Shopping v Miláně pro začátečníky i pokročilé: 5 tipů, kam se vydat za módními nákupy

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 2. 2017 • Přečteno 50742x

Miláno je město módy. Ale kde začít? Máme pro vás pár tipů, kam se za nákupy a inspirací ve městě vydat, ať už jste začátečník či pokročilý.

1 zájezd na téma: Nákupy – MilánZobrazit zájezdy

Tip pro vás: 

Za výhodnějšími nákupy se do Milána vydejte nejlépe v lednu nebo v červenci, tedy v období výrazných slev.

Milánské ulice jsou plné obchodů, blyštivých světel, svůdných reklam i střídmých vývěsních štítů ve zlaté a černé barvě. Město potvrzuje svou pověst světového centra módy. Ne vždy vás ale nákupy s puncem luxusu musí zruinovat… Novinky ze světa módy najdete především v oblasti světoznámého „Quadrilatero della moda“, ale i v běžných ulicích. Kam se tedy jako začátečník – nebo i mírně pokročilý – na procházku za módou v Miláně vydat, a třeba i chytře nakoupit? Tady je 5 tipů.

1. Quadrilatero d'oro della moda: svatyně módy

Nejprestižnější milánskou módní nákupní zónou je „Quadrilatero della moda“Nejprestižnější milánskou módní nákupní zónou je „Quadrilatero della moda“

V uličkách v oblasti milánského „módního“ či „zlatého“ čtyřúhelníku „Quadrilatero d'oro della moda“ se budete cítit exkluzivně. Přímo v centru Milána se soustřeďují módní butiky, luxusní obchody, klenotnictví i showroomy světoznámých stylistů. Čtyřúhelník je vymezen ulicemi Via Montenapoleone, Via Manzoni, Via della Spiga a Corso Venezia, přičemž rozhodně nesmíte opomenout spleť vnitřních uliček.

Toto je módní svatyně, kde potkáte značky jako Dolce e Gabbana, Versace, Armani, Fendi, Tiffany, Bottega Veneta, Chanel, Bulgari, Cartier, Gucci, Gianfranco Ferrè, Valentino, Prada a další. Když se při mlhavých a krátkých milánských dnech brzy setmí a světla obchodů se rozzáří, budete si tu skutečně připadat tak trochu jako v jiném světě.

Ulice Via Montenapoleone, která Quadrilatero della moda pomyslně ohraničuje, je jakousi milánskou verzí Fifth Avenue v New Yorku či Champs ElyséesPaříži a na vrcholu své slávy se ocitla v 50. letech, kdy tu módní obchody začaly ustupovat exkluzivním showroomům módních stylistů, klenotníků či obuvníků.

Dnes tu najdete kromě módních obchodů také „concept stores“, ve světě stále oblíbenější specializované lifestylové obchody plné originálních nápadů. První takový patrně založila italská galeristka Carla Sozzani právě v Miláně na ulici Corso Como 10.

Tip pro vás:

Budete-li mít štěstí, narazíte na módní kousek zlevněný minimálně o 50 % v DMagazine Outlet na ulici Via Manzoni 44. 

2. Corso Vittorio Emanuele: nákupy exkluzivně

Exkluzivními butiky se to v Miláně jen hemží Exkluzivními butiky se to v Miláně jen hemží

Pestrý sled obchodů vás přivítá také na ulici Corso Vittorio Emanuele, vedoucí až ke skvostnému milánskému dómu a Galerii Viktora Emanuela II.

Na obou stranách ji lemují podloubí a v obchodech značkové zboží, móda pro mladé, vitríny se spodním prádlem a také obchod La Rinascente – jedenáctipatrový obchodní dům, ve kterém najdete vše, co si můžete přát, a to včetně kosmetiky či produktů pro domácnost.

Prosklené sedmé patro pak nabízí úžasný výhled na střechu dómu a nachází se tu restaurace, zatímco v posledním patře je luxusní kadeřnictví.

Tip pro vás:

Vyzkoušejte tak trochu jiné nakupování v obchodě Kilofascion, kde se oblečení velkých značek prodává na váhu.

Čtení: Zájezdy do Itálie – srovnání a doporučení

3. Mladistvé nakupování s výhledem na hrad

Nakupování na Via Dante zpříjemňuje výhled na Castello SforzescoNakupování na Via Dante zpříjemňuje výhled na Castello Sforzesco

Pěkná pěší zóna Via Dante je celá obklopená obchody a bary, procházku po této ulici navíc zpříjemňuje ten nejhezčí výhled na jednu z dominant Milána – hrad Castello Sforzesco. Zdobí ji i budova vyhlášeného divadla Piccolo Teatro.

Co by kamenem dohodil je další oblíbená meta všech, kdo chtějí nakupovat přímo v srdci Milána – ulici Via Torino. Sem se vydávají za nákupy trendy módy hlavně mladí a odpovídají tomu i ceny a typy obchodů – spíše než exkluzivní značky tu najdete obchody s dostupnější módou, jako například OVS, DANI či obuvnictví Passi Italiani.

Elegantnější módu tu pak reprezentují například obchody Nadine a Rinascimento, či v Miláně všudypřítomný Geox a další.

Tip pro vás:

Mezi vitrínami obchodů vás tu příjemně překvapí pěkný kostelík Santa Maria in San Satiro, renesanční mistrovské dílo Bramanta. Odskočte si z obchodů pokochat se výzdobou jeho interiéru. Zdejší optický klam vás jistě udiví!

4. Corso Buenos Aires: 1 km shopping casual

Obchody na Corso Buenos Aires mají široký sortiment Obchody na Corso Buenos Aires mají široký sortiment

Corso Buenos Aires je jednou z hlavních milánských nákupních ulic. Táhne se od někdejší milánské brány Porta Venezia po náměstí Piazzale Loreto a místní obchody nabízejí tak trochu od každého něco.

Stojí za to nakouknout do domu č. 49 do obchodu De Bernardi s více než stoletou tradicí. Svými malými rozměry a „oldschoolovým“ prodejním pultem tu tak trochu vyčnívá mezi ostatními „novodobými“ obchody. Nabízí bohatý výběr spodního prádla, od klasického až po sexy a vyzývavé – punčochy, rukavice, šály i klobouky.

Tip pro vás:

Až se při dlouhé procházce po Buenos Aires budete chtít trochu občerstvit, zastavte se v č. 20 v baru Ernani a stylově si tu u baru v elegantním prostředí a přátelské atmosféře dejte caffè marocchino.

5. A dál? Vůně na míru, vintage i dobroty…

V Miláně seženete exkluzivitu i vintage V Miláně seženete exkluzivitu i vintage

Pestré příležitosti k nákupům nabízí ulice Corso Vercelli, která je obdobou Corsa Buenos Aires, jen na opačném konci města. Své obchody tu má kolem 600 značek módy, doplňků, šperků i kosmetických produktů.

Do ulice Via Brera v centru města se vydejte, pokud se chcete pokochat luxusním zbožím. Obchody a showroomy v této zóně jsou malým klenotem a najdete mezi nimi i obchůdky se starožitnostmi, s oblečením pro psy nebo parfumérii Bar à Parfum, kde vám vůni namíchají přesně na míru.

Za nakupováním vintage se vydejte do zóny Navigli. Tady seženete oblečení ve stylu casual, rock, punk, military i ve stylu 70. a 80. let. Okukovat budete mimo jiné výlohy se starožitnostmi a malé umělecké ateliéry. Spíše než Miláno moderní, šik a tak trochu uspěchané, pocítíte Miláno starých časů, kde jako by se čas zastavil – což může být vítaná změna.

V Miláně se také koná spousta pouličních trhů. K těm nejzajímavějším patří trh se starožitnostmi v oblasti Naviglio - Mercatone dell'antiquariato, který se konákaždou poslední neděli v měsíci, bleší trh Fiera di Senigallia poblíž nádraží Porta Genova, úterní a sobotní trh s módním oblečením i potravinami Mercato di Via Fauché a páteční Mercato Via Crema s oblečením a botami. V pondělí a ve čtvrtek pak můžete navštívit Mercato di Via San Marco, trh s oblečením, a téměř každý den nakoupíte potraviny na trhu Mercato Viale Papiniano.

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Chci na cestách potkávat lidi, nasávat jejich pocity, nálady, zkušenosti… Prožít a předat vám.

Nákupy v Miláně

Milánské fashion šílenství

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Milána na téma: Nákupy

Zájezdy do Milána

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/shopping-v-milane-5-tipu-kam-se-vydat-za-modnimi-nakupy/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024