TOP 10 destinací tohoto podzimu podle cestovatelů aneb Kde strávit nejkrásnější období roku?

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 25. 10. 2017 • Přečteno 10142x

Podzim je vizuálně nejzajímavějším obdobím pro návštěvu jakéhokoliv místa. Abyste to vybírání měli jednodušší, tady je TOP desítka měst.

Vyberte si z našich 32 zájezdů do ItálieZobrazit zájezdy

Nestihli jste letos podniknout žádnou výpravu za poznáním, kulturou, zábavou a odpočinkem za hranice naší vlasti? Dožeňte to! Seznámíme vás s nejlákavějšími destinacemi právě probíhajícího podzimu. Zamilovali si je všichni cestovatelé se smyslem pro dobrodružství a touhou poznat nové věci a zamilujete si je i vy. Inspirujte se ještě dnes, kam co nejdříve vyrazit!

1. Lisabon: tělo zahřeje, duši naplní

Výhled na LisabonVýhled na Lisabon

Pokud vaše srdce a toulavé nohy prahnou po jedinečných památkách, vlídném podnebí, skvělém jídle, bujarém nočním životě, pohostinné společnosti a samozřejmě moři, pak je pro vás Lisabon jako dělaný. A nejvhodnější období pro jeho návštěvu je právě teď na podzim.

Podzim v tomto poetickém městě na řece Tejo má ve zvyku ukazovat svou vlídnou tvář a nebe bývá příjemně prosluněné a přívětivé. Z paprsků pomalu slábnoucího slunce se můžete potěšit třeba na zahrádce nejstarší kavárny Lisabonu „A Brasileira“ v historické čtvrti Chiado.

2. Porto: příznivé počasí i ceny

Porto plné skvělého vínaPorto plné skvělého vína

Navštívit Porto na podzim, to je jako zkombinovat novou a starou sezonu. Hned po příletu totiž Češi hromadně zahazují teplé bundy a s nadšením vytahují trička s krátkým rukávem. I když už je podle kalendáře podzim, v severním Portugalsku si ještě do sytosti užijete sluníčka.

Druhé největší město Portugalska má vše, co má mít – romantické uličky, neodolatelný šum tyrkysových vln Atlantiku, tklivé fado i výtečnou kuchyni. A má i něco navíc – ceny příznivější než v Lisabonu. Toulejte se městem a odkryjte barvy portugalského podzimu.

Čtení na podobné témaPortské víno: přes 80 druhů hroznů aneb Tekutý poklad PortugalskaPřečíst

Čtení: Zájezdy do Itálie – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Holandska – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Anglie – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Francie – srovnání a doporučení

3. Madrid: galerie uvnitř i venku

Královský palác v MadriduKrálovský palác v Madridu

Madrid umí být stylový a šik i mezi kapkami. Koncem října tu sice bývá poměrně deštivo, ale zase je to nejhezčí období pro žasnutí nad jeho půvaby. Vsaďte na návštěvu některé z galerií a nenechte se deštěm zaskočit. Začít můžete třeba hned v té nejprestižnější, v galerii Prado.

Na další toulky městem se skvěle naladíte ve čtvrti Malasaña, jež si vás získá útulnými bary a restauracemi. Na výbornou kávu (údajně nejlepší v Madridu) a něco na zub si zaběhněte do Toma Café. Posilněni se pak vydejte do ulic obdivovat umění v podobě venkovních galerií.

4. Barcelona: na pečené kaštany

V Barceloně je i na podzim příjemněV Barceloně je i na podzim příjemně

Barcelona, město moře, secese i architektury, je povinnou zastávkou každého milovníka výstřední architektury, působivých muzeí, kavárenského života, výtečné kuchyně… I přes podzimní období je tu příjemně teplo a slunečno, teploty se pohybují kolem 15–21 °C.

Čtení na podobné témaKatalánská kuchyně aneb Co ochutnat v BarceloněPřečíst

Podzimní dny vám spolehlivě rozzáří opečené kaštany. Nečekejte, až budou na vánočních trzích, ale zastavte se u některého z pouličních stánků. V ulicích se objevují už na konci října a zůstávají po celou zimu. Rozhodně ochutnejte i pečené sladké brambory boniatos fritos.

5. Amsterdam: přízemně chutný zážitek

Amsterdamem na kole nebo lodíAmsterdamem na kole nebo lodí

Kam se v Evropě vypravit za příjemnou podzimní pohodou? Na to je lehká odpověď – do Amsterdamu. Na konci turistické sezony opadne nával turistů a město získá podstatně klidnější ráz. Nasedněte ráno na kolo a placatý Amsterdam i okolí procestujte křížem krážem.

