Icukušima: řadí se mezi nejkrásnější místa na focení v Japonsku

Barbora Žižková Barbora Žižková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 11. 2018 • Přečteno 5091x

Svatyně je otevřena vždy od března do října po celý den.

Vyberte si z našich zájezdů do JaponskaZobrazit zájezdy

Největší památkou na ostrově Mijadžima poblíž města Hirošima je šintoistická svatyně Icukušima, kde je prý jedno ze tří nejkrásnějších panoramat v Japonsku.

Ostrov Mijadžima má významnou historii v japonském náboženství šinto. Nejvyšší hora ostrova Misen byla uctívána lidmi už v 6. století.  V roce 1168, na konci období Heian, si Taira no Kijomori, v té době nejmocnější člověk Japonska, vybral ostrov jako místo pro svou rodinnou svatyni a postavil právě slavnou svatyni Icukušima.

Svatyně je otevřena vždy od března do října po celý den. Jako jedna z nejstarších a nejvýznamnějších staveb Japonska je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Icukušima je velký červeně lakovaný komplex sálů a chodníků postavený na nízkých pilonech tak, aby je při přílivu nezaplavila voda. Původně byla tak svatyně postavena proto, aby návštěvníci mohli navštívit ostrov bez vstoupení nohou na půdu ostrova.

Často se tu pořádají svatby a divadelní hry a jiná představení. V chrámovém komplexu naleznete i tradiční japonské divadlo Noh (divadelní hra, při níž mají herci na sobě malé masky). První hra Noh v této svatyni byla uvedena v roce 1568, kdy zde hrál Kanze Daju.

Romantické noční osvětlení

Vše je perfektně nasvětlenoVše je perfektně nasvětleno

Svatyně je umístěna v malé zátočině, zatímco brána torii je postavena ve vnitrozemském moři Seto. Cestou ke svatyni můžete obdivovat krásné výhledy na moře a pevninu za ním.

Po západu slunce se svatyně a brána torii nasvětlují denně až do 23:00 a poskytují perfektní kulisu pro hosty ryokanů, kteří si mohou vychutnat večerní procházku v tradičním oblečení jukata a sandálech geta.

Barva brány

Brána O-toriiBrána O-torii

Vermilionová barva svatyně O-torii, neboli Velké torii, má odhánět zlé duchy. Pokud jde o svatyni Icukušima, budovy svatyně jsou potaženy vermilionovým lakem, který je také účinný jako ochrana dřeva proti povětrnostním vlivům moře, větru a deště.

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Procházka k bráně

Lidé se k plovoucí bráně procházejíLidé se k plovoucí bráně procházejí

Současná velká brána Torii byla postavena v roce 1875 a je osmou O-torii v historii. Lidé se rádi procházejí k obrovské bráně, která se tyčí před chrámem ve vodě.

Když je odliv, návštěvníci se s radostí hrnou k bráně a vsazují do ní pětijenové mince pro štěstí. Vstup při odlivu k bráně je zdarma, ale měli byste si dávat pozor na živočichy, malé kraby, co žijí v písku a při odlivu vylézají ven.

Na Nový rok zde můžete zhlédnout velký ohňostroj, který je jeden z největších v Japonsku. A díky bráně i jeden z nejfotogeničtějších na světě.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko

Japonsko… Víc než zážitek!

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Japonska

Zájezdy do Japonska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/icukusima/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024