky areálu nezapomeňte pozdravit vzácné ptáky kiwi, kteří tu žijí v teráriích. S největší pravděpodobností se s nimi setkáte pouze v zajetí, pták kiwi je totiž velice plachý noční tvor, kterého ani spousta místních neměla to štěstí spatřit ve volné přírodě.

Město Rotorua překvapuje řadou přírodních pozoruhodností v kombinaci s léčebnými prameny a atraktivní historií, úzce spojenou s tradičními Maory. Místo, které na začátku zrovna nevoní, ale stojí rozhodně za to!

Hana Teichmannová

Hana TeichmannováExpert Radynacestu.cz

Nezapomenutelný cestovatelský okamžik tvoří především lidé, které na své cestě potkáme.

Nový Zéland (Rotorua)

Do nitra žhavé Rotoruy

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Rotorua

Zájezdy do Rotorua

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/rotorua/Doporučujeme z Nového Zélandu

Nejnovější z Nového ZélanduZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024