Návštěva Stonehenge: Praktické informace + vstupné – kdy, kde, jak a za kolik?

Barbora Klement Hůlková Barbora Klement Hůlková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 11. 3. 2024 • Přečteno 23912x

Jak se dostat ke Stonehenge a kolik vás jeho návštěva bude stát? Odpovědi naleznete v článku.

Vyberte si z našich 32 zájezdů do AnglieZobrazit zájezdy

Kamenný komplex Stonehenge nepřestává přitahovat turisty z celého světa. Je jednou z nejnavštěvovanějších historických památek ve Velké Británii. Chcete mystickou památku navštívit i vy? Přečtěte si vše, co potřebujete před vaší návštěvou vědět, včetně ceníku vstupenek a několika praktických rad.

Jak se tam dostat?

Turisty vozí autobusy k parkovišti, další pak k samotnému StonehengeTuristy vozí autobusy k parkovišti, další pak k samotnému Stonehenge

Do Stonehenge se dostanete speciálními autobusy mnoha soukromých firem, ať již z Londýna nebo z města Salisbury. Do Salisbury, vzdáleného asi 15 km od Stonehenge, můžete přijet také vlakem a poté pokračovat pravidelnými autobusovými linkami. Můžete samozřejmě přijet také vlastní autem, nebo využít některý z našich zájezdů do Stonehenge, při kterých se nemusíte o nic starat, a vše potřebné zařídíme za vás.

Čtení na podobné témaStonehenge: nejznámější prehistorický monument opředený tajemstvímiPřečíst

Kdy je otevřeno?

Stonehenge má mystickou atmosféru v kteroukoli denní dobuStonehenge má mystickou atmosféru v kteroukoli denní dobu

Otevírací doba Stonehenge se odvíjí podle momentální sezóny, je však nutné zakoupit vstupenky minimálně dvě hodiny před koncem otevírací dobyVstupenky můžete také předem zakoupit online, vždy se ale musíte dostavit minimálně dvě hodiny před zavíračkou.

V létě bývá otevřeno 9:30 do 19:00; na podzim, v zimě a na jaře pak od 9:30 do 17:00, případně do 19:00 (podle konkrétního měsíce). Aktuální informace o otevírací době najdete na oficiálních webových stránkách této památky.

Čtení: Zájezdy do Anglie – srovnání a doporučení

Jak probíhá návštěva?

V roce 2013 bylo ve Stonehenge zřízeno nové návštěvnické centrum – právě tady vás vyloží veškeré autobusy, které do Stonehenge jezdí, a také tu budete parkovat, pojedete-li vlastním autem.

V návštěvnickém centru se budete moci vcítit do doby, ve které bylo Stonehenge postaveno, seznámíte se s předměty denní potřeby v mladší době kamenné a bronzové a dozvíte se něco o tom, jak vypadali lidé, kteří v této době žili.

Okolí návštěvnického centra zve k piknikuOkolí návštěvnického centra zve k pikniku

V místním muzeu si budete moci prohlédnout více než 250 archeologických exponátů a zhlédnout zajímavé dokumenty. Prostřednictvím 360stupňové interaktivní expozice si pak můžete vyzkoušet, jaké je to stát přímo uprostřed komplexu Stonehenge v různých ročních obdobích a také během letního a zimního slunovratu.

Mimoto najdete venku před centrem repliky neolitických domů, kterými můžete volně procházet a dozvědět se, jak žili lidé před 4500 lety. V hlavní sezóně jsou v domech připravení dobrovolníci v kostýmech provozující různé činnosti s autentickými materiály, díky nimž se do dávné doby můžete přenést ještě snadněji.

Repliky neolitických domkůRepliky neolitických domků

V návštěvnickém centru můžete také zakoupit vstupenky, občerstvit se v místní kavárně, případně nakoupit suvenýry.

Přímo ke komplexu Stonehenge vás zavezou malé autobusy, které jezdí každých pár minut. Stonehenge si můžete prohlížet libovolně dlouhou dobu a až s prohlídkou skončíte, nasednete opět na autobus a necháte se odvézt zpět do návštěvnického centra.

Kolik to stojí?

Dospělý                                         25,40 £

Dítě (5–17 let)                               15 £

Student/důchodce                        22,70 £

Rodina (2 dospělý, až 3 děti)        65,80 £

Uvedený ceník vstupenek je platný k 1. 3. 2024.

Ceník vstupenek se může během roku mírně měnit, pro aktuální ceny vstupného sledujte oficiální webové stránky StonehengeKe vstupence je rovněž možné zapůjčit si audioprůvodce v několika světových jazycích (za 2 £).

 

Barbora Klement Hůlková

Barbora Klement HůlkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 3 zájezdů

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/navsteva-stonehenge-prakticke-informace-kdy-kde-jak-a-za-kolik/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024