Sedmero pařížské romantiky: tipy, co podniknout ve městě lásky, když ji/jeho miluješ

Karolína Petrová Karolína Petrová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 10180x

Kam za romantikou v Paříži? Poradíme vám! Sedm tipů, co podniknout, když chcete se svou drahou polovičkou strávit krásný čas v Paříži.

Vyberte si z našich 32 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Paříž už od pradávna přitahuje umělce a intelektuály, je proto zcela pochopitelné, že jsou dějiny města protkány mnoha jejich milostnými příběhy. Mezi ně patří třeba ten Napoleona a Josefíny nebo George Sandové a Frederica Chopina. Často se o Paříží také říká, že se v ní pro milence zastavil čas a jejich láska tady bude věčná… Toužíte po takovém poutu i vy? Paříž čeká!

1. Nádech historie v Le Marais + Le Village Saint-Paul

Charakteristickým znakem čtvrti Marais jsou staré panské domy a městské paláceCharakteristickým znakem čtvrti Marais jsou staré panské domy a městské paláce

Historická čtvrť Marais se dnes rozprostírá přes dva pařížské obvody. Je jednou z nejstarších čtvrtí v Paříží a možná právě proto má onu tajemně romantickou atmosféru. Procházka jejími ulicemi je plná dávných příběhů, významných lidí a událostí dějin města. Charakteristickým znakem čtvrti Marais jsou staré panské domy a městské paláce, kterých je ve čtvrti více než sto.

Domy jsou dnes využívány jako soukromé rezidence bohatých a vlivných lidí, v některých z nich najdeme i různá muzea, galerie, knihovny nebo francouzské instituce. Kouzla a magii hledejte především v obchůdcích a galeriích schovaných v podloubích starých domů.

Čtení na podobné témaChcete ji požádat o ruku? Poradíme vám jak a kde!Přečíst

Le Village Saint-Paul je malá, velmi romantická čtvrť v samém srdci čtvrti Marais. Toto místo je velmi tichým a klidným prostorem uprostřed chaosu města, bez aut a s nezapomenutelnou atmosférou. Čtvrť je totiž plná starožitnictví, antikvariátů, uměleckých galerií a prodávat a nakupovat zde může každý. Doporučujeme smlouvat!

2. Pařížské hřbitovy – umělecký zážitek

V žádné jiné evropské či světové metropoli asi hřbitov nenavštívíte, naopak právě Paříž je však svými hřbitovy proslulá a například Père-Lachaise, hřbitov na Montmartu nebo  hřbitov na Montparnassu jsou vyhledávány nejen turisty, ale i místními. Takovou atmosféru totiž nenajdete nikde jinde.

Například návštěvu hřbitova Père-Lachaise můžete spojit s procházkou po nábřeží Svatomartinského kanálu. Je to nejnavštěvovanější hřbitov na světě a také třetí největší zelená plocha v Paříží – hned po Boulognském a Vincenneském lesíku. Hřbitov je místem odpočinku mnoha umělců a intelektuálů, jejich hroby proto připomínají spíše umělecká díla než náhrobky, na jaké jsme zvyklí u nás.

Zajímavostí je, že vůbec prvním zdokumentovaným milostným příběhem Paříže byla láska Héloďse a Abélarda z 12. století. Jejich posledním přáním bylo spočinout ve společném hrobě, a to se jim posmrtně splnilo právě na hřbitově Père-Lachaise. 

Čtení: Zájezdy do Paříže – srovnání a doporučení

Tip pro vás:

Doporučujeme si na internetu stáhnout mapku hřbitova a předem si vytipovat hroby slavných, které hledáte – například Moliera, Edith Piaf, Oscara Wilda nebo frontmana The Doors Jima Morrisona

3. Jazzový večer na baru 

V Paříži si můžete užít jazz i zdarmaV Paříži si můžete užít jazz i zdarma

Potemnělý bar, příjemná atmosféra, dobré pití a jazzová hudba. Máte snad lepší plán na večer v Paříži? Ve městě je nepřeberné množství barů, klubů a jazzových podniků. Například v Českém centru v Paříži pořádají každý pátek jazzový večer, kde se schází nejen Češi žijící v Paříži.

Na Rue des Lombardes se nachází vícero podniků a na Rue Galarde v klubu Caveau des Ouliettes probíhají každý večer zdarma jazzové improvizace.

4. Tango a salsa u Seiny

Od června do září potkáte nejvíc Pařížanů večer na nábřežích Seiny. Tradice tanečních večerů začala v devadesátých letech, kdy postupně vznikaly organizace a spolky, které je pořádají a technicky zaštiťují. Dnes má na starost administrativu tanečních večerů Asociace PDES – "Paris Danse en Seine" do češtiny přeloženo jako "Paříž tančí u Seiny".

