Národní park Minneriya: těšte se na obrovská stáda slonů indických

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 2. 5. 2017 • Přečteno 5568x

Při troše štěstí zde kromě slonů narazíte i na vysokou zvěř, sambary indické, makaka bandara, či dokonce leopardy.

Vyberte si z našich zájezdů na Srí LankuZobrazit zájezdy

Zajímá vás, jaké to je se doslova ocitnout tváří v tvář majestátním slonům indickým či dalším neobyčejným zvířatům? Pakliže ano, nesmíte vynechat návštěvu národního parku Minneriya, který se nachází mezi městečkem Habarana a bývalým královským městem Polonnaruwa.

Spatřit slony ve volné přírodě se vám dnes už bohužel nepoštěstí jen tak někde, a právě Minneriya je v Asii jedinečným místem pro pozorování slonů v prostředí opravdové divočiny, který dělá ze Srí Lanky tak výjimečnou destinaci.

Čím je národní park Minneriya tak výjimečný?

Užijte si pohled na slonyUžijte si pohled na slony

Jednoznačně nejčastějším důvodem, proč do národního parku Minneriya turisté přicházejí, jsou obrovská stáda slonů indických, kteří patří mezi ohrožená zvířata. Troufáme si říct, že v takovémto množství je nenajdete nikde jinde na světě.

Především v období sucha zde můžete spatřit stáda slonů, kteří přicházejí ke stejnojmenné vodní nádrži zchladit svou rozpálenou kůži a napít se. Odhaduje se, že se zde v této době pohybuje kolem 300 slonů, což je pro milovníka těchto nádherných zvířat úchvatná podívaná. Sloní setkání má dokonce své jméno, říká se mu elephant gathering a bývá považováno za největší známé shromáždění slonů.

Při troše štěstí zde kromě slonů narazíte i na vysokou zvěř, sambary indické, makaka bandara, či dokonce leopardy. Stejně tak je národní park Minneriya rájem i pro milovníky ptactva. Zahlédnout zde můžete velká hejna černých kormoránů, kteří sem přilétají lovit ryby, pelikány, volavky, papoušky a mnoho dalších.

Kdy je nejvhodnější doba na návštěvu

Na oblíbených místech slonů jsou k dispozici vyhlídková místaNa oblíbených místech slonů jsou k dispozici vyhlídková místa

Nejvhodnější dobou pro pozorování těchto nádherných zvířat je období sucha, tedy období mezi červnem a zářím, kdy se zde výrazně zmenší množství vody a volně žijící zvěř sem přichází uhasit svou žízeň. Na oblíbených místech slonů jsou k dispozici vyhlídková místa, kde můžete stáda slonů bez problémů pozorovat – a je nutno říct, že je to opravdu nádherný zážitek!

Národní park Minneriya je nepochybně jedním z nejkrásnějších parků Srí Lanky. Spolu s národním parkem Yala patří k místům, které byste při svých toulkách Srí Lankou rozhodně neměli vynechat.

Čtení: Zájezdy na Srí Lanku - srovnání a doporučení

Jak se do Minneriye dostat?

Velkou výhodou národního parku Minneriya je, že sem můžete vyrazit prostě jen tak. Z města Polonnaruwa vás sem dopraví v podstatě každý autobus, který jezdí tímto směrem, a ani s průvodcem si lámat hlavu nemusíte. Toho totiž seženete doslova na každém rohu.   

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Srí Lanka

Prožijte exotiku Cejlonu

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Srí Lanku

Zájezdy na Srí Lanku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. listopadu



URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/narodni-park-minneriya/



Doporučujeme z Srí Lanky

Nejnovější z Srí Lanky



Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024