Drumcliff a hora Benbulben: básníkovo poslední přání

Vladimíra Svitáková Vladimíra Svitáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 19. 1. 2017 • Přečteno 5876x

Drumcliff a Benbulben jsou největší zajímavosti hrabství Sligo.

Vyberte si z našich 7 zájezdů do IrskaZobrazit zájezdy

Na sever od města Sligo se nachází vesnice Drumcliff. Jde o klášterní oblast, která je dnes ale spojována s velkým irským básníkem a nositelem Nobelovy ceny za literaturu W. B. Yeatsem. Jeho hrob je umístěn na pozemku protestantského kostela z 19. století, nadohled stolové hoře Benbulben, tak jak si básník přál.

Zdejší klášter založil již v 6. století svatý Kolumbán. Skutečnost existence raného kláštera připomínají dnes již pouze zbytky válcové věže a kamenného kříže z 10. století.

Již z dálky celé pobřežní oblasti hrabsví Sligo vévodí stolová hora Benbulben. Její výška dosahuje sice pouhých 527 metrů, ale výstup na ni platí po celém ostrově za jeden z nejdrsnějších. Na vrchol nevede žádná oficiálně značená trasa. Nejsnadněji se na ni však dostanete z jižního úbočí v místech jezera Glencar Lough. Odtud je i snadný přístup k místnímu vodopádu, který padá z úbočí hory Benbulben.

Vladimíra Svitáková

Vladimíra SvitákováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Irsko

Dejte Irsku zelenou

Vyberte si jeden z našich 7 zájezdů do Irska

Zájezdy do Irska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/drumcliff-a-hora-benbulben/Doporučujeme z Irska

Nejnovější z IrskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024