Kolombo: patří mezi největší a nejrušnější město celého ostrova

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 27. 3. 2017 • Přečteno 11930x

Dnes je Kolombo populární především jako zastávka pro poslední nákup před odletem.

Vyberte si z našich zájezdů do KolombaZobrazit zájezdy

Třímiliónová metropole Kolombo je největším městem na celé Srí Lance. Leží na západním pobřeží a mnohdy bývá neprávem označováno jako její hlavní město. Hlavním městem však není samotné Kolombo, nýbrž téměř neznámé Šrí Džajavardanapura Kotte.

Kolombo však nepochybně patří mezi největší a nejrušnější města celého ostrova. Jeho důležitost již v minulosti spočívala především ve výhodné poloze a velkém přístavu, díky kterému jej znali antičtí obchodníci již před 2 000 lety.

Kolombo dnes

Nakupte si v Kolombu čaje a kořeníNakupte si v Kolombu čaje a koření

Dnes je Kolombo populární především jako zastávka pro poslední nákup před odletem – dají se zde velmi výhodně pořídit především čaje a koření. Pokud se sem vydáte, připravte se na lidnaté, rušné a relativně chaotické místo, pro které jsou typické široké ulice, betonová sídliště a moderní budovy, které se tu mísí s buddhistickými svatyněmi i budovami z dob nadvlády Britského impéria.

Co vám Kolombo může nabídnout

Tržnice PettahTržnice Pettah

Město Kolombo protíná hlavní třída Galle Road. Při jeho návštěvě byste rozhodně neměli vynechat pevnost Fort z dob 16. až 18. století, která je dokonce zapsána v seznamu památek UNESCO. Ve stejnojmenné čtvrti naleznete i nepřeberné množství starých obchůdků s drahokamy, hedvábím a dalším zbožím.

Kousek od pevnosti se nachází asi nejznámější místo Kolomba – rušný bazar s názvem Pettah. Nakupování zde bývá jedinečným zážitkem. V ulicích narazíte na prodejce různých druhů koření, rýže, klenotů, zlata nebo textilu. Pokud patříte mezi příznivce ajurvédy, pak navštivte ulici Gabo’s Lane, kde se prodávají bylinky pro ajurvédské léčení.

Čtení: Zájezdy na Srí Lanku - srovnání a doporučení

Po stopách hinduistických náboženství i samotného Buddhy

Buddhistický chrám v KolombuBuddhistický chrám v Kolombu

Ve městě naleznete i mnoho dalších památek, jako jsou mešity, kostely, hinduistické chrámy nebo muzea. Pokud vás láká jejich prohlídka, určitě navštivte buddhistické chrámy Kelaniya Raja Gangaramaya, Temple of Sri Kailawasanathan Swami Devasthanam Kovil, Kelani Rajamaha Viharaya, Gotami Vihare či Maha Viharaya, který patří mezi jediná tři místa na Srí Lance, které navštívil samotný Buddha.

Kromě buddhistických chrámů zde naleznete i několik mešit, mezi nejzajímavější patří Davatagaha a Afar Jumma.

Další zajímavosti města

ParlamentParlament

V Kolombu potkáte i další zajímavé památky, jako je například Jami Ul-Alfar Mosque, Davatagaha a Afar Jumma. Za zmínku stojí také budova Parlamentu nebo Clock Tower, hodinová věž, která v minulosti sloužila jako maják.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Srí Lanka (Kolombo)

Srílanská tržnice zážitků

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Kolomba

Zájezdy do Kolomba

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kolombo/Doporučujeme z Srí Lanky

Nejnovější z Srí LankyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024