Kam na výlet? Do předvánočního Londýna! Slavnou Regent Street zaplaví oslnivá plejáda světel

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6375x

Slavná nákupní ulice Regent Street už za pár dní dostane své tradiční velkolepé osvětlení k vánočním svátkům... U toho rozhodně nesmíte chybět!

2 zájezdy na téma: Advent – LondýnZobrazit zájezdy

Melancholickou náladu pošmourných listopadových dnů je třeba vyvážit nějakou malou radostí. A procházka vánočně vyzdobeným Londýnem je přesně to, co vám udělá dobře. Jenže – kam dřív? To záleží. Speciální pozornost věnujte třeba slavné nákupní ulici Regent Street. Už za pár dní totiž dostane své tradiční velkolepé osvětlení k vánočním svátkům.

Slavnostní rozsvícení 300 000 vánočních led světel je naplánováno na čtvrtek 17. listopadu. Duch Vánoc, jak se nazývá letošní téma této magické vánoční výzdoby, bude zároveň tou největší a nejkrásnější přehlídkou světeladventním Londýně.

Světla se jako nitka potáhnou celou Regent Street přes obchodní ulici Piccadilly až k náměstí Waterloo Place. Vůbec poprvé se tato významná obchodní ulice a dopravní tepna v londýnském obvodu Westminster rozzářila na Vánoce roku 1954.

Letošní rozsvícení budou provázet oblíbení moderátoři ranní show na rozhlasové stanici Heart, Emma Bunton, zpěvačka a členka zaniklé skupiny Spice Girls, a Jamie Theakston. Úderem 18. hodiny tady navíc odstartuje také série živých vystoupení. Zazpívá například Rebecca Ferguson, finalistka britského X Factoru z roku 2010, nebo anglický písničkář a pianista Tom Odell.     

Duch Vánoc oficiálně vkročí na scénu v 18:50 hod, kdy se modelka a moderátorka Holly Willoughby, ikona krásy mnohých britských žen (i mužů), ujme tolik očekávaného rozsvícení. Jeden důvod za druhým, proč po čase zase navštívit Londýn, nemyslíte?       

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Adventní Londýn

Prožijte advent v Londýně

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Londýna na téma: Advent

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. prosinceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kam-na-vylet-do-predvanocniho-londyna-slavnou-regent-street-zaplavi-oslniva-plejada-svetel/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024