Nejnavštěvovanější památky Istanbulu: Topkapi, Galata i důmyslný akvadukt

Romana Şenlug Romana Şenlug, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 15693x

Za památkami do Istanbulu přijíždí spousta turistů a je co obdivovat.

Vyberte si z našich 25 zájezdů do IstanbuluZobrazit zájezdy

Turisté z celého světa přijíždí navštívit centrum Istanbulu, kde vedle sebe stojí dva největší skvosty a pozůstatky mocných křesťanských a islámských říší – Modrá mešita a byzantský chrám Hagia Sophia, také Hipodrom a vedle menších mešit jeden další unikát cisternu Yerebatan.

Čtvrť Sultanahmet je proto jedním z nejnavštěvovanějších míst metropole. Cestou k Bosporu nikdo nemine palác Topkapi a když se necháte svézt o několik kilometrů dále, narazíte na hradby, které kdysi tvořily hranici města. Dnes je část z Theodisových hradeb turistickou atrakcí.

Části města

Čtvrť GalataČtvrť Galata

Moderní část města můžete obdivovat na Taksimově náměstí, kde si v noci jistě budete moci užít rušného života v barech a klubech. Mezi touto čtvrtí a čtvrtí Galata, která je známější pro svou vyhlídkovou Galatskou věž či podzemní lanovku Tünel, pak náročnější turisté mají možnost navštívit ty nejvybranější restaurace města.

Čtvrť Eminönü a Zlatý roh návštěvníky potěší v typickém hamámu svými po turecku zřízenými lázněmi, Egyptským bazarem plným všeho možného koření, sušeného ovoce nebo kávy. Zajímavá je určitě i jedna z nejkrásnějších mešit Rüstem Paşa Camii a starobylá skladiště a haly v okolí, která sloužila obchodníkům již v byzantských dobách. Nakonec Zlatý roh, jeden z nejkrásnějších přírodních přístavů na světě, je ho třeba vidět už jen třeba proto, že je to místo tehdejších vojenských střetů a stále fungující loděnice města. Při cestě do spleti uliček města stojí za povšimnutí Valentův akvadukt, skvost a důkaz důmyslného přívodu vody do města.

Bospor

Most přes BosporMost přes Bospor

Úžina Bospor oddělující Evropu a Asii je tou jistou zárukou, že se do Istanbulu budete chtít vracet. Na jejich březích vás okouzlují úžasné přírodní scenérie, pobřežní vesničky i nejzajímavější historické památky. A pokud poslechnete radu dát si rybu v jedné z nejlepších rybářských restaurací, určitě pochopíte, že se sem prostě musíte vrátit.

Kdo si chce vyzkoušet mořský taxík či trajekt a pokochat se celým Bosporem z lodi, dopluje snad až na Ostrovy princů, které mají úžasnou nedotčenou přírodu a odlehlé pláže.

Romana Şenlug

Romana ŞenlugExpert Radynacestu.cz

Ve světě je stále co objevovat. Cestování je jeden ze smyslů mé celoživotní poutě.

Turecko (Istanbul)

Objevte bránu Orientu

Vyberte si jeden z našich 25 zájezdů do Istanbulu

Zájezdy do Istanbulu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nejnavstevovanejsi-pamatky-istanbulu/Doporučujeme z Turecka

Nejnovější z TureckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024