Hotel Kurhaus v Haagu: spojení luxusu a požitku na kulise písečné pláže a mořského příboje

Kateřina Moravcová Kateřina Moravcová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 17. 2. 2020 • Přečteno 1999x

Celý název hotelu zní Grand Hotel Amrâth Kurhaus v Haagu.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do Den HaaguZobrazit zájezdy

Spojení luxusu, krásy a noblesy. Takhle je možné stručně popsat obrovskou budovu, která je dnes sídlem hotelu, do kterého doporučujeme zajít alespoň na drink nebo večeři. Přepychový interiér ve spojení s jeho přímořskou polohou činí z hotelu velmi oblíbenou destinaci.

Haagské souvislosti

Reprezentační prostory hoteluReprezentační prostory hotelu

Třetí největší město Nizozemska má mnoho společenských i politických úkolů. Sídlí zde celá řada mezinárodních organizací, konají se zde meetingy předních politiků i obecně lze říci, že se jedná o diplomatické město.

S tím ale souvisí potřeba mít dostatek reprezentativních prostor nejen po stránce gastronomie či ubytování, ale také snaha nadchnout přijíždějící návštěvy v době nepracovní, tudíž zde vznikl prostor pro kulturní a sportovní vyžití. Všechno výše uvedené je třeba míti na paměti, abychom lépe porozuměli myšlení místních obyvatel a byli schopni uvědomit si tuto reprezentativní zodpovědnost.

Ničivý požár a jiné trable

Celý název hotelu zní Grand Hotel Amrâth KurhausCelý název hotelu zní Grand Hotel Amrâth Kurhaus

Celý název hotelu zní Grand Hotel Amrâth Kurhaus v Haagu. Byl postaven v letech 1886 až 1887 německými architekty Johannem Friedrichem Henkenhafem a Friedrichem Ebertem.

Původně šlo o budovu koncertního sálu se 120 pokoji. O 2 roky později však celé místo schvátil ničivý požár a bylo třeba rozsáhlé rekonstrukce. Je třeba zmínit postavu bruselského malíře Van Hoecka, který se podílel na výmalbě stropních prostor. V době své největší slávy zde bývaly ubytovány vzácné návštěvy, několik králů a další představitelé států. 

Přesto bylo místo známo pro pořádání kulturních akcí, zejména těch hudebních. Obří koncertní sál se stal působištěm pro mnoho špičkových umělců. Poslední koncert zde odehrála skupina Rolling Stones v srpnu roku 1964, a to za obrovského šílenství ze stran fanoušků, nakonec kapela musela uniknout zadním vchodem, aby se vůbec dostala ven.

Čtení: Zájezdy do Holandska – srovnání a doporučení

Znovuotevření aneb cesta od koncertního sálu k vrcholu luxusu

Mimo jiné lákali hoteliéři klienty na blahodárné účinky mořeMimo jiné lákali hoteliéři klienty na blahodárné účinky moře

O 5 let později se neudržovaná stavba propadla a musela být uzavřena. Roku 1975 na poslední chvíli budovu zachránili před demolicí s příslibem opravy. Opravdu se podařilo budovu vystavět znovu a v roce 1979 princezna Beatrix slavnostně znovu otevřela hotel Kurhaus.

Hoteliéři využili vzrůstající oblíbenosti pláže Scheveningen a po letoviscích v Belgii a Francii nabídli turistům další místo, kde se mnozí sjížděli k odpočinku a relaxaci. Kromě luxusní dovolené jim nabízeli i léčivé účinky moře, brzy se sem vraceli lidé trpící revmatismem a neurologickými potížemi. 

Ubytování v ráji

Hotel nabízí 265 pokojůHotel nabízí 265 pokojů

Hotel na pobřeží Scheveningen nabízí ubytování v 265 pokojích, rovněž disponuje 9 restauracemi a nad fotkami z wellnessu a lázní zapomenete na to, že jste vlastně přijeli za mořem.

Obří terasy s výhledem na písčité pláže tvoří perfektní kulisu pro romantické večeře a dozvuky mořských vln jistě navodí tu správnou atmosféru. Věřte, že tady se o vás budou umět postarat, rozmazlí vás natolik, že se vám nebude chtít domů.

Kateřina Moravcová

Kateřina MoravcováExpert Radynacestu.cz

Nuda nemá šanci, vždyť je co objevovat a zažít. Jo a taky ochutnat!

Holandsko / Nizozemsko (Den Haag)

Důstojnost i půvab Haagu

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Den Haagu

Zájezdy do Den Haagu

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 1. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/hotel-kurhaus/Doporučujeme z Holandska

Nejnovější z HolandskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024