Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

letecky z Prahy

To nejlepší z Pekingu + VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ

10 dní19. 10. – 29. 10. 2019

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 18 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Velká čínská zeď naživo a vyhlášené čínské pochoutky z místních trhů

Životní zážitek v zemi, která je cestovatelským fenoménem… S naším průvodcem objevíte Čínu jako nikdo jiný – moderní Peking i jeho impozantní chrámy, ochutnávka místních specialit, které byste jinde na světě těžko hledali, fantastický výlet na Velkou čínskou zeď či do velkolepého Zakázaného města. Připraveni? Dopřejte si cestu za poznáním, na kterou se nezapomíná – prožijte Čínu jako cestovatel!

 

Na co se můžete těšit

 • Moderní velkoměsto Peking s jeho symboly
 • Velkolepá architektura Zakázaného města
 • Unikátní Velká čínská zeď (UNESCO)
 • Lamaistické a konfucianistické chrámy
 • Císařské hrobky panovnické dynastie Ming

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

V odpoledních hodinách odlet přímým letem z Prahy.

 

2.DEN
Chrám nebes, jeden ze symbolů Pekingu

Celodenní prohlídka Pekingu. Uvidíme největší symboly města. Náměstí brány Nebeského klidu, Maovo mauzoleum a Chrám nebes.

V brzkých ranních hodinách přílet do Pekingu, transfer z letiště na hotel a ubytování.

Dopoledne začneme společnou prohlídku čínského hlavního města. Naší první zastávkou bude jedno z nejdůležitějších míst v Pekingu, rozlehlé náměstí u Brány Nebeského klidu (Tiananmen), které v minulosti bývalo centrem demonstrací a které představuje jakousi výkladní skříň čínského komunismu. Jeho ústředním bodem je Maovo mauzoleum, v němž si zájemci budou moci prohlédnout nabalzamované tělo známého čínského komunistického diktátora. Na náměstí uvidíme rovněž Bránu Nebeského klidu, na níž je zavěšen obrovský Maův portrét a odkud se nám nabídne působivý rozhled na celé prostranství, dále budovu Velké síně lidu, sídlo čínského parlamentu, budovy Čínského národního muzea a Muzea dějin Pekingu nebo červenou bránu Tiananmen, z níž Mao v roce 1949 vyhlásil založení Čínské lidové republiky.

Až si náměstí pořádně prohlédneme, vydáme se na jeho jižní stranu, kde projdeme Přední branou (Qiananmen), nejimpozantnější dochovanou součástí vnitřních městských hradeb. Procházkou po pěší zóně po chvíli dorazíme k impozantnímu Chrámu nebes, jednomu ze symbolů města, který se řadí k nejrozlehlejším chrámovým komplexům v celé zemi. Zde se čínský císař jakožto Syn Nebes přimlouval u duchů a božstev, modlil se a dával bohům oběti. Během prohlídky nás kromě chrámových budov jistě zaujme také tzv. Zeď ozvěn, která je dlouhá 65 metrů. To, co u ní zašeptáte na jedné straně, zřetelně uslyší váš partner na straně druhé.

Po prohlídce chrámu návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

3.DEN
Zakázané město v Pekingu

Dnes se vypravíme do nejvelkolepějšího architektonického areálu v celé Číně, do Zakázaného města.

Většinu dnešního dne věnujeme prohlídce ikonického Zakázaného města, nejvelkolepějšího architektonického areálu v celé Číně, posetého historickými budovami. V komplexu, dokončeném na počátku 15. století, žil v minulosti čínský císař, a právě odtud ovládal celou zemi.

Během naší procházky si prohlédneme Vnější nádvoří, které se rozkládá v srdci tohoto „města ve městě“. Obklopují je tři úchvatné palácové budovy, které jsou nezřídka domovem muzejních sbírek. Některé z nich budeme moci dokonce navštívit. Na nádvoří vejdeme ústřední bránou Nebeské čistoty a uvidíme také bránu Nejvyšší harmonie, v níž se dříve konaly opulentní hostiny, nebo síň Uchování harmonie se zdobeným trůnem, která je největší v celém paláci. Neopomineme si prohlédnout ani tzv. zeď Devíti draků, která je dlouhá více než 30 metrů a je zhotovena z barevných glazovaných dlaždiček. Dříve měla chránit císařské sídlo před zlými duchy.

Ze Zakázaného města vyjdeme až v pozdních odpoledních hodinách, a to severní branou nazývanou Brána Božské moci (Schenwumen), a vypravíme se do parku Jingshan. Ten se rozkládá na vyvýšeném pahorku, dříve byl přístupný pouze císaři a věřilo se, že kopec chrání sídlo panovníka před zlými duchy. Společně se vydáme k pavilonu Wanchengting, ze kterého se nám naskytne ohromující výhled na Zakázané město.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

4.DEN
Velká čínská zeď

Celodenní výlet k světoznámé Velké čínské zdi, zapsané na seznamu UNESCO, a poté návštěva areálu s působivými hrobkami mingských císařů.

V ranních hodinách se autobusem vypravíme k Velké čínské zdi, symbolu země známém po celém světě, která se vine krajinou v délce několika tisíc kilometrů a která vyžadovala práci statisíců dělníků. Společně se vydáme k snad nejoblíbenějšímu úseku zdi, do tzv. Badalingu, kde najdeme veškeré potřebné zázemí. Po zakoupení vstupenky si budeme moci prohlédnout Muzeum Velké čínské zdi, v němž se podrobně seznámíme s průběhem její stavby, a pak už se budeme moci po samotné zdi se strážními věžemi projít a užívat si nádherné výhledy na okolní divokou kopcovitou scenérii.

V odpoledních hodinách pak vyrazíme k areálu s působivými hrobkami císařů dynastie Ming. Odpočívá tu celkem 13 z 16 mingských panovníků. Podél přístupové cesty, tzv. Posvátné cesty, si prohlédneme 36 kamenných soch vojáků, zvířat či mystických tvorů a autobusem pak už budeme zajíždět k nejkrásnějším hrobkám areálu, které jsou rozesety na ploše cca 40 kilometrů čtverečních. Rozhodně nemineme vůbec první a také nejpůsobivější hrobku Changling, v níž odpočívá císař Yogle spolu se svou ženou a šestnácti konkubínami.

Navečer návrat autobusem zpět do Pekingu na ubytování.

5.DEN
Letní palác

Návštěva impozantního Letního paláce čínských císařů a nákupní třídy Wangfujing s večerním trhem s čínskými specialitami.

Dnešní dopoledne věnujeme prohlídce impozantního Letního paláce, který stojí uprostřed rozlehlého, parkově upraveného pozemku, jehož součástí jsou mimo jiné i tři jezera. Jak název napovídá, palác využívali čínští císaři se svým dvorem především v letních měsících, aby unikli před parnem a horkem v Zakázaném městě. Svůj dnešní vzhled získal převážně během 18. a 19. století. Společně uvidíme např. výstřední stavbu Mramorové lodi, projdeme se tzv. Dlouhou chodbou, kterou zdobí více než 14 000 maleb, a podíváme se také do Síně Milosrdenství a dlouhého života s trůnem císařovny Cixi.

Později odpoledne opustíme rozlehlý areál Letního paláce a vydáme se na nákupní třídu Wangfujing, na které to žije hlavně po setmění. Tato ulice je už od císařských dob centrem pekingského obchodu a dnes ji lemují nákupní centra, obchůdky i stánky pouličních prodejců. Největší atrakcí je večerní trh s čínskými specialitami. Zde budeme moci ochutnat tradiční čínské pochoutky, čerstvá masa na jehle, ovoce či zeleninu, ale také netradiční pochutiny vhodné pouze pro odvážlivce, jako např. škorpiony, všemožný hmyz nebo mořské ježky. Bude jen na vás, kterou z lahůdek během individuálního volna vyzkoušíte.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

6.DEN
Tradiční vesnice Chuandixia

Z hlavního města dnes zamíříme na krásný čínský venkov a prohlédneme si tradiční obydlí.

Dnes se vydáme za brány hlavního města, abychom poznali, jak se žilo a leckde stále žije na čínském venkově. Naším cílem bude vesnice Chuandixia s malebnou polohou na strmém úbočí, která je oceňována díky své zachovalé vesnické architektuře z období dynastií Ming a Čching. Do vesnice vstoupíme přes část zvanou Double Rock, pojmenovanou podle dvou skal, které vchod ohraničují. Společně se projdeme zdejšími úzkými uličkami a prohlédneme si tradiční obydlí, kamenný ruční mlýn nebo obydlí starosty. Vystoupáme také na zdejší vyhlídku, ze které se nám naskytne působivý výhled na celé údolí, vesnici a její okolí.  

V pozdních odpoledních hodinách návrat autobusem do Pekingu, individuální volno. Ve večerních hodinách mohou zájemci fakultativně navštívit tradiční divadelní show s úchvatnými efekty, hudbou, ukázkou kung-fu, baletními a akrobatickými čísly.

Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

7.DEN
Tradiční čtvrť v Pekingu

Dnes nás čeká prohlídka Národního olympijského stadionu a tradiční pekingské hutongy.

Po snídani se vypravíme k ohromné futuristické stavbě Národního olympijského stadionu, který připomíná obrovské ocelovo-betonové ptačí hnízdo. Stadion byl postaven u příležitosti olympijských her v roce 2008 spolu s rozlehlými parky, olympijskou vesnicí a dalšími stavbami. Společně se vydáme na prohlídku této stavby, která bývá řazena mezi nejpozoruhodnější na světě.

Po čase stráveném u svědků pekingské olympiády se vypravíme na procházku pekingskými hutongy, tradičními úzkými uličkami s domky místních obyvatel s typickými vnitřními dvorky. Zde na nás dýchne kouzlo starého Pekingu a budeme si na chvíli připadat, jako bychom se ocitli ve zcela jiném městě z dávných dob. V současné době bohužel tradiční hutongy mizí kvůli modernější zástavbě, přesto ještě některé zůstaly v centru města zachovány.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

8.DEN
Lamaistický chrám Yonghegong

Návštěva pestrobarevného areálu Lamaistického chrámu Yonghegong a poté přesun ke Konfuciovu chrámu.

Ráno dorazíme k pekingskému Lamaistickému chrámu Yonghegong, spravovanému jednou z odnoží tibetského buddhismu, který bývá označován za nejkrásnější chrámový komplex v celém Pekingu. Pestrobarevný areál založený v 17. století nás okouzlí svými pěti síněmi, v nichž si prohlédneme sochy Smějícího se Buddhy nebo Čtyř nebeských králů. Ve vysokém pavilonu Wanfu uvidíme sochu tzv. Budoucího Buddhy, která je vysoká 17 metrů a je vyrobená z jednoho kusu santalového dřeva. Na závěr prohlídky budeme ještě moci prozkoumat zdejší muzeum s artefakty tibetského buddhismu, např. rodokmeny jednotlivých dalajlámů.

Následně se přesuneme k nedalekému Konfuciovu chrámu, který je druhým největším konfucianistickým chrámem v Číně a představuje klidnou oázu v ruchu velkoměsta. Tento chrámový komplex obklopený cypřiši byl založen již v roce 1302 a později se dočkal rozšíření. Prohlédneme si mimo jiné hlavní síň Dachengdian se sochou Konfucia a jeho žáků nebo některé ze stovek kamenů se jmény úspěšných absolventů největší konfuciánské zkoušky.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

9.DEN
Panoramatický pohled na Peking

Volno k nákupům, návštěvě muzeí, atrakcí a nasání atmosféry tohoto jedinečného města. 

Dnes bude možnost individuálního volna, které každý může využít k tomu, aby navštívil místa, která by si v Pekingu ještě přál vidět. Doporučujeme návštěvu některého z čínských muzeí – Čínské národní muzeum je údajně největším na světě a dozvíte se v něm o dlouhé historii země, v Muzeu dějin Pekingu si na pěti podlažích prohlédnete na 200 tisíc exponátů a milovníci vojenství určitě neminou Čínské vojenské historické muzeum. Alternativou může být třeba prohlídka starobylého Paláce prince Gonga, obklopeného tradičními hutongy.

10.DEN
Pandy v pekingské zoo

Poslední den navštívíme Pekingskou ZOO, kde uvidíme vzácné živočišné druhy. V pozdních večerních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Poslední den věnujeme návštěvě Pekingské ZOO, abychom si nenechali ujít jednu z ikon Číny – pandu velkou. Pohled na tyto roztomilé živé plyšové medvídky, pokojně žvýkající bambus, bude jistě patřit k největším zážitkům. Kromě pand a běžných zvířat jsou zde k vidění i vzácné živočišné druhy, jako je kočkodan zlatý, jelen bělohubý nebo japonský národní symbol „tančo“ – jeřáb mandžuský, symbol štěstí a věrnosti. Součástí ZOO je i pekingské Akvárium, moderní expozice, kde můžeme zhlédnout nejrůznější obyvatele vodní říše, ale i deštný prales, korálový útes  nebo představení cvičených delfínů či jiných obyvatel ZOO.

Ve večerních hodinách transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do ČR.

11.DEN

V brzkých ranních hodinách přílet zpět do Prahy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Veronika Drbohlavová – e-mail: drbohlavova@radynacestu.czpřímá linka: +420 608 182 511

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha–Peking–Praha včetně letištních tax (přímý let)
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
 • transfer během celého zájezdu (mimo MHD v Pekingu)
 • 9x ubytování v tradičním hotelu v Pekingu
 • 9x snídaně v hotelu
 • český průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • místní průvodce
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • vstupenka na Velkou čínskou zeď (přibližně 150 Kč)
 • MHD v Pekingu (cca 400 Kč)
 • spropitné pro řidiče, pokojské, muzikanty... (minimálně 10€/pobyt)
 • vyřízení turistické karty (vízum): 1800 Kč/osoba
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 500 Kč

Jak je to s jídlem?

 • v ceně zájezdu jsou snídaně podávané formou bufetu
 • v průběhu programu bude možnost najíst se v místních restauracích a ochutnat speciality na doporučení průvodce

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

480 Kč

UNIVERSAL + STORNO

1 100 Kč

80 Kč / den / osoba + STORNO 300 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníDůležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Cestujte mazaně
rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.