Vše je zdarma a pro širokou veřejnost, profesionálové vás naučí nejen tango a salsu. A pokud nechcete tančit, můžete se jen tak pohybovat do rytmu nebo se klidně jenom dívat.

5. Jardins secrets – utajená zákoutí 

Zahrada Catherine LabouréovéZahrada Catherine Labouréové

Chcete si v Paříži odpočinout? Chcete strávit odpoledne obklopeni zelení, udělat si piknik nebo jen tak rozjímat nad životem se sklenkou vína a zároveň se nechcete mačkat v parku s tisícovkou dalších lidí? Nemáte-li rádi davy a raději si uděláte piknik intimně a někde, kde budete sami, pak budete mít v Paříži velké množství možností – "tajných" zahrad a parčíků je tu nepočítaně. 

V sedmém obvodu, ve čtvrti Sèvres – Babylone se nachází hned několik tajných romantických zákoutí. Utajovaný parčík na náměstí Récamier byl velmi oblíbený v 19. století spisovatelem Chateaubriandem. Je to malý kousek ráje uprostřed betonové džungle a pro ty, co hledají poetické a romantické zákoutí, je to ideální volba.

Kousek dál se potom nachází zahrada Catherine Labouréové, je schovaná za vysokými starými zdmi a je plná ovocných stromů a rozkvetlých květin. Ideální alternativa k Lucemburským nebo Tuilerijským zahradám.

Ve čtvrtém obvodu v samém srdci le Marais, v těsné blízkosti Vogézského náměstí se nachází veřejný park Jardin Francs-Bourgeois-Rosiers. Park vznikl spojením zahrad sousedících městských paláců ze 17. století, a proto poskytuje pocit naprostého klidu a soukromí, jako by se snad ani nenacházel v centru města. Turisté a kolikrát ani místní o něm vůbec nevědí.

6. Za erotikou a romantikou do muzea

V samém srdci uměleckého Montmartru, dvě minuty pěšky od kabaretu Moulin Rouge, se nachází pařížské Muzeum erotického umění. Respektive spíš než klasické muzeum si představte sbírku kuriozit, protože muzeum se snaží podávat lidem erotiku v ušlechtilejší a umělečtější rovině.

Za cca 10 Eur si můžete prohlédnout rozličné kolekce erotického umění, přiučit se historii nevěstinců, prohlédnout si fotografie a videa věnující se erotice a erotickému umění. Na několika patrech si můžete prohlédnout erotické umění od starověku až do dnešních dob, nechat se inspirovat a přiučit se něčemu novému.

Čtení na podobné témaPaříž: Kolébka hříchů a neřestí láká dnes i v 18.století. Pojeďte s námi tam, kde se i ďábel červenáPřečíst

Naopak pokud hledáte muzeum plné romantiky, doporučujeme navštívit Musée de la vie romantique. Toto malé muzeum je ve skutečnosti soukromá vila a vstupné se naplatí. Muzeum je zasvěceno spisovatelce George Sandové a malíři Ary Schafferovi.

Vila nese silný odkaz minulosti, původně Schafferova vila byla totiž v 19. století známá jako místo pro salony a večírky intelektuální a umělecké elity celé Francie – trávil zde večery například malíř Eugčne Delacroix nebo skladatelé Franz Liszt a Fréderic Chopin.

7. Procházky kolem spleti vodních kanálů

Užijte si procházku podél SeinyUžijte si procházku podél Seiny

Ony slibované procházky bez turistů si můžete vychutnat v severovýchodní části města u některého z kanálů, které přivádějí do Paříže vodu. Ze severovýchodu do města přitéká kanál pojmenovaný Canal de l'Ourcq, do kterého už v samotné Paříži vtéká kanál St-Denis a oba tak napájí vodou Nádrž Vilette (Bassin de la Vilette), ze které dál vtéká voda do Svatomartinského kanálu.

Bassin de la Vilette byl vystavěn na počátku 19. století a dnes slouží především pro odpočinek Pařížanů. Okolí kanálu poskytuje ideální prostor pro procházky, projížďky na kole nebo pikniky, příjemné odpoledne také můžete strávit v některé z mnoha okolních kaváren a restaurací.

Deset minut pěší chůze od kanálu Vilette se nachází stejnojmenný park – Parc de la Vilette, který je jednou z největších městských zelení v Paříži. Park nabízí nepřeberné množství aktivit – od panoramatického kina, technických muzeí a modelu vojenské ponorky, přes muzeum hudby a koncertní sály, až po tématické zahrady a dětské parky.

Karolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Tyto zájezdy pro Vás připravuji

Francouzské Švýcarsko + MONT BLANC
11. – 15. 7. 2024

Další zájezdy

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/7-romantickych-aktivit-ktere-muzete-podniknout-v-parizi/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024