Park Nara-koén: místo s velkou koncentrací památek a atrakcí města Nara

Barbora Žižková Barbora Žižková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 24. 9. 2018 • Přečteno 2562x

Městský park nacházející se v centru Nary, kde najdete mnoho památek a atrakcí.

Vyberte si z našich zájezdů do JaponskaZobrazit zájezdy

Park Nara je rozsáhlý park v centru Nary, založen v roce 1880. Je to místo, kde najdete mnoho z hlavních atrakcí města, včetně Tódaidži, Kasuga Taiša, Kofukudži a Národního muzea Nara a všudypřítomných ochočených jelínků šika.

Chrám s největším bronzovým Buddhou na světě

Chrám Tódaidži je hlavním důvodem, proč návštěvníci do města jezdí, je zde totiž bronzová socha Buddhy, která je podle všeho největší na světě.

Celý chrám je zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. I když dnešnímu chrámu chybí dvě obrovské pagody, které bohužel spadly během zemětřesení, přesto budete ohromeni jeho velikostí.

Svatyně luceren

Svatyně Kasuga Taiša je krásný šintoistický chrám natřený zářivě červenou barvou. Návštěvníci určitě ocení fotogeničnost tohoto místa. Podél chrámu se táhne několik typů luceren. Kovové lucerny jsou zavěšeny podél chrámů a kamenné zase stojí v rozsáhlé zahradě.

Jsou rozsvíceny pouze dvakrát ročně během dvou Lucernových festivalů, jeden se koná na začátku února a jeden v polovině srpna. V roce 1998 byla svatyně Kasuga, spolu s několika dalšími památkami v Naře, zapsána na Seznam UNESCO.

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Rodinný chrám mocných klanů

Kofukuji býval rodinným chrámem Fujiwara, nejmocnějším rodinným klanem během období Nara a Heian. Chrám byl založen současně s hlavním městem v roce 710.

Dnes tu z něj zůstalo už jen několik budov, ovšem s velkou historickou hodnotou včetně pětipatrové a třípatrové pagody. Kofukujiova pagoda je zároveň orientačním bodem a symbolem Nary.

Národní muzeum Nara

Národní muzeum Nara, jež se nachází v parku, je uměleckým muzeem, které vystavuje především japonské buddhistické umění. Založeno v roce 1889 si muzeum i dnes zachovává svůj původní vzhled. K budově se připojilo ale i nové křídlo a obě části spojuje podzemní chodba.

Obě křídla vystavují stálou sbírku muzea, která obsahuje především buddhistické sochy, obrazy, svitky a ceremoniální objekty z Japonska i ze světa. V novém křídle se také konají dočasné výstavy včetně každoroční výstavy pokladů z chrámu Tódaidži.

Místo odpočinku

V celém parku můžete narazit na místní posvátné jelínky a nakrmit je sušenkami, které prodávají v malých stáncích rozsetých v parku.

Ve velkém prostranství si můžete v klidu odpočinout nebo navštívit nedaleké zahrady anebo si jen užívat sezonní kvetení sakur či zčervenání japonských javorů doprovázené malebnými stánky s občerstvením a příjemnou hudbou.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko

Japonsko… Víc než zážitek!

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Japonska

Zájezdy do Japonska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/park-nara-koen/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024