Rotorua: nenechte se odradit zápachem, navštivte lázně nebo geotermální park

Hana Teichmannová Hana Teichmannová, Specialista Radynacestu.cz Vydáno 18. 10. 2018 • Přečteno 118x

Ve městě a přilehlém okolí naleznete hned několik lázeňských center. Bazény s teplou vodou nabízí odpočinek v kulisách nádherné přírody.

Tip pro Vás:

Stáhněte si před cestou aplikaci Camper Mate zaměřující se nejen na kempování, ale i atrakce a oblíbená místa. Potok Kerosene, není v okolí jediným místem, kde se zadarmo vykoupat. Tipy kde a kudy se k pramenům dostat, fotografie a hodnocení naleznete právě v této aplikaci.

Město Rotorua se nachází v nitru Severního ostrova a spolu s okolím patří k nejnavštěvovanějším místům Nového Zélandu. Není se čemu divit! Mezi hlavní důvody k jeho návštěvě patří významná geotermální oblast a tradiční maorská kultura, která je tady znát na každém rohu.

Jak poznáte, že jste v cíli? Už několik kilometrů od města Rotorua vás přivítá zápach sirovodíkových plynů připomínající zkažená vejce. Nelekejte se a nenechte se odradit. Znamená to, že jste skoro v cíli.

Lázeňský ráj pro všechny věkové kategorie

Termální lázněTermální lázně

Živá geotermální aktivita na tomto území nabízí k vidění vulkanické poklady, lákající geology z celého světa. Nemusíte být ale znalcem hornin, aby se vám Rotorua dostala pod kůži.

Ve městě a přilehlém okolí naleznete hned několik lázeňských center. Bazény s teplou vodou v rozmezí 34 do 43 stupňů Celsia nabízí příjemný odpočinek, ale mají i léčebné účinky.

Složení pramenů je velice pestré, například vápník proti zánětům, či hořčík proti bolesti. Místní lázně jsou jedny z nejlepších na léčbu revmatických obtíží a problémů s pohybovým ústrojím.

POLYNESIAN POOLS s  30 ti bazénky nabízející balíček LAKE SPA se řadí k nejlepším ve městě i díky nádhernému výhledu na stejnojmenné jezero Rotorua.

Cestování je naše vášeň. Místa a program vybíráme podle vlastního konceptu zaměřeného na zážitky.

Přírodní whirpool KEROSENE

KeroseneKerosene

Patříte-li k dobrodružným povahám a nevadí vám lesní podmínky, doporučujeme krátký výlet po silnici číslo 5 směrem k městu Taupo. Po zhruba 30 kilometrech na levé straně vede mizivě značená lesní cesta, která vás dovede k malému parkovišti. Odtud vás dělí několik desítek kroků k potoku KEROSENE, kde se teplota vody stává v určitých místech nesnesitelně horkou.

Poměrně hojně navštěvovaná atrakce, která je turisty nelogicky vytíženější ve slunečných dnech. Potká vás tedy v této oblasti chladný deštivý den, s velkou pravděpodobností v tomto přírodním whirpoolu jménem KEROSENE CREEK naleznete i soukromí.

Vulkanické poklady v sopečném parku

Champagne poolChampagne pool

Neustála vulkanická činnost má na svědomí netradiční podívanou, kterou jen tak nikde neuvidíte. Zeleně tyrkysová jezírka, vroucí bahno a sopečné gejzíry lze spatřit několik kilometrů od města v geotermálním parku nazývaném Wai-O-Tapu.

Unikátním jezírkem je Champagne pool, které svým oranžovým zbarvením a bublající hladinou patří k nejfotogeničtějším na světě. Jistě jej díky davům nepřehlédnete.

Rada pro vás:

Nepodceňujte bezpečností opatření při návštěvách sopečných parků. Zůstávejte na vyznačených trasách a hlídejte své potomky. Teploty v jezírkách dosahují 100-210 stupňů Celsia a vaše bezpečnost je na prvním místě. U vstupu proto budete seznámeni s pravidly a příkazy, které je třeba respektovat.

Vůně červených sekvojí: les Redwoods

RedwoodsRedwoods

Rozlehlý les nedaleko centra města, se pyšní stromy, které se podobají známým kalifornským sekvojím. Červené sekvoje vás zaujmou nejen velikostí a rezavým zbarvením, ale i vůní dodávající místu nepopsatelnou atmosféru.

Součástí lesa Whakarewarewa je stezka korunami stromu ve výšce 10 metrů.

S výjimkou této atrakce je vstup do lesa zdarma. Rozloha lesa jistě potěší rodiny s dětmi nebo například běžce, kteří ocení nejen zajímavý terén a prostředí, ale i příjemně panující teplotu v letních dnech.

Tradiční maorský večer

Maorský večerMaorský večer

Unikátním zážitkem v této oblasti je setkání s domorodými Maory. Původní obyvatelé s tajemnou minulostí, bohatou tradicí a zajímavou kulturou se řadí k nejpodivuhodnějším národům na světě. Zajímá vás jejich tetování, legendy nebo bojový tanec Haka?

Mitai Maori Village nabízí program s autentickým představením v původním prostředí a tradiční večeří Hangi. Jak Hangi (a jiné typické pokrmy) chutná se dočtete v článku 10. chutí Nového Zélandu.

Pekelná brána Hell’s Gate

Hell’s GateHell’s Gate

Areál Hells Gate je spojení vulkanického parku a termálních lázní. Zhruba hodinová procházka mezi teplými jezery, gejzíry, bahenními tůněmi a sírovými krystaly vás učaruje.

Cena vstupného zahrnuje i návštěvu teplých pramenů Hell‘s Spa. Mazlavé bahno s blahodárnými účinky na vaši pokožku nebo teplý sirný bazének prospěšný vašim kloubům je určen pro všechny věkové kategorie. Poznámka pro dámy: součástí komplexu je obchod se suvenýry, nabízející kosmetické produkty (krémy, masky, olejíčky aj.) z místního léčivého bahna či manukového medu.

Te Puia: maoři, gejzír Pohutu a pták kiwi

Pták kiwiPták kiwi

Te Puia je centrum novozélandské kultury s tradiční architekturou a výstavou maorského umění. Bohatě vyřezávané a zvykově malované domy prodělaly v minulosti mnohé změny v použitých materiálech, avšak Te Marae, neboli místo setkávání, svůj důležitý význam nezměnilo po staletí.

K vidění je bojová maorská loď vyrobená z jednoho kusu dřeva, zdobená ornamenty a lidskou podobou obličeje na přídi kanoe. Navštívením Te Puia jistě rozšíříte své znalosti o kultuře a zvycích polynéských obyvatel. Za zmínku stojí bohatý geotermální park s mohutným gejzírem Pohutu, dosahující výšky až 30 metrů, přibližně každé dvě hodiny.

Během prohlídky areálu nezapomeňte navštívit vzácné ptáky kiwi, kteří tu žijí v teráriích. S největší pravděpodobností se s nimi setkáte pouze v zajetí, pták kiwi je velice plachý noční tvor, kterého spousta místních nemělo to štěstí spatřit ve volné přírodě.

Město Rotorua překvapuje řadou přírodních pozoruhodností v kombinaci s léčebnými prameny a atraktivní historií, úzce spojenou s tradičními Maory. Místo, které na začátku zrovna nevoní, ale stojí rozhodně za to!

Hana Teichmannová

Hana TeichmannováSpecialista Radynacestu.cz

Tyto zájezdy pro Vás připravuji

To nejlepší z Milána + NÁKUPY
23. – 26. 5. 2019

Další zájezdyURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/rotorua/Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!