Umění a architekturu můžete v Amsterdamu tentokrát nechat stranou a věnovat se i přízemnějším záležitostem, jakými jsou jídlo a nákupy. Byl by hřích neochutnat klasický sendvič pěkně napěchovaný dobrotami všeho druhu nebo masové koule gehaktballen.

6. Paříž: zahrada podzimu

Kouzelná PařížKouzelná Paříž

Šarmantní Paříž je skvělým tipem na výlet kdykoli. Kdo ale rád pozoruje barevné padající listí v městských parcích nebo by rád s dětmi zažil třeba Halloween v Disneylandu, nechť vyrazí do města nad Seinou na podzim. K vidění je tu i spousta unikátních výstav a veletrhů.

Čtení na podobné téma11 důvodů, proč s dětmi do Paříže: francouzská metropole jako centrum nekončící zábavy. Vyzkoušejte!Přečíst

Hledáte-li inspiraci, čím vybavit šatník, načerpáte ji na retrospektivní výstavě v Musée des Arts Décoratifs, nazvané Christian Dior: Couturier du rêve. Potěší vás i návštěva zahrad ve Versailles, kde vás uchvátí paleta barev mědi, skořice, císařské žluti i všech odstínů červené.

7. Řím: ideální čas poznat historii

Večerní procházka v ŘíměVečerní procházka v Římě

Řím si zcela jistě zamilují všichni obdivovatelé památek a historie i cestovatelé, kteří sem přijíždějí za poučením a prožitkem. Italská metropole je vyhlášena svými kavárnami a bistry s prvotřídní kuchyní a kvalitním servisem. Den začněte dobrou kávou a nadýchaným cornettem.

Podzimní teploty se tu pohybují mezi 15–20 °C, což je ideální počasí i na trošku delší procházku. Není proto divu, že se Řím oprávněně řadí mezi TOP destinace podzimních poznávacích zájezdů. Obujte si pohodlné boty a pusťte se do objevování římských památek.

8. Londýn: od impressionistů k Potterovi

Měnící se LondýnMěnící se Londýn

Šedivé a sychravé podzimní počasí v Londýně dokonale nahrává kavárenskému povalečství i objevování (ne)tradičních muzeí a galerií. A navíc je tu spousta různých lákavých míst, kam se můžete schovat, když se vám už nebude chtít procházet venku a toulat se po ulicích.

Letos na podzim (2017) máte možnost navštívit a zhlédnout výstavu v Tate Modern věnovanou francouzským impresionistům malujícím Británii nebo třeba výstavu v Britské knihovně k 20. výročí od prvního vydání Harryho Pottera. Uvidíte na ní kouzelné knihy, magické objekty…

Čtení na podobné témaNejlepší londýnská muzea: výběr, ve kterém se najde každýPřečíst

9. Tokio: kontrastní město zážitků

Barevné TokioBarevné Tokio

Tokiu se připravte na zážitek plný barev, chutí a vůní. Listy stromů hrají všemi barvami a podzim je tu nanejvýš sympatický. Vrcholem japonského podzimu jsou pak rudě zbarvené javory.

Pokud vás fascinují protiklady, budete se v Tokiu cítit jako ryba ve vodě. Překvapí vás, jak tu moderní budovy s nejdražšími reklamními plochami zřetelně kontrastují s klidnými parky, chrámy a svatyněmi. V neděli si zajděte do parku Yoyogi, obdoby newyorského Central Parku.

10. Benátky: sympaticky prázdné ulice

Romantické BenátkyRomantické Benátky

Benátky nejsou jen nádherným místem pro všechny zamilované romantiky, ale i městem, kde si budete přát, aby se na chvíli zastavil čas. V říjnu se už v ulicích netěsní davy elegantních návštěvníků zářijového filmového festivalu a ceny hotelů jdou prudce dolů.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 4. července

Japonsko

Japonsko… Víc než zážitek!

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Japonska

Zájezdy do Japonska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. října

Holandsko / Nizozemsko

Holandsko vás dostane

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Holandska

Zájezdy do Holandska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 17. června

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 27. června

Francie

Sladká Francie, říkají...

Vyberte si jeden z našich 41 zájezdů do Francie

Zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/10-top-trendy-destinaci-podzimu/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024