Sky Tower: nepřehlédnutelná, dechberoucí, atraktivní a neohrozitelná věž

Hana Teichmannová Hana Teichmannová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 8. 6. 2018 • Přečteno 2599x

Věž nabízí na výběr hned ze tří restaurací, kde si pochutnat na výborném jídle nebo sklence vína z nejlepších místních vinic.

Vyberte si z našich zájezdů AucklanduZobrazit zájezdy

Dominantou Aucklandu je bezpochyby 328 metrů vysoká televizní a vyhlídková věž, která více než 20 let nabízí ojedinělý výhled na město a široké okolí. Viditelnost sahá až 82 km daleko v případě příznivého počasí a směrem na východ lze spatřit například Great Barrier Island.

Sky Tower je součástí komplexu Sky City, panoramatický výhled tak není jediná aktivita, ale místo, kde se dá strávit vskutku zábavný den.

Oslavy, respekt a solidaritu vyjadřuje věž svými barvami

Ani po setmění věž rozhodně nepřehlédnete! Červená, zelená, modrá anebo kombinace barev nesoucí význam rozsvěcuje Auckland po západu slunce. Zelená na Den sv. Patrika, růžová na Den matek, červeno-zelená o vánočním čase. Nejen tyto barvy ale osvětlují panorama města.

Věž zhasíná na Den Země, apríla a při vzpomínkových dnech na zesnulé známé osobnosti. Osvětlení má za úkol vyjádřit respekt a solidaritu charitativním nadacím a oslavit národní svátky.

Oběd, večeře nebo kávička 182 metrů vysoko?

Restaurace ve věžiRestaurace ve věži

Věž nabízí na výběr hned ze tří restaurací, kde si pochutnat na výborném jídle nebo sklence vína z nejlepších místních vinic. Sky Cafe se nachází ve výšce 182 metrů a široký výběr lahůdek vás nadchne, samozřejmě vás nezklame ani výborná chuť kávy. Vyzkoušejte například místními oblíbený „flat white“.

The Sugar Club sídlí v 53. poschodí a čekejte zde vyšší ceny. Luxusní restaurace s prvotřídním servisem a pokrmy z místních surovin doplněny chutěmi z celého světa. Odborníky nazývané Fusion Cuisine, pro laika jednoduše – delikatesa.

Nejoblíbenější restaurací je Orbit 360 díky otáčivému systému. Každou hodinu se s vámi svět zatočí panoramaticky o 360 stupňů a to opravdu stojí za to. Nehodláte-li utratit stovky dolarů za restaurace, vyjeďte skleněným výtahem 220 metrů vysoko na Sky Deck viewing platform a vychutnejte si výhled odtud.

Toužíte po adrenalinu a výhled vám nestačí?

Zažijte pořádný adrenalin při skokuZažijte pořádný adrenalin při skoku

Máte-li pro strach uděláno anebo jen chcete obdarovat svého parťáka na cestách, seskok z výšky 192 metrů může někomu udělat opravdu radost. Sky Jump patří k oblíbeným adrenalinovým zážitkům na Novém Zélandu. Na rozdíl od známého Bungy Jump neskáčete po hlavě a po dosažené rychlosti okolo 85 km/h nastává značné zpomalení a přistání na nohou.

Představa volného pádu vás děsí, ale přesto toužíte po adrenalinu v žilách? Sky Walk je ideální řešení, vycházka okolo věže ve výšce 192 metrů, panoramatický výhled a pohled na město z ptačí perspektivy zní přijatelněji, ale přesto perfektní zážitek, nemyslíte?

Raději zůstat nohama na zemi a zkusit štěstí na ruletě?

Ideální řešení pro ty, kterým pohled na vysokou věž postačí zespodu, nabízí komplex Sky City, přezdívaný novozélandské Las Vegas. Kasina, luxusní hotely, divadla a restaurace jsou variantou, jestliže vám nevadí utratit pár desítek dolarů navíc.

Neohrozitelná věž uzpůsobena extrémnímu počasí

Výhled na věž máte odkudkoli z městaVýhled na věž máte odkudkoli z města

Během stavby věže, trvající dva roky a devět měsíců, konstruktéři nepodcenili častá zemětřesení, která se zde vyskytují. Sky Tower odolá zemětřesení o síle sedmi stupňů Richterovy stupnice. Konstrukce budovy sahá do hloubi 15 metrů pod zem, díky čemuž odolá nejen zemětřesením, ale i silnému větru a bouřím.

Jeden ze tří výtahů vás na vrchol vyveze za 40 sekund, ale vystoupat po 1 267 schodech může chvíli trvat. Pokusit se však například překonat rekord německého běžce, který vrchol zdolal v čase 4 minuty 35 sekund, je nemožné, schodiště je pro širokou veřejnost uzavřené.

Milovníci dalekých výhledů a příznivci adrenalinových sportů rozhodně nebudou litovat. Pro ty s obavami neuškodí trocha motivace. „Věděli jste například, že Sky Tower je nejvyšší budovou na jižní polokouli? To zní jako výzva pokusit se dostat nahoru, ne?“

Nenavštívit Sky Tower v Aucklandu je jako nevidět Paříz z Eiffelovy věže. Přinejmenším si alespoň tato dominanta zaslouží několik snímků ve vašem fotoaparátu.

Hana Teichmannová

Hana TeichmannováExpert Radynacestu.cz

Nezapomenutelný cestovatelský okamžik tvoří především lidé, které na své cestě potkáme.

Nový Zéland (Auckland)

Ráj plachet Auckland

Vyberte si jeden z našich zájezdů Aucklandu

Zájezdy Aucklandu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/sky-tower/Doporučujeme z Nového Zélandu

Nejnovější z Nového ZélanduZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024