Mořské akvárium v Haagu: místo, kde máte kraby i žraloky na dosah ruky

Kateřina Moravcová Kateřina Moravcová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 17. 2. 2020 • Přečteno 3945x

Akvárium Sea Life patří do řetězce Sea Life Europa a patří k nejmodernějším akváriím v Evropě.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do Den HaaguZobrazit zájezdy

Fanoušci animovaného Nema, roztomilé Dory nebo Malé mořské víly si zde budou připadat jako v ráji. Nejde přitom o zábavu pouze pro vaše děti. Věřte, že i vy budete očarováni, až se ponoříte do světa medúz, korálů a dalších podmořských zvířat, která jste na vlastní oči možná ještě neviděli.

Sea Life v Scheveningenu

Scheveningen je městská část Haagu, jedná se o nejoblíbenější holandské přímořské letovisko proslulé svými plážemi a promenádami. Hluboce zakořeněný je tady lodní průmysl, přístavní život se vším všudy a také rybolov. Zkrátka všechno, co nám může připadat vzdálené a exotické, je pro zdejší obyvatele běžné. A přesto i oni jsou věrnými návštěvníky Mořského akvária, neboť i oni se nadšeně seznamují s životem, který je ukryt hluboko pod mořskou hladinou. 

Akvárium Sea Life patří do řetězce Sea Life Europa a patří k nejmodernějším akváriím v Evropě. Jeho expozice je rozdělena do několika kategorií. V 45 akváriích si můžete zblízka prohlédnout želvy, kraby, medúzy, mořské koníky, korály, hvězdice… Zkrátka vše, co vás napadne. Velmi oblíbená část prohlídkové trasy je tunel, kterým procházíte. Obklopí vás 180 000 litrů vody a nad vašimi hlavami proplouvají žraloci a další mořské ryby. Věřte, že i zarytí odpůrci muzeí si tuto návštěvu užijí. 

Na vlastní oči, na vlastní kůži

Celé muzeum je velmi otevřené vůči svým návštěvníkům a rádi vycházejí vstříc i neotřelým nápadům. Často zde jezdí celé zájezdy, velmi oblíbené jsou školní výlety, a dokonce zde pořádají i originální narozeninové oslavy. Nemusíte stát dlouhé fronty na vstupenky, stačí si ji koupit online a s předstihem, zároveň se dočtete aktuální rozvrhy komentovaného krmení a další speciální akce. Otevřeno mají denně od 10.00 a zavírají až k večeru, přesná hodina se mění s ročním obdobím.

Je pochopitelné, že největší nadšení uvidíte v očích dětí. Na ně tady totiž hodně myslí! Baví je taky pozorovat piraně či vtipné rejnoky. Problémy nastávají na závěr prohlídky, kdy vaše děti spatří obchůdek se suvenýry a nejsou schopni odejít bez metrového žraloka nebo plyšového Nema.

Kateřina Moravcová

Kateřina MoravcováExpert Radynacestu.cz

Nuda nemá šanci, vždyť je co objevovat a zažít. Jo a taky ochutnat!

Holandsko / Nizozemsko (Den Haag)

Důstojnost i půvab Haagu

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Den Haagu

Zájezdy do Den Haagu

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 28. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/morske-akvarium-v-haagu/Doporučujeme z Holandska

Nejnovější z HolandskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024