Cocoa Beach: pláže s nádechem exotiky a ráj surfařů

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 6789x

Kromě vodních radovánek a slunění můžete vyzkoušet surfing a nechat se unášet na mořských vlnách.

Vyberte si z našich zájezdů na FloriduZobrazit zájezdy

Kennedyho vesmírné středisko (anglicky Kennedy Space Center) se nachází na pobřeží Floridy na Mysu Canaveral. Turisté z celého světa přijíždějí na toto pobřeží s cílem poznat co nejvíce z dějin kosmonautiky. Pro odpočinek na pláži se nabízí známá Cocoa Beach, která se řadí mezi nejkrásnější pláže Floridy.

Kromě vodních radovánek a slunění můžete vyzkoušet surfing a nechat se unášet na mořských vlnách.

Historie oblasti

Podle dochovaných záznamů začaly tuto oblast osídlovat otrokářské rodiny z americké občanské války Sever proti Jihu. V roce 1885 zasáhl tuto oblast zničující hurikán a Cocoa Beach zůstala neporušeným skvostem planety až do příchodu G. Edwardse, který ji odkoupil a začal rozvíjet.

Město Cocoa Beach bylo založeno v červnu roku 1925 a od 60. let začalo intenzivní osídlování v důsledku nedalekého Kennedyho vesmírného střediska. Zaměstnanci vesmírného programu chtěli bydlet co nejblíže práce, a proto se s celými rodinami stěhovali do okolí vesmírného centra.

Praktické informace

Bezesporu nejoblíbenější lokalitou je molo, na kterém o víkendech panuje živá hudba. Molo disponuje restauracemi, půjčovnou rybářských prutů a suvenýry. Za příznivého počasí můžete relaxovat na pláži, procházet se po jemném písku, zahrát si plážový volejbal nebo vyzkoušet surfing.

Cocoa Beach je oblíbeným místem a rájem všech profesionálních i amatérských surfařů. Vlny zde patří k těm nejlepším na Floridě. Každý rok na jaře a v létě se zde konají surfařské závody, trénovat lze po celý rok. Pokud nevlastníte surfařskou výbavu, můžete si ji půjčit v některém ze surfařských prodejen a půjčoven.

Zamilovali jste si toto místo? Cocoa Beach je ideálním a romantickým místem na svatbu. Své ano si můžete říct na pláži a hostinu přesunout do jednoho z mnoha hotelů.

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

USA (Florida)

Na Floridu za zážitky

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Floridu

Zájezdy na Floridu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 17. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/cocoa-beach/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024