Národní park Horton Plains: to jsou nádherné přírodní scenérie, lesy, jezera a vodopády

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 8. 6. 2017 • Přečteno 7429x

Místní krajina na někoho může působit trošku pochmurně a zvláštně, jako by do jinak tropické Srí Lanky ani nepatřila.

Vyberte si z našich zájezdů na Srí LankuZobrazit zájezdy

Unikátní náhorní plošina Horton Plains, pojmenovaná po britském Siru Robertu Wilmotu Hortonovi, je nevšední a poklidné místo s nádhernou přírodní scenérií plnou přírodních krás, hustých hlubokých lesů, rozlehlých jezer a dechberoucích vodopádů. 

Národní park Horton Plains

Nádherná příroda národního parkuNádherná příroda národního parku

Národní park Horton Plains je klidným a zároveň čarovně tajemným místem, které leží ve stínu dvou nejvyšších hor Srí Lanky (Kirigalpotta, 2 395 m a Totapola, 2 359 m). Nachází se v kopcovité oblasti v nadmořské výšce 2500 m nad mořem, čemuž odpovídá také průměrná teplota, která je zde o deset stupňů nižší v porovnání s pobřežím.

Místní krajina na někoho může působit trošku pochmurně a zvláštně, jako by do jinak tropické Srí Lanky ani nepatřila. Je pokryta hustými lesy a se svými skalnatými výběžky a chladnými řekami silně kontrastuje s horkými plážovými oblastmi nedaleko odsud.

V minulosti zde žila stáda slonů, dnes zde při troše štěstí zahlédnete leopardy, opice, bílé medvědy, sambara indického, divoká prasata a mnohá další zvířata. Kromě toho zde můžete zahlédnout také orla horského, kosa cejlonského či lejska srílanského. Hortonské pláně jsou bohaté i na floru, v bažinatých oblastech zde narazíte na rašeliník, mechy, lišejníky či rudé květy rododendronu.

Až na konec světa

Vyhlídka World’s EndVyhlídka World’s End

Národní park Horton Plains nabízí skvělé možnosti trekování a poznávání poněkud odlišné tváře Srí Lanky, která vás jistě v mnohém překvapí. Pomyslnou třešničkou na dortu desetikilometrové trasy bude vyhlídka World’s End, která se nachází v jižním cípu parku.

Jedná se úžasný, téměř kilometr hluboký sráz, kde se náhorní plošina z ničeho nic propadá, což vytváří opravdu úchvatnou vyhlídku. Své jméno získala právě díky svému vzhledu místa, kde končí svět: naskytne se vám tu překrásný výhled do krajiny, jejíž nádhera vyrazí dech snad každému milovníkovi přírody a cestování.

Pokud budete mít štěstí na dobré počasí, dohlédnete odsud až na jižní pobřeží Srí Lanky. Výhledu často zabraňuje hustá mlha, která se zde nachází především v období dešťů od dubna do září. Proto je nejlepší dobou pro návštěvu brzy ráno mezi sedmou a desátou hodinou, kdy je vzduch ještě čistý a poskytuje ten nejlepší výhled na okolní krajinu.

Čtení: Zájezdy na Srí Lanku - srovnání a doporučení

Bakerovy vodopády

Bakerovy vodopádyBakerovy vodopády

Nedaleko od Konce světa se nachází další oblíbená atrakce, Bakerovy vodopády neboli Baker’s Falls, hučící do širokého okolí. Vodopády jsou asi 20 m vysoké a své jméno dostaly po svém objeviteli, lovci Samuelu Bakerovi.

Za krásnými vodopády můžete pokračovat dále až do oblasti obývané mraky žab, které dokáží být opravdu velmi hlučné. Pokud vás zajímá, jak takový žabí koncert vypadá, pak tuhle návštěvu nesmíte vynechat!

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Srí Lanka

Prožijte exotiku Cejlonu

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Srí Lanku

Zájezdy na Srí Lanku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/narodni-park-horton-plains/Doporučujeme z Srí Lanky

Nejnovější z Srí LankyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024