Muzeum námořní plavby: moderně pojaté staré tradice

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 5952x

Muzeum námořní plavby v Helsingoru je moderní a interaktivní.

Vyberte si z našich 7 zájezdů do KodaněZobrazit zájezdy

Víte, že... 

Blízký vztah k muzeu má i dánská královna Markéta II.? Je jeho patronkou.

Až se vydáte obdivovat do dánského Helsingoru „Hamletův hrad“ Kronborg, navštivte také nedaleké Muzeum námořní plavby. Obzvlášť by si ho neměli nechat ujít příznivci moderní architektury a interaktivních expozic.

Muzeu M/S Museet for Søfart bylo otevřeno v roce 2013 a okamžitě začalo sklízet úspěchy a přízeň návštěvníků. Obdivují ho nejen příznivci námořnictví, ale také milovníci moderní architektury. Budova ze skla a kovu, ve které muzeum sídlí, je velmi moderní a svěží stavbou, která ale nikterak nenarušuje panorama historického města.

Exponáty v muzeuExponáty v muzeu

Z dálky je téměř neviditelná. O to působivější je moment, kdy ji návštěvník Helsingoru znenadání spatří. Designéry stavby byli architekti z firmy BIG – Bjarke Ingels Group.

Muzeum námořní plavby vzniklo na místě bývalého doku zrušených loděnic, který byl vysušen. Právě tady se mezi lety 1882–1885 nacházely jedny z nejdůležitějších a také nejpokrokovějších loděnic v Dánsku.

Expozice pro malé i velké

K vidění jsou zajímavé exponátyK vidění jsou zajímavé exponáty

Moderně je pojatá nejen budova, ve které muzeum sídlí, ale i samotná expozice. Charakterizuje ji především interaktivita. Návštěvníci se tu mohou seznámit s historií námořní plavby. Uvidí lodě starých Vikingů i současné lodě pro přepravu kontejnerů firmy Mæesk. Některé z exponátů jsou statické, jiné dynamické.

Některé expozice se zaměřují na nákladní námořní dopravu, jiné na rybářské lodě, další na plachtění. Líbit se tu bude i malým návštěvníkům, kteří si tu mohou zahrát „námořní“ hry nebo i nakreslit vlastní – třeba pirátské – tetování.

Výstava je připravená tak, aby v návštěvnících vzbuzovala emoce. A „mořské emoce“ stojí za to. Nechte se inspirovat a návštěvu Muzea námořní plavby si při návštěvě Helsingoru rozhodně nenechte ujít.

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Chci na cestách potkávat lidi, nasávat jejich pocity, nálady, zkušenosti… Prožít a předat vám.

Dánsko (Kodaň)

Objevte půvaby Kodaně

Vyberte si jeden z našich 7 zájezdů do Kodaně

Zájezdy do Kodaně

Nejbližší volný zájezd odlétá již 8. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/muzeum-namorni-plavby-moderne-pojate-stare-tradice/Doporučujeme z Dánska

Nejnovější z DánskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024