Coromandel: poloostrov nabízející opravdové přírodní skvosty

Hana Teichmannová Hana Teichmannová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 8. 6. 2018 • Přečteno 4254x

Město Thames leží v jižní části na západním pobřeží poloostrova a jeho historie je spjata s těžbou zlata.

Vyberte si z našich zájezdů na Nového ZélanduZobrazit zájezdy

Poloostrov Coromandel leží na severním ostrově Nového Zélandu východně od města Auckland. Bílé písčité pláže, hory, pralesy a průzračná voda patří mezi hlavní důvody, proč tento nádherný poloostrov navštívit.

Ráj z plochy vašeho počítače může být skutečností

Cathedral CoveCathedral Cove

Ikonou a jednou z nejkrásnějších pláží na Novém Zélandu je bezpochyby Cathedral Cove. Jestliže vám bude toto kouzelné místo povědomé, může to být z obrazovky vašeho počítače. Známá Cathedral Cove je součástí několika měnících se fotografií na monitoru zamknuté obrazovky, jestliže jste uživateli Windows. Není se čemu divit, protože z této pláže nebudete chtít jen tak odejít.

Vápencová skála, kterou voda a vítr přeměnily doslova v ráj na zemi, vás uchvátí. Skalní útvar připomínající bránu rozděluje pláž na dvě části a ve spojení s blankytně modrým mořem vybízí ke koupání.

Nezapomeňte na plavky! Na pláž vás dovede nádherná stezka, kterou si rozhodně vychutnáte, vede z parkoviště Hahei Beach a je dlouhá 2,5 km. Během letních měsíců, především kolem Vánoc, je pláž přeplněna horlivými návštěvníky.

Davy asijských turistů s fotoaparáty mohou narušit a ovlivnit váš dojem z tohoto kouzelného místa, proto doporučujeme návštěvu mimo sezonu, v ranních hodinách nebo naopak při západu slunce, kdy je nával turistů značně eliminován.

Privátní lázně s termální vodou za každého počasí a zadarmo

Na první pohled obyčejná pláž, která ve skutečnosti skrývá jednu zvláštnost. Horké termální prameny vyvěrající z písku přímo na pláži patří k jedné z nejnavštěvovanějších atrakcí v oblasti Coromandel.

Hot Water Beach se nachází na východním pobřeží a je snadno dostupná. Při odlivu doporučujeme pomocí lopatky vykopat malý bazének, který se postupně zespoda zaplní teplou termální vodou, kdy následně studená voda z moře teploty vyrovnává.

Po visacích mostech, přes horské říčky, skrz hustý prales

Pinnacles trekPinnacles trek

Pinnacles trek v rezervaci Coromandel Forest Park opravdu stojí za to. Jednodenní výlet do hor je vhodný pro všechny věkové kategorie a výstup na vrchol vás odmění výhledem na obě pobřeží poloostrova. Z důvodu obtížnější dostupnosti čekejte méně turistů, protože trasa začíná v husté džungli na konci silnice Kauaeranga Valley Rd, avšak v  blízkosti hned několika kempů.

Visací mosty vedoucí přes horské říčky skrz prales vás dovedou k chatě Pinnacles Hut, odkud vás čeká přibližně 40minutové stoupání po schodech na samotný vrchol. Během výletu zdoláte stovky, ne-li tisíce schodů, na které však brzy zapomenete a zůstane vám jen vzpomínka na úžasný rozhled z vrcholků skal.

Zlatá horečka v městě Thames a jiné naučné zlatokopecké stezky

Město Thames leží v jižní části na západním pobřeží poloostrova a jeho historie je spjata s těžbou zlata. V roce 1867 po prvním velkém objevu město narůstalo a bohatlo. Netrvalo dlouho a v roce 1913 těžba ustála, dnes si lze prohlédnout starý zlatý lom, jeho historii a zpracování zlata v předchozích letech.

Jestliže vás zlatá horečka pohltila, 40 km směrem na jih nedaleko města Paeroa se nachází Karangahake Gorge. Vydejte se na stezku vedoucí například podél staré železniční trati nebo Windows Walk, který vás provede starými důlními tunely, kde je potřeba přibalit čelovku nebo alespoň baterku.

Městečko Paeroa proslavené výrobou novozélandského nápoje L&P

Historický hotel v PaeroaHistorický hotel v Paeroa

Tradičně vyráběna limonáda z citronové šťávy a perlivé vody je nejznámější nealkoholický nápoj na Novém Zélandu. Pochází z městečka Paeroa, odtud tedy zkratka Lemon and Paeroa a dnes je vlastníkem značky Coca-Cola. Zastavte se v restauraci u nadrozměrné nafukovací láhve L&P a zkuste různé příchutě nebo třeba čokoládu.

Držte se silnice č. 2 směrem na jih, kdy po pár kilometrech budete míjet zmiňované zlatokopecké stezky Karangahake Gorge a zastavit se můžete u nedalekých kaskádových vodopádů Owharoa Falls.

Naše cesta končí v městečku Waihi. Při samotném vjezdu pochopíte, že se jedná o další místo úzce spojené se zlatou horečkou, ale s jedním rozdílem, a to, že se zde zlato těží dodnes. Martha Mie je obrovský zlatý důl nedaleko hlavní silnice a nebojte, neminete jej, protože jeho rozměry jsou nepřehlédnutelné.

Hana Teichmannová

Hana TeichmannováExpert Radynacestu.cz

Nezapomenutelný cestovatelský okamžik tvoří především lidé, které na své cestě potkáme.

Nový Zéland

Do kraje Pána prstenů

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Nového Zélandu

Zájezdy na Nového Zélandu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/coromandel/Doporučujeme z Nového Zélandu

Nejnovější z Nového ZélanduZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024