Crans Montana: zimní radovánky, golfový luxus a gastroturistika

Romana Şenlug Romana Şenlug, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 3881x

Synonymem švýcarského luxusu je malebné středisko Crans Montana.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do ŠvýcarskaZobrazit zájezdy

Crans Montana je synonymem švýcarského luxusu stejně jako Verbier nebo Sv. Mořic. Turistické kanceláře směle hlásají, že je jedním z nablýskaných míst s nejlepšími obchody v Alpách. Ty jsou zde připraveny pro boháče, kterými je toto středisko doslova přeplněné. Na Rue du Prado jsou pro ně otevřeny obchody věhlasných jmen, jako jsou Vuitton, Gucci, Hermès a další.

Crans Montana patří mezi ta větší střediska s celosvětovou pověstí. Rozkládá se na údajně nejvíce prosluněné náhorní plošině v Alpách. Je totiž obrácené na jih do údolí řeky Rhôny. Navíc se zde naskýtá výhled na velkolepá panoramata na protější vrcholky hor. Středisko ve skutečnosti tvoří tři vesnice – Crans-sur-Sierre, Montana a Aminona.

Tato aglomerace se táhne přes dva kilometry vesnice, mezi nimiž téměř nepoznáte jejich přechod. Doprava je zde neustále hustá, stane se, že zažijete i zácpu dlouhou od vesnice k vesnici.

Zimní radovánky

Zvláštní je, že lyžování se zde dostalo až na druhou příčku žebříčku motivace příjezdů turistů. Na té první je gurmánská turistika. Přijíždějící movití návštěvníci si ve zdejších restauracích užívají opravdového mlsného luxusu. Nicméně pokud jste přijeli opravdu lyžovat, ledovec Plaine Morte v nadmořské výšce 3000 metrů umožňuje užívat si této aktivity celoročně.

Ti, kdo přijíždí za zimními radovánkami, budou potěšeni množstvím gondol, které vyvezou turisty až na vrchol sjezdovek. Najdete zde hlavně modré a červené trasy. Skipasy jsou přizpůsobeny tomu, že během jednoho týdne chtějí turisté vyzkoušet více sjezdovek najednou. Jeden skipas tak platí na všechny čtyři oblasti – Crans, Montana, Violettes a Aminona.

Luxusní golfový turnaj

Toto místo proslavila ještě jedna, řekněme luxusní, událost. A to pořádání zářijového golfového turnaje European Masters v rámci evropského okruhu. Je hned druhým nejvýznamnějším po British Open. Hřiště označované hráči za „nejmalebnější turnajové dějiště na světě“ prošlo přestavbou podle plánů Seva Ballesterose a pyšní se ďábelsky náročnými greeny.

Takže pokud patříte mezi horlivé golfisty, nezapomeňte si doma hole a přijeďte si směle užít hřiště táhnoucí se kolem jezera Étang Long.

Romana Şenlug

Romana ŞenlugExpert Radynacestu.cz

Ve světě je stále co objevovat. Cestování je jeden ze smyslů mé celoživotní poutě.

Švýcarsko

Vrchol Evropy... Švýcarsko

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Švýcarska

Zájezdy do Švýcarska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 7. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/crans-montana/Doporučujeme z Švýcarska

Nejnovější z ŠvýcarskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024