Hot Water Beach: termální bazénky aneb Koupání za každého počasí

Hana Teichmannová Hana Teichmannová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 8. 6. 2018 • Přečteno 3112x

Naplánujte si svůj výlet a ujistěte se, že na pláž dorazíte v době odlivu.

Vyberte si z našich zájezdů na Nového ZélanduZobrazit zájezdy

Na první pohled nádherná pláž, jichž je ostatně na březích poloostrova Coromandel spousty, však skrývá jednu zvláštnost. Pod písečnou pláží se nacházejí prameny o teplotě 65 stupňů, a tak se není čemu divit, že denně si zde desítky lidí vychutnávají tuto ojedinělost.

Jedno z nejnavštěvovanějších míst v oblasti Coromandel

O toto místo je velký zájem mezi turistyO toto místo je velký zájem mezi turisty

Cesta z Aucklandu trvá cca 2,5 hodiny a nemusíte se bát, nezabloudíte. Na pláž vede stejnojmenná cesta Hot Water Beach Rd, na kterou odbočíte z hlavní silnice doprava v místě Whenuakite směrem z jihu na sever.

Vzhledem k atraktivitě tohoto místa čekejte vyšší počet turistů a v hlavní turistické sezoně vám zřejmě hledání parkovacího místa znepříjemní příjezd. Nenechte se odradit, místo stojí za to vidět a zažít.

Odliv, lopatka a odhodlání se vám budou hodit

Naplánujte si svůj výlet a ujistěte se, že na pláž dorazíte v době odlivu. Doporučujeme s sebou lopatku, ale postačí i chuť si zahrabat holýma rukama a můžete se pustit do vyhloubení vašeho soukromého vyhřívaného bazénku.

Termální voda vyvěrá z písku a teplota bývá mnohdy až příliš vysoká. Vykopáním bazénku na správném místě, kdy spodní voda ohřívá a následně studená voda z moře teploty vyrovnává, je nejlepší kombinací.

Avšak žádný z těchto bazénků nevydrží věčně, neboť přílivové vlny nemilosrdně vaše dílo později tak či onak zničí.

Zima či nepříznivé počasí? Nevadí, plavky a ručník vždy u sebe!

Užít si to můžete za každého počasíUžít si to můžete za každého počasí

Především během podzimních a zimních měsíců oceníte teplou vyvěrající vodu, kdy vás odpolední koupel může příjemně zregenerovat po náročném dni.

Romantický večer s výhledem na hvězdné nebe za zvuku hučícího rozbouřeného Pacifiku může zaplnit vaše vzpomínky z cesty na Nový Zéland.

Hana Teichmannová

Hana TeichmannováExpert Radynacestu.cz

Nezapomenutelný cestovatelský okamžik tvoří především lidé, které na své cestě potkáme.

Nový Zéland

Do kraje Pána prstenů

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Nového Zélandu

Zájezdy na Nového Zélandu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/hot-water-beach-termalni-bazenky-aneb-koupani-za-kazdeho-pocasi/Doporučujeme z Nového Zélandu

Nejnovější z Nového ZélanduZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024