Národní galerie: obraz historie umění z celého světa má své místo v Londýně

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 19263x

Národní galerie na Trafalgarském náměstí vlastní více než 2 300 cenných obrazů.

Vyberte si z našich 31 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Dnešní budova Národní galerie je už třetí v pořadí? V první budově na třídě Pall Mall došlo k propadům, a tak byly sbírky přemístěny do nedaleké budovy. Ta byla ale relativně brzy stržena kvůli výstavbě nové ulice.

Počátkem 19. století král Jiří IV. přemluvil vládu, aby zakoupila 38 významných obrazů, mezi nimiž byla i díla Raffaela a Rubense. Tím nevědomky položil základ Národní galerie, která dnes čítá přes 2 300 obrazů.

Zajímavé exponáty

Obraz Rubense v National GalleryObraz Rubense v National Gallery

Naleznete zde impresionisty 19. století, impozantní nizozemské malířství, italskou renesanci i španělské obrazy ze 17. století. A co je nejdůležitější (mimo to, že je návštěva kompletně zdarma), nemusíte být odborníkem na výtvarné umění, abyste ocenili krásu vystavených exemplářů.

Při návštěvě galerie si nenechte ujít Křest Krista od Piera della Francesca a Sv. Annu samotřetí Leonarda da Vinciho. Určitě vás zaujme také Venušina toaleta od Diega Velázqueze, Vůz na seno od Johna Constablea nebo prakticky jakýkoli Rembrantův obraz.

Příjemná atmosféra

Interiéry galerie stojí samy o sobě za návštěvuInteriéry galerie stojí samy o sobě za návštěvu

Občas zde sice bývá neuvěřitelně rušno, sály jsou ale naštěstí natolik prostorné a protkané zvláštní příjemnou atmosférou, že na lidi kolem sebe úplně zapomenete.

National Gallery se nachází na Trafalgar Square a z jejích schodů se vám naskytne zajímavý pohled na Big Ben, takže až budete stoupat nahoru, nezapomeňte se na chvíli zastavit a ohlédnout.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/national-gallery/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024