Tarragona: město pro každého, kdo má rád slunce, zálivy s plážemi a antické památky

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 20231x

Tarragona, přístavní město v autonomní oblasti Katalánsko na severovýchodě Španělska.

Vyberte si z našich zájezdů do TarragonyZobrazit zájezdy

Tarragona, přístavní město v autonomní oblasti Katalánsko na severovýchodě Španělska, si získá srdce každého, kdo má rád slunce, zálivy s plážemi, zajímavé antické památky, pestrobarevnou španělskou kuchyni a nejen to. Přitažlivé historické jádro města zapsané na seznam UNESCO je doslova pastvou pro oči i pro duši. Tarragona je zkrátka jedním z nejpůvabnějších míst ve Středomoří, kde se zaručeně nebudete nudit.

Výlet do Tarragony může být třeba skvělou tečkou za návštěvou Barcelony, která od ní leží jen cca sto kilometrů. Památek je ale v Tarragoně tolik, že byste potřebovali několik týdnů, abyste je stihli všechny navštívit. Přinášíme vám proto pár tipů, kam se v Tarragoně vypravit a co zajímavého tam podniknout.

Nechte se pozvat na archeologickou vycházku Tarragonou

V římském amfiteátru jsou dodnes divadelní představeníV římském amfiteátru jsou dodnes divadelní představení

Jedním z důvodů, proč Tarragona láká stále nové návštěvníky, jsou zachovalé prvky z římské minulosti. Ty pocházejí ještě z doby, kdy bylo tehdejší Tarraco (dnes Tarragona) hlavním městem v římském Španělsku a současně římským centrem pro celý Pyrenejský poloostrov.

Římské památky jsou rozesety po celém městě. Mezi ty nejznámější patří poměrně zachovalý římský amfiteátr na břehu moře (pochází z 2. stol. n. l. a jeho letní scéna dodnes hostí divadelní představení), Circ Romá (je odtud krásný výhled na moře a starou Tarragonu s katedrálou), akvadukt Pont del Diable (česky Ďáblův most), jenž se klene přes údolí ve 2 poschodích s 25 oblouky v délce 215 metrů, několik církevních staveb, městské hradby a některé další. V roce 2000 byl tento unikátní archeologický soubor dokonce zapsán na prestižní seznam světového dědictví UNESCO.

Zamiřte do Národního archeologického muzea s bohatou expozicí

Máte rádi historické příběhy? Nechte si v jednom z nejstarších muzeí ve Španělsku povyprávět ten o římské minulosti Tarraca. Stačí navštívit Národní archeologické muzeum (známé též jako MNAT) zbudované v 19. století.

Již tak velmi bohatý sbírkový fond muzea s přibývajícími archeologickými nálezy posledních let dále roste. Zatímco některé exponáty pocházejí z archeologických vykopávek, jiné našli místní obyvatelé na svých vlastních dvorcích a zahradách. Muzeum má celoročně otevřeno každý den kromě pondělí.

Čtení: Zájezdy do Španělska – srovnání a doporučení

Prozkoumejte Staré město

Gotická katedrála Panny MarieGotická katedrála Panny Marie

Střed Tarragony se rozprostírá na Starém městě (španělsky Casco Antiguo), které je bezpochyby nejzajímavější oblastí Tarragony. Hlavním náměstím je Plaça de la Font, na němž se rok co rok vždy v polovině února pořádá slavný karneval s průvody a spoře oděnými sexy tanečnicemi. Karnevalový průvod čítá vždy okolo 5 tisíc účastníků, jejichž elegantní kostýmy jsou brilantní ukázkou textilního řemesla.

Udělejte si čas a projděte se po nejdůležitější třídě ve městě, již obklopují domy z 19. století. Uvnitř těchto domů se ukrývá nespočet útulných kaváren, restaurací, obchodů… Není proto divu, že se Rambla Nova, jak se jí říká, stala oblíbeným místem setkávání a odpočinku místních obyvatel i turistů. Alespoň na chvilku se pak nezapomeňte zastavit také v gotické katedrále Panny Marie.

Probuďte v sobě odvahu v jednom z nejlepších zábavních parků v Evropě

Jen kousek od Tarragony na všechny milovníky zábavy a adrenalinu čeká jeden z největších zábavních parků ve Španělsku. Celý park je rozdělen do 5 tematických prostředí. Na okamžik tak můžete zavítat třeba do Polynésie, Číny, Mexika nebo raději na starý americký západ?

Ať už se sem vypravíte sami, nebo se svými dětmi, o zábavu bude zaručeně postaráno. Dospělí návštěvníci, kteří touží po troše adrenalinu, se mohou svést na nejrychlejší a nejdivočejší horské dráze v Evropě – Furious Baco. Během této pekelné jízdy budete mít prazvláštní pocit, jako kdyby vaše nohy snad ani vaše nebyly.

Jedná se totiž o vystřelovací dráhu, kde za pouhé 3,5 sekundy dojde k akceleraci z 0 na 135 km/h. Pro ty menší jsou přichystány malé vodní dráhy, kolotoče, houpačky, lodičky na vysílačku řízené ze břehu a mnoho dalšího.

Potěšte své chuťové pohárky, oko i ducha

Paella je národním jídlem ŠpanělůPaella je národním jídlem Španělů

Opravdu krásný výhled na Středozemní moře se vám naskytne z místa známého jako Balcón del Mediterráneo (česky Středomořský balkon). Jedná se o útes vysoký 23 metrů na samém konci třídy Rambla Nova, který je opatřený kovaným železným zábradlím z autorské dílny Joana Miguela Guinta.

Pokud vás zláká moře, pláž a sladké nicnedělání, můžete volit mezi několika zálivy s plážemi. V oblíbené zátoce Punta del Miracle se pravidelně v červenci koná mezinárodní soutěž ohňostrojů. Nejen oko, ale i své chuťové pohárky potěšíte, když si dopřejete také něco z místní kuchyně.

Tarragona je proslulá výtečnými mořskými plody a rybami, katalánskou kuchyní a dušenými pokrmy. Největší oblibě se ale tak jako tak těší různé pokrmy z úhoře, žabích stehýnek, vepřových nožiček, paella a samozřejmě jídla, která staví na obrovském množství čerstvého ovoce a zeleniny. V Tarragoně bez větších problémů narazíte jak na levné tapas bary, tak také na restaurace světové kvality. 

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Španělsko (Tarragona)

Tarragona všemi smysly

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Tarragony

Zájezdy do Tarragony

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/tarragona/Doporučujeme z Španělska

Nejnovější z ŠpanělskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024