Pohřebiště Carrowmore: megalitické dolmeny

Vladimíra Svitáková Vladimíra Svitáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 5281x

Pohřebiště Carrowmore je jedno z nejstarších míst megalitických staveb.

Vyberte si z našich 7 zájezdů do IrskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Oblast hrabství Sligo se může pochlubit největší koncentrací megalitických monumentů v Irsku?

Jedním z nejvyhledávanějších míst těchto prehistorických staveb je Carrowmore Megalithic Cemetery na jih od města Sligo. Jde o rozsáhlé pole s 45 megalitickými dolmeny, kamennými kruhy.

Jsou to jedny z nejstarších evropských hrobek. Nedávné průzkumy ukázaly na stáří téměř 7 500 let, což ale dokazuje, že tyto stavby byly postaveny dávno před tím, než se na irském ostrově započalo se zemědělstvím.

Celý areál se rozkládá na ploše asi jednoho kilometru čtverečního. Procházet se zde můžete mezi volně roztroušenými hrobkami. V návštěvnickém centru obdržíte plánek s rozmístěním a popisem jednotlivých míst.

Směrem na jihozápad od tohoto pohřebiště je na vrcholku Knocknarea k zahlédnutí osmnáctimetrová mohyla Medb´s Cairn. Jedná se o hrobku královny Medb z Connaughtu. Na vrchol této hory vede značená turistická stezka.

Vladimíra Svitáková

Vladimíra SvitákováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Irsko

Dejte Irsku zelenou

Vyberte si jeden z našich 7 zájezdů do Irska

Zájezdy do Irska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pohrebiste-carrowmore/Doporučujeme z Irska

Nejnovější z IrskